Kelnes viešai nusimovęs olandas nubaustas 300 litų bauda

 • Teksto dydis:

Vilniaus policija 300 litų pinigine bauda nubaudė Olandijos pilietį, kuris buvo nusimovęs kelnes prie Vilniaus arkikatedros bazilikos.

Incidentas įvyko šeštadienį, kai Vilniuje vyko lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų (LGBT) ir juos palaikančių asmenų bendruomenės eitynes "Už lygybę". Prie arkikatedros tuo metu būriavosi tradicinę šeimą palaikantys dvasininkai ir politikai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius pirmadienį BNS sakė, kad Olandijos piliečiui surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas už nedidelį chuliganizmą ir paskirta 300 litų piniginė bauda.

Iš pradžių dėl Olandijos piliečio veiksmų buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, vėliau veiksmus nuspręsta perkvalifikuoti į administracinį pažeidimą.

Per antrąsias po trejų metų pertraukos Lietuvoje vykusias seksualinių mažumų eitynes sulaikyti ir į komisariatus pristatyti 28 asmenys, dėl dviejų iš šių asmenų pradėti du ikiteisminiai tyrimai.

26 asmenims gresia administracinė atsakomybė už nedidelį chuliganizmą ir pareigūno teisėtų reikalavimo nevykdymą ir pasipriešinimą policijai.

Kas per eitynes pataikė Seimo narei, socialdemokratei Aušrinei Marijai Pavilionienei kiaušiniu, policijai nustatyti nepavyko.

"Šitas žmogus nebuvo pristatytas į policiją, jam pavyko ištirpti minioje", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Šeštadienį buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai - vienas dėl dėl viešosios tvarkos pažeidimo, kitas - dėl disponavimo narkotikais - apžiūros metu dar prieš eitynes buvo rasta narkotinių medžiagų. Olandijos piliečio veiksmus kvalifikavus kaip administracinį pažeidimą, šio ikiteisminio tyrimo nebeliko. Tačiau buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl policininko sužalojimo per eitynes. Todėl šiuo metu Vilniaus apskrities policija atlieka du ikiteisminius tyrimus, susijusius su seksualinių mažumų eitynėmis.

Surašyta 16 administracinės teisės pažeidimo protokolų už nedidelį chuliganizmą, 6 teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo, pasipriešinimo pareigūnams atvejai. Administracinių teisės pažeidimų protokolas surašytas kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkui ir buvusiam parlamentarui ir Kauno merui Vytautui Šustauskui.

"Areštinėse sulaikytų nėra ir nebuvo, pažeidėjai tiesiog buvo vežami į policijos komisariatus, kur jiems buvo surašomi protokolai", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Tarp šeštadienį sulaikytų asmenų buvo ir Seimo narys Petras Gražulis.

Apskrities policijos vadovas K.Lančinskas sakė, kad V.Šustauskas buvo sulaikytas už tai, kad pareigūnus išvadino necenzūriniais žodžiais, o P.Gražulis - už pasipriešinimą pareigūnams.

Pasak P.Radvilavičiaus, dėl P.Gražulio sprendimas dar nėra priimtas.

"Jo veiksmuose įžvelgiami požymiai administracinio teisės pažeidimo, numatyto Administracinių teisės pažeidimo kodekso 178 pirmoje ir antroje dalyse. Šiose dalyse numatomas administracinis areštas. Policija turi kreiptis į generalinį prokurorą, kad jis kreiptųsi į Seimą dėl Seimo nario imuniteto panaikinimo. Tačiau sprendimas kol kas nepriimtas", - BNS sakė P.Radvilavičius.

Pasipriešinimas policijai užtraukia baudą nuo 500 iki 1 tūkstančio litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų, o policijos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas užtraukia baudą nuo 300 iki 500 litų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų.

Eitynėse dalyvavo apie pusę tūkstančio LGBT bendruomenės narių ir juos palaikančių asmenų, o iš viso eitynėse ir joms nepritariančiųjų protesto akcijoje dalyvavo apie 1,2 tūkst. asmenų. Tvarką prižiūrėjo apie 400 policininkų.

Seksualinių mažumų renginys šiemet buvo pirmosios eitynes, kurias leista rengti centrine sostinės gatve.

Pirmasis "Baltic Pride" paradas Lietuvoje 2010-aisiais vyko Upės gatvėje. Tuomet kelis šimtus eitynių dalyvių, kurie žygiavo griežtai saugomoje teritorijoje, nustelbė kelis kartus gausesnė priešininkų minia.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tas jaunuolis Michiel Hennink.

Re

Re portretas
Kodėl policija taiko dvigubus standartus? Saviems jaunuoliams Garliavos šturmo metu nuosavo namo kieme stovejusiems nuošalyje- dujos į veidus, suėmimai ir net baudžiamosios bylos!!!, o olandui,akiplėšiškai viešoje vietoje išniekinusiam mūsų Šventovę ir tikinčiųjų maldas tik 300 lt!!! baudelė. Kas čia per tvarka???

p

p portretas
Matyt teisingai mentus Sustauskas isvadino, juk jie savus neskriaudzia, uz tikinciuju paniekinima tik 300lt bauda. Piderai yra piddrai, jie jau dabar zemina visus, o kas bus kai tai ko jie nori pavyks jiems padaryti, praeiti bus neimanoma. O man geda del musu policininku, koks Vilniaus policininkas prieitu prie manes pareikalauciau kad neliestu manes nes bijau nuo ju uzsikresti kokia liga kaip AIDS, nes taip subine jie plese del savu.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių