Kauno rajone sulaikyta 3,5 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda ir septyni įtariamieji

 • Teksto dydis:

Sandėlyje Kauno rajone sulaikyta beveik 3,5 mln. eurų vertės cigarečių kontrabanda bei septyni įtariamieji, dėl piktnaudžiavimo apklausti ir du Kybartų muitininkai, ketvirtadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Anot tarnybos, turėdami išankstinės informacijos MKT pareigūnai praėjusio ketvirtadienio naktį patikrino Kauno rajono Tabariškių kaime esantį sandėlį.

Sandėlyje muitinės kriminalistai aptiko septynis vyrus, kurie ruošėsi iš vieno vilkiko į kitą krauti cigarečių dėžes. Iš viso rasta 2,1 tūkst. dėžių rusiškų cigarečių „LF“, kuriose buvo 1 mln. 50 tūkst. pakelių rūkalų.

Iš Rusijos Kaliningrado srities pastaraisiais mėnesiais pradėti gabenti itin stambūs, Lietuvoje anksčiau nematytų „Dakota“, „Rominta“ ar „LF“ rūšių cigarečių kontrabandos kroviniai.

Tokio krovinio vertė kartu su privalomais sumokėti mokesčiais – 3 mln. 487 tūkst. eurų.

Vienas sulaikytųjų – Rusijos pilietis, kuris, manoma, vilkiku „MAN“ įvežė cigaretes į Lietuvą per Kybartų kelio postą. Turimais duomenimis, vairuotojas nurodė tuščiomis važiuojantis per Lietuvą tranzitu.

Likę šeši sulaikytieji – Lietuvos piliečiai iš įvairių miestų (Kauno, Vilniaus, Trakų), įtariami prisidėję prie šios kontrabandos gabenimo – pasitikę ir lydėję nelegalų krovinį ar ruošęsi vykdyti krovos darbus.

 

 

Rusijos pilietis vėliau Kauno apylinkės teismo sprendimu suimtas trims mėnesiams. Kiti šeši asmenys po apklausos buvo paleisti.

Anot MKT, įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba buvo pareikšti ir vienai Kybartų kelio posto muitininkei, ji nušalinta nuo tarnybos. Kaip specialusis liudytojas buvo apklaustas ir Kybartų kelio posto pamainos viršininkas.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Muitinės kriminalistų teigimu, šiemet pastebimas išaugęs nelegalių rusiškų rūkalų gabenimas.

„Iš Rusijos Kaliningrado srities pastaraisiais mėnesiais pradėti gabenti itin stambūs, Lietuvoje anksčiau nematytų „Dakota“, „Rominta“ ar „LF“ rūšių cigarečių kontrabandos kroviniai. Nors pažymėtа, jog pagaminti Rusijoje, šie rūkalai paprastai būna be banderolių“, – teigiama pranešime.

Iš viso per pirmuosius tris metų mėnesius muitinės pareigūnai jau sulaikė 1,785 mln. pakelių tokių rusiškų cigarečių, kurių vertė siekia per 6,2 mln. eurų. NAUJAUSI KOMENTARAI

KADA BUS TVARKA

KADA BUS TVARKA portretas
JAU KAIP ATSIBODO PRIE GELEZINKELIO SROTIES CIGARETEMIS PREKIAUJANCIOS CIGONES - JAU TIESIOG NAGLAI SIULO BET KOKIO AMZIAUS ZMONEMS CIGARETES.jAS IR LAIKO TEN TUOSE GRIUOZDISKUOSE PATALPOSE.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių