Išaiškinta bendrovė, prekiavusi suklastotomis oro pagalvėmis

Teisėsauga išaiškino bendrovę, kuri vertėsi prekyba suklastotomis prekių ženklų pagalvėmis.

„Viešiname šią bylą, kad skatintume žmonių sąmoningumą, kad žmonės, įsigydami tokias prekes, patikrintų, ką jie įsigyja, nes tokių prekių įsigijimas gali sukelti labai sunkias pasekmes“, – žurnalistams penktadienį sakė Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Vingaudas Rinkevičius.

Pareigūnai įspėja, kad sutaupyti siekiantys ir tokias neoriginalias detales į automobilius dedantys asmenys smarkiai rizikuoja.

Spėjama, kad Lietuvoje gali būti dešimtys tūkstančių automobilių, kuriuose sumontuotos tokios neaiškios kokybės oro pagalvės, dalis jų savininkų apie tai gali nė neįtarti.

Įtariama, kad bendrovės darbuotojai minėtas detales pažymėdavo gamintojų logotipais ir parduodavo kaip tikrą prekę.

Pareigūnų duomenimis, neoriginalios oro pagalvės dedamos į įvairių populiarių markių automobilus, tačiau rasta gaminių, žymėtų prabangių „Maserati“, „Porsche“ automobilių logotipais.

Manoma, kad šiomis detalėmis būdavo keičiamos suveikusios daužtų automobilių oro pagalvės.

„Netaupykite 100 ar 200 eurų, pirkite dalis tvarkingas, o ne perdarytas, kurios gali jus sužaloti“, – sakė Kauno apskrities Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos Trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

„Mes nežinome, ar ta panelė suveiks, ar ta oro apsaugos pagalvė suveiks, ar nesukels padarinių“, – sakė jis.

Policija neturi duomenų, kad dėl šios bendrovės produkcijos būtų žmonės būtų nukentėję.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimos apgaulingos apskaitos tvarkymo ir svetimo prekių ženklo naudojimo.

Nusikalstama veika išaiškėjo, patikrinus prie Kauno automobilių turgaus atvykusį Šakių rajone registruotos bendrovės mikroautobusą.

„Aptiko, kad mikroautobuse įrengtas kasos aparatas, kuris neveikė. Mikroautobuse buvo dalijamos oro pagalvės, bet nebuvo išduodami jokie kiti apskaitą liudijantys pirkimo-pardavimo dokumentai“, – sakė prokuroras.

Mikroautobuse pareigūnai rado 4,5 tūkst. eurų, kaip manoma, neapskaitytų lėšų.

Veikė ir užsienyje

Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus, atliktos kratos Šakių bendrovės administracinėse-gamybinėse patalpose. Jose aptikta apie 80 tūkst. eurų neapskaitytų lėšų.

Per kratas rasta oro pagalvių, panelių, pagamintų Kinijoje.

„Įtariama, kad bendrovės darbuotojai minėtas detales pažymėdavo gamintojų logotipais ir parduodavo kaip tikrą prekę“, – sakė V. Rinkevičius.

Įmonė, kurioje, kaip manoma, vykdyta neteisėta veikla, uždarosios akcinės bendrovės statusu veikia apie metus, jos metinė apyvarta siekia apie vieną milijoną eurų.

„Ši įmonė veikė ne tik Lietuvos teritorijoje, veikė ir už Lietuvos ribų, užsienyje“, – sakė prokuroras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
O kas dabar ne Kinijoje pagaminta?

idomu

idomu portretas
kodėl nėra sukčiaujančių įmonių pavadinimų ir kt info, kad žmonės neapsigautu. nuoroda auto turgus- mikroautobusas man nieko nesako

o

o  portretas
situs /zmogzudzius tik i kaleima.......
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių