Gausus sniegas ugniagesiams nepašykštėjo darbų – Kauną ir rajoną vadavo iki paryčių

Antradienio paryčiais Kauną ir Kauno rajoną nuo gausiai iškritusio sniego padarinių vaduoti pradėję ugniagesiai plušo visą parą. Daugybę kartų vykta šalinti ant kelio, automobilių ar net troleibuso laidų užvirtusių medžių.

Vadavo ir mokyklinį autobusiuką

Pirmasis pranešimas apie ant kelio užvirtusį medį Kauno rajone, Garliavoje, Ilgakiemio kaime, buvo gautas antradienį 4 val. ryto. Vėliau pranešimų apie nuvirtusius medžius sulaukta ir Domeikavos seniūnijos teritorijoje, Vilkijos apylinkių seniūnijoje, Batniavos seniūnijos teritorijoje ir kitose Kauno rajono vietose.

Kelyje Klaipėda-Vilnius, ties Kauno rajonu, sausio 26 dieną pranešta apie griovyje esantį automobilį „Opel Zafira“. Ugniagesiams teko traukti transporto priemonę. Taip pat buvo gautas pranešimas, kad kelyje Klaipėda-Kaunas, netoli Sausinės kaimo, skiriamojoje juostoje, stovi automobilis „VW Passat“, kurio vairuotojas mojuoja. Atvykus ugniagesiams transporto priemonė buvo nuvažiavusi į griovį. Nukentėjusių žmonių išvengta. Atkasus sniegą miškovežiai ištraukė automobilį.

Dar viena nelaimė fiksuota Kauno rajone, Alšėnų kaime, čia vyras pranešė, kad jis su mokykliniu autobusiuku užklimpo purvyne, kartu buvo ir keleivis. Atvykus ugniagesių brigadai autobusiukas buksyravimo lynu ištrauktas ant važiuojamosios kelio dalies.

Antradienio vakarą ugniagesiai dar kartą vyko į Batniavos seniūnijos teritoriją. Buvo gautas pranešimas, kad automobilis atsitrenkė į pakelės medį. Laimė, nukentėjusių žmonių išvengta. Automobilis išgabentas pasitelkus techninės pagalbos transportą.

Medis įlūžo į balkoną

Sausio 26-ąją ugniagesių pajėgos turėjo apsčiai darbo ir Kaune – jau 6.50 val. pranešta apie ant kelio nuvirtusį medį Prancūzų ir L. Ivinskio gatvių sankryžoje. Vėliau ir Lakūnų plente, Kleboniškio gatvėje, Raudonojo Kryžiaus g. ir Kiškių g. sankirtoje, A. Baranausko gatvėje ir kitose miesto vietose.

Taip pat buvo gautas pranešimas, kad į  Taikos prospekte esančio daugiabučio namo įstiklintą balkoną įlūžo medis. Pranešta ir apie nelaimę Sodų gatvėje, kai didelė pušies šaka užkrito ant durų stogo bei užrėmė namo duris. O Pamiškės gatvėje nuvirtęs medis nutraukė elektros laidus. Birželio 23-iosios gatvės kieme nulūžo tujos ir kėlė pavojų gyventojams. Parodos gatvėje antradienio vakarą pranešta apie gatvės viduryje ant troleibusų laidų užvirtusį medį

13 val. sulaukta žinios, kad Romainių gatvėje ant kelio nukrito apšvietimo stulpas ir nutraukė laidus. Atvykus ugniagesiams ant apšvietimo stulpo buvo nuvirtęs medis, stulpas nulūžo. Dėl to diskiniu pjūklu nupjautos stulpo armatūros ir medis pašalintas.

Antradienio popietę ugniagesių pagalbos prireikė ir Partizanų gatvėje. Čia buvo gautas pranešimas, kad ant automobilio „Toyota Auris“ užvirto medis. Teko šalinti medžio šakas. Tokio pat pobūdžio nelaimė nutiko ir V. Landsbergio-Žemkalnio gatvėje – pranešta, kad kieme ant visureigio „BMW X5“ užvirto medis. Vaduoti automobilio „Mercedes-Benz“ nuo užvirtusio medžio ugniagesiai vyko ir į V. Krėvės prospektą.

Sausio 26 dienos vakarą Raudondvario plente ugniagesiams pranešta, kad ant automobilio „Opel“ taip pat užvirto medis. Pasikėlus autokeltuvu buvo nupjauta dalis medžio. Kitą dalį savininkas pažadėjo supjaustyti šviesiu paros metu, kai bus patrauktas automobilis.

Iki paryčių

Ugniagesių darbai nesibaigė ir trečiadienio rytą – 3.47 val. buvo gautas pranešimas, kad Kleboniškio gatvėje, ant kelio nuvirtęs medis. Atvykus brigadai ant važiuojamosios kelio dalies gulėjo du medžiai.

Pramonės prospekte sulaukta žinios, kad kieme ant trijų automobilių buvo nuvirtęs medis. Vaidilos gatvėje pranešta apie nuvirtusius elektros stulpus ir medžius ant automobilių. Ugniagesiai budėjo, kol atvyko ESO avarinės tarnybos darbuotojai.

Pagalbos gali tekti laukti ilgiau

Ugniagesiai gelbėtojai įspėja gyventojus, kad kai kurie keliai, ypač atokiose vietovėse, yra sunkiai pravažiuojami, todėl kilus gaisrui pagalbos gali tekti laukti ilgiau, skelbia BNS.

Todėl ugniagesiai prašo gyventojų atsargiai kūrenti ir neperkaitinti krosnių, taip pat atsargiai naudoti elektrinius šildymo prietaisus bei pasirūpinti savo vienišais kaimynais.

Pavojų taip pat gali kelti ir smarkiai apsnigti medžiai ir stogai, todėl patariama nestovėti šalia jų, nestatyti po jais automobilių. Automobilių taip pat nereikėtų palikti ir po elektros perdavimo bei ryšių linijomis ir nesiartinti prie nutrūkusių elektros laidų.

Išvykti iš namų rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes regioniniai keliai yra sunkiai išvažiuojami, pusnyse įstringa ir specialiųjų tarnybų automobiliai, todėl gyventojams gali tekti ilgiau laukti jų pagalbos.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, trečiadienį daug kur numatomi krituliai, vyraus sniegas. Kai kur pustys, kils pūga. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra sieks nuo 0 iki 2 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienį pasnigs tik vietomis. Temperatūra naktį sieks 3–8, vietomis iki 12 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Tai kur dingo senų medžių sergėtojai,kurie klykė dėl senų supuvusių,kad tik neišpjauti.

Žaliakalnis

Žaliakalnis portretas
Teisingai. Matyt pirmenybė išrinktiesiems.

Kapsas

Kapsas portretas
Žinote įdomu. Kalpoko g, kurioje nevyksta eismas , nes ji uždaryta dėl statomo viaduko žemaičių g , ji valoma pastoviai. O aplinkinės gatvės ne. Gal koks ponaitis toje gatvėje?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių