Žemės ūkio parodoje – ir reti gyvūnai, ir ekologijos dvelksmas

VDU Žemės ūkio akademijoje prasidėjo tris dienas truksianti paroda „Inno panorama“, kurioje galima susipažinti su ekologiškais ūkiais, technika, leidžiančia žemę dirbti tvariai. Vilioja ir veislinių gyvulių ir naminių paukščių paviljonas.

Dėmesys ekologijai

Šiųmetė paroda „Inno panorama“ Akademijoje orientuota į ekologiją, todėl pristatomi ne tik ekologiniai ūkiai ir jų produkcija, bet ir įvairi technika, kuri padeda ūkiams tausoti aplinką. Pirmą kartą paroda vyksta kartu su konferencija, kurios pagrindinė tema – ekologija.

„Šį kartą parodą susiejome su žemės ūkio konferencija, kurioje pristatomas Žaliasis kursas ir supažindinama, kokios yra paramos priemonės. Ekologija – ne mada, o būtinybė. Žmonės jų ieško, todėl svarbu parodos lankytojus supažindinti su šio sektoriaus naujovėmis“, – kalbėjo parodos organizatorius, VDU Žemės ūkio akademijos Verslo ir socialinės partnerystės centro vadovas Virginijus Venskutonis.

„Inno panoramos“ lankytojai supažindinami su naujausiomis technologijomis, leidžiančiomis ūkiuose naudoti mažiau trąšų, auginti kokybiškesnę produkciją ir gauti didesnės naudos, paliekant mažesnį pėdsaką aplinkoje.

Parodoje taip pat pristatomos idėjos, kaip būtų galima labiau trumpinti maisto tiekimo grandines, kad ūkininko užauginta produkcija greičiau pasiektų vartotojo stalą, todėl dalyviai siūlo išbandyti elektroninę parduotuvę ir tiesiai iš ūkininko užsisakyti norimos produkcijos.

„Parodoje mūsų pagrindinis tikslas žmonėms pristatyti elektroninę parduotuvę „Kaimas į namus“. Seniau ši platforma buvo kaip skelbimų lenta, tačiau nuo šiemet ji tapo visaverte parduotuve, tad tiek ūkininkai, tiek amatininkai, perdirbėjai ar kaime edukacijas vykdantys žmonės gali būti ranka pasiekiami. Mes pardavėjus priimame nemokamai, tai yra tokia valstybės paskata žemės ūkiui, kad šviežias ir kokybiškas maistas greičiau pasiektų valgytojus“, – pristatė Kaimo verslo ir rinklų plėtros agentūros atstovas Paulius Uleckas.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Kviečia paragauti

Parodos lankytojus vilioja ir raudonskruosčiai obuoliai, ir šiųmečių riešutų ar kitų rudens gėrybių asortimentas. Norintys patys pradėti auginti vaiskrūmius ar daržoves gali gauti naudingų patarimų, nusipirkti sodinukų.

Parodoje galima rasti ir kitokio sveiko maisto. Net iš toli kvepia šviežiai kepta duona, o akis traukia išdėlioti spalvoti užkandukai. Tai jogurto kąsneliai, sukurti bendradarbiaujant verslininkams ir mokslininkams.

„Tai jogurtas, papildyta netradicine medžiaga. Kūrėme jogurto kąsnelius, papildytus įvairiomis mineralinėmis medžiagomis, kurios naudingos žmonių sveikatai. Šis produktas – mokslininkų ir verslininkų bendras kūrybos rezultatas“, – pasakojo Žemės ūkio akademijos docentė Nijolė Vaitkevičienė, iš karto po pokalbio pasiūliusi paragauti žalsvų, rausvų ir kitokių spalvų jogurtinių kąsnelių.

„Inno panoramos“ lankytojai supažindinami su naujausiomis technologijomis.

Gyvūnų sektorius

„Inno panoramos“ parodoje vienas paviljonas skirtas stambiems ir smulkiems gyvuliams ir paukščiams. Čia įvairiais balsais gieda gaidžiai, smalsuolių dėmesį traukia išpuoselėto kailio triušiai.

„Pirmą kartą gyvulininkystės paviljonas toks gausus“, – apie tai, kad tikrai galima atrasti nematytų gyvulių ir paukščių veislių, intrigavo organizatoriai.

Iš tiesų pasižvalgyti yra į ką. Vos tik įėjus pasitinka margos vištos ir gaidžiai, išdidžiai stovintys savo narve ir lankytojams demonstruojantys pakedentas plunksnas. Dėmesio laukia ir karakuliniai paukščiai suktomis plunksnomis. Kartais balsą parodo antys ar kalakutai, nepatenkinti, jei koks praeivis per ilgai prie jų užsistovi.

Dideliuose garduose eksponuojami galvijai, poniai, avys. Parodoje gausu ir įvairaus kailio triušių. Vieni jų primena baltus pūkuotus kamuolius, kiti – dideles šinšilas.

Regimanto Zakšensko nuotr.

„Eksponuojame daugiau kaip 160 triušių. Jie atvežti iš visos Lietuvos ir reprezentuoja įvairias veisles. Supažindiname ir vaikus, ir suaugusiuosius su triušių ūkiais, kai kurie pas mane jau yra buvę ūkyje ir lankę edukacijas“, – kalbėjo Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininkas Eduardas Kubilius, ant rankų laikydamas nepaprasto grožio triušį.

Šis paviljonas mėgstamiausias mažiausių parodos lankytojų, kurie smalsiai apžiūrinėjo kailiniuotus žvėrelius, bandė paglostyti švelnią ponio nosį. Tikimasi, kad būtent savaitgalį į šį paviljoną sugužės gausybė lankytojų pamatyti retų veislių gyvūnų.

VDU Žemės akademijoje paroda „Inno panorama“ vyksta rugsėjo 22–24 d. Parodos lankymas nemokamas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Elektros ir dujų kainos dar šią žiemą atmuš jums visas fantazijas ir daugelį svaičiotojų nuvarys į bankrotą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių