Tautininkai reikalavo neįsileisti prievartautojų ir dykaduonių

Vasario 16-ąją per miestą nulingavo ne tik Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų atstovų eisena, bet ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) surengtas paradas.

Jo startas buvo senosiose Kauno kapinėse (vadinamasis Ramybės parkas). Iš čia keli šimtai eisenos dalyvių per Laisvės alėją pajudėjo iki Istorinės prezidentūros.

Eiseną lydėjo policijos pareigūnai. Eitynes stebėjo ir pats tarptautinės nacių medžiotojų organizacijos Simono Wiesenthalio centro Jeruzalėje direktorius Efraimas Zuroffas bei Rūta Vanagaitė - didelį atgarsį sulaukusios knygos apie lietuvių dalyvavimą žydų žudynėse "Mūsiškiai" autorė.

Nors pastarosios eitynės – irgi tradicinės ir jose nepasitaiko nusižengimų viešajai tvarkai, tačiau jos kasmet sulaukia S.Wiesenthalio centro pasipriešinimo. Pernai jos atstovai ragino atšaukti leidimą šiam renginiui, šįmet taip pat išplatintas kritikos pilnas laiškas.

Nacių medžiotojams kliūva LTJS šūkiai ir naudojama simbolika. Pernai vienas šūkių buvo „Lietuva – lietuviams“, o šiemet eisenos tema – „Lietuva yra mūsų!“.

„Mes reiškiame paramą tautinės valstybės krypčiai, užgimusiai 1918-ais metais. Tinkamai valdoma, laisva, nacionalinė valstybė gali suteikti geriausias sąlygas mūsų tautai skleistis, augti ir pasiekti pergales“, – skelbia LTJS atstovai.

„Ginti savo tautą yra kiekvieno mūsų pareiga, ar kalbėsime apie tiesioginį nusikalstamumą dėl kultūrų skirtumo, ar apie ilgalaikę demografinę ir politinę žalą mūsų tautai“, – pabrėžiama kvietime į šias eitynes. Jas vedęs LTJS vadovas Julius Panka išreiškė ir požiūrį į pabėgėlius. Jo nuomone, pabėgėliams Lietuva galėtų suteikti pagalbą, tačiau vėliau jie turėtų būti išlydėti namo.

Vis dėlto nacių medžiotojai eitynėse kaip ir ankstesniais metais įžvelgė antisemitizmo ir tautinės nesantaikos kurstymo elementų. "Nors antisemitinė potekstė pateikiama subtiliau, bet problematika išlieka“, – teigė E.Zuroffas.

Šūkio "Lietuva – lietuviams" prasmę tautininkai aiškino tuo, kad jis parodo, kad mūsų valstybėje turi būti vertinama lietuvių kalba, kultūra, tradicijos, istorija ir lietuvių tautos suverenitetas. 

„Šių eitynių šūkis – „Lietuva yra mūsų“, nes mes matome sudėtingą geopolitinę situaciją, sudėtingą ES situaciją, kai realiai ES yra ant iširimo ribos. Alkanų ir piktų imigrantų ordos jau beldžiasi į mūsų vartus. Tai mes tiesiog norime pabrėžti, kad Lietuva yra mūsų tautos namai, žemės lopinėlis, kurį mes turime gerbti, mylėti ir už jį kovoti“, – žurnalistams prieš renginį sakė Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Vėliau sakydamas kalbą jis pabrėžė, kad į Lietuvą nereikia įsileisti prievartautojų, žudikų ir dykaduonių. Eidami eisenos dalyviai skandavo „Jei nenori imigrantų, tai suplok!“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Viltis

Viltis portretas
Pas mus į Sėima patenka tik per skandalus,kas paneigs ,kad V.to siekia ,arba dar geriau čia paslauga kaimynams ,ne visiems ,tik tiems ,kurie pastoviai nori mus apjuodinti,pažeminti ,bet jiems nepavyks ,.Lietuviais esame mes gimę ir tai mums didelė garbė ,ne taip kai kai kurie supyksta paminėjus jų tautybę , tegul jie žiūrisi savo kiemo ,kai patys ,į tuolėta ėina su automatais.Ir nelyginkit visos tautos ,su keliais silpnavaliais ,kažkada priverstais, jus nebuvote jų kailyje gal pasielgtumėt taip pat.Kol bus nors vienas lietuvis ,bus ir Lietuva.

?

? portretas
va-nagaite, rasyk, dabar jau rasyk knyga apie zydus kurie lietuvius treme, kankino, zude, kai lietuviai juos gelbejo nuo mirtie, rizikuodami savo ir savo seimu gyvybemis. Rasyk arba ding is cia visam laikui. o jei, kaip sakei, tave pasmerke tavo artimieji, tai pagalvok kokia kitu zmoniu nuomone. LT turetu ir tave paskelbti persona non grata cia.

mm

mm portretas
Izraelis amziams pasmerktas smurtui,nes palestinieciai niekados neatsisakys teises i savo atimtus namus ir sodus. Europoje vyksta akcija boikuotuoti izraelio produktus. Jeigu made in izrael, tiesiog neperki.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių