Skurstantieji susėdo prie bendro Kūčių pusryčių stalo

Vargingai gyvenantys kauniečiai buvo sukviesti į tradicinius Kūčių pusryčius.

„Pirmiausia, labai smagu, kad žmonės atsiliepia, ateina. Daug iš jų yra vienatvėje. Gali būti, kad šiandien vakare jie neturės su kuo susėsti prie stalo. Mums smagu, kad jie atsiveria, ateina ir pabūnam visi drauge. Jų tikrovė labai nelinksma,  o vis dėlto jie peržengia viduje esantį nepasitikėjimą, nėra drąsūs. Mus yra Kalėdų stebuklas, kad žmonės atsiliepia“, – portalui kauno.diena.lt sakė Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Jis minėjo, kad bendri Kūčių pusryčiai – yra ilgai gyvuojanti tradicija. Toks renginys pagalbos vargstantiems organizacijos „Lietuvos Caritas“ sriubos valgykloje Kaune vyksta kiekvieną gruodžio 24 d. 

Į šią valgyklą Partizanų g. 5 paprastomis dienomis šilto nemokamo maisto užsuka apie 300-500 Kauno gyventojų.

Kūčios šeštadienį čia minėtos keliais etapais. Iš pradžių prie padengtų stalų susėdo, išklausė dvasininkų linkėjimų, visi kartu vaišinosi pirmoji banga gyventojų, po to stalai buvo iš naujo padengti kitiems žmonėms.

Kartu su stokojančiaisiais prie stalų sėdo dvasininkai, Kauno miesto savivaldybės atstovai, „Carito“ ir parapijų bendradarbiai. Šie pusryčiai ir apskritai labdaros valgyklos idėja yra priemonė, per kurią žmonės gali patirti gerumą, kad vėliau juo galėtų dalytis su kitais.

Labdaros sriubos valgyklos vedėja Rita Veličkienė ir dar trys etatiniai virtuvės darbuotojai bei trys savanorės moterys maistą gamino kelias dienas iš eilės. „Tris šimtus porcijų tikrai priruošim“, – penktadienį skaičiavo R. Veličkienė. Padėti ateina ir Kauno Valdorfo mokyklos ir Jono Jablonskio gimnazijos mokiniai. Jiems patikėta, pavyzdžiui, padengti stalus.

Anot R. Veličkienės, meniu – panašus kaip ir kasmet. „Kisielius, kūčiukai, kelių rūšių žuvis, silkė, žuvies konservai, raudona mišrainė, makaronų mišrainė, mišrainė su pievagrybiais, sausainiai, saldainiai, mandarinai ir t.t.“ – vardijo patiekalus moteris, pasidžiaugusi, kad karantinas baigtas ir atėjusieji galės kartu susėsti Kūčių pusryčiams. „Žmonės pasiilgę bendravimo, normaliai susėsti, o ne nusinešus ant laiptų suvalgyti ar į laiptinę“, – pastebėjo pašnekovė.

Kokie patiekalai pupuliariausi? Kurie pirmiausiai dingsta? „Viskas dingsta. Stalai lieka tušti. Jeigu ko nesuvalgo iš karto, po stalu susideda į indus ir išsineša“, – pasakojo valgyklos atstovai.

Apsilankiusiųjų Kūčių pusryčiuose laukė ne tik Dievo žodis, skanus maistas, nuoširdus priėmimas, bet ir dovanos. „Saulės“ ir J. Jablonskio gimnazijų bendruomenės suruošė dovanų, pavyzdžiui, kojinių, šalikų, prikepė meduoliukų, saldainių.

„Caritas“ misija – padėti vargstantiesiems, skatinant Kauno arkivyskupijoje sielovadinę karitatyvinę tarnystę ir reikšmingai prisidedant prie socialiai jautrios visuomenės kūrimosi. „Caritas“ teikia materialinę ir sielovadinę pagalbą nepasiturintiems, krizinėje situacijoje esantiems asmenims, didelį dėmesį skiria vaikų, jaunimo, vienišų senelių, kalinių globai, vaikų vasaros stovykloms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Andrius

Andrius portretas
Tikiu kad praturtesiu ir niekada neapleisiu vargstancio nes kiekvienas zmogus nori buti sotus,pavalges ir siltai gyventi.as kiek galiu padedu kitiems ir pavezu tranzuojancius,prasanciam ismaldos duodu kiek galiu ir 10 ir 20e bet buna tokiu kur pasiulau valgyti nupirkti tai jie nesutinka ir praso pinigais tokiam nieko neduodu,bet nekarta esu sutikes senuku kuriems istiesu reike valgyti ir jie visada sutinka jad geriau maisto nupirkti nei pinigais nes senatve baisi kada lieki vienas ir niekam nereikalyngas su pencija kuri skirta tik isgyvenimui o ne pragyvenimui

Andrius

Andrius portretas
Daug lietuvoje sunkiai gyvenanciu,bet jeigu as tureciau galimybe ar tiesiog islosciau loterija padeciau visiems kiek isgaleciau

Anonimas

Anonimas portretas
O kolukio pirmininkas karbauskis savo patvoriniu valstieciu armija bent jau pavalgydino sventems?
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių