Skirtingas Kauno erdves praturtins šimtai medžių

 • Teksto dydis:

Skirtingas Kauno miesto erdves praturtins daugiau kaip 800 naujų medelių. Keliose seniūnijose sodinimo darbai jau baigti, kitose – bus atlikti iki lapkričio pabaigos. 

Kitą pavasarį miestą papuoš ir daugiamečiai gėlynai bei kiti dekoratyviniai želdiniai. Savivaldybė suplanavusi medžiais „įrėminti“ ne tik atsinaujinusias gatves, bet ir papildyti bei atkurti esamas žaliąsias Kauno zonas.

Saugos nuo triukšmo, taršos ir kaitros

Ryškiausios „žalumos injekcijos“ jau sulaukė atnaujinta Brastos gatvė ir baigiamas tvarkyti Taikos prospektas. Čia šaknis įleido iš viso per keturis šimtus sodinukų. Ūgtelėjusių plaukuotųjų ir siauralapių uosių, hibridinių ir raudonųjų klevų bei himalajinių beržų eilės suteiks šešėlį pėstiesiems bei dviratininkams, o pavasarį aplinką papuoš smailiadančių vyšnių ir rojaus obelų žiedai.

Aleksote, Muzikos gatvėje atkurta tarpukario laikus menanti medžių alėja. Dešimtys hibridinių klevų „Elegant“ pasitiks miestiečius pakeliui į VDU Botanikos sodą. Dar kelios dešimtys naujų medelių išsidėstys Vilijampolėje, abipus Kuršėnų gatvės, suformuojant naują alėją.

„Žaluma užpildytos erdvės ne tik puošia miestą, bet ir gerina gyvenimo kokybę. Šiuo metu sodinami nauji medeliai netruks užaugti į brandžius plačialapius, kurie taps pavėsiu karštomis dienomis, slopins nuo gatvės sklindantį triukšmą, „filtruos“ miesto orą ir tiesiog džiugins žmones. Suvešėjusios lajos taip pat taps saugiu prieglobsčiu laukinei faunai – įvairiems vabalams, paukščiams.

Siekiame kurti tvarią aplinką. Kryptingai tęsiame gamtotvarkos darbus, o naujų želdynų plėtrą deriname su mieste vykstančiais pokyčiais. Turime užtikrinti, kad sodinami medžiai turės pakankamai vietos augti, bet tuo pačiu nepažeis inžinerinių tinklų ar grindinio“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Atsodinami visame mieste

Mieste ne tik kuriamos naujos medžių alėjos, bet ir atsodinami nunykę, išlaužyti medžiai. Keliais šimtais liepų ir klevų užpildomos po eismo nelaimių, kitų incidentų likusios tuščios vietos. Jie taip pat keičia vandalų nuniokotus želdinius, atsodinami vietoj seniau pašalintų sergančių medžių.

Numatyta atsodinti daugiau kaip 340 medelių, kurie pasiskirstys po Centrą, Vilijampolę, Dainavos, Eigulių, Petrašiūnų ir kitas miesto seniūnijas.

Šie skaičiai tikrai nėra galutiniai. Miesto želdinius stebime bei atnaujiname nuolat.

Iš viso per šį rudenį Kaune sužaliuos medelių už beveik 89 tūkst. eurų.

Po tris–penkias dešimtis jaunų medelių sodinama Vytauto, A. Baranausko ir R. Kalantos gatvėse, V. Krėvės, Šiaurės, Pramonės bei Savanorių prospektuose. Šiek tiek mažesnio masto liepų ir klevų sodinimas vyksta Karo ligoninės, Trakų, E. Ožeškienės, Kęstučio, K. Petrausko, Aukštaičių bei T. Masiulio gatvėse.

„Šie skaičiai tikrai nėra galutiniai. Miesto želdinius stebime bei atnaujiname nuolat. Kompleksiniai pokyčiai vyksta ne vien ties sutvarkytomis gatvėmis, bet ir skveruose, parkuose. Turi būti užtikrinamas tiek senųjų, tiek naujų medžių ilgaamžiškumas, kad jie sėkmingai prigytų ir vešėtų. Taip pat jau planuojame, kokiomis daugiamečių augalų kompozicijomis nustebinsime kitąmet“, – apie vykdomus darbus pasakojo R. Savickienė.

Šiuo metu Kaune atnaujinamas K. Petrausko ir M. Jankaus skveras. Čia numatyta pasodinti keliasdešimt jaunų ąžuoliukų. Taip pat tęsiami gamtotvarkos darbai Ąžuolyne, išsaugant ir puoselėjant šimtamečius medžius. Netrukus planuojama atnaujinti ir Neries krantinės bei Santakos parkus.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaip

kaip portretas
prieš ataskaitine-partine konferenciją ............ o kiek po nukapotų šaknų dvesia liepų Laisvės al. , kiek ąžuolų šaknų nukapojo ''tvarkydami'' Tvirtovės al. prie Klinikų pavasariop pamatysime medžiams pradėjus džiūt ...........

pažadukai

pažadukai portretas
bizniukas pasodinti medelį- rykštelę iš užsienio KLESTI.O,kai pasodino išpjove did.medžius prie MAXIMOS,Savanorių prosp.tai dabar nei vieno medelio neliko.

Vida

Vida portretas
Galėtų daugiau sodinti raudonųjų klevų, kurie rudenį nepaprastai gražūs, labai papuoštų miestą. Bet,jei ir toliau taip darkys medžius nukapodami apatines šakas, tai gal geriau nešvaistyti lėšų.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių