Savivaldybė įspėjo gyventojus: Nemuno pakrantę užgrobė savavališkai?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Kauno miesto savivaldybė vakar įspėjo Šančių gyventojus, kurie neteisėtai naudojasi valstybine žeme. Jiems duotas terminas pašalinti tvoras, želdinius ar kitokius užtvarus.

Sklypuose – įspėjimai

Vakar Viešosios tvarkos skyriaus specialistai Šančiuose prie gyventojų sklypų, esančių palei Nemuną, kabino įspėjamąsias lenteles.

Jose nurodoma, kad žmonės neteisėtai naudojasi valstybine žeme.

"Prieš įstatymus visi turi būti lygūs. Deja, bet vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės spjauna į įstatymus ir jaučiasi lygesni už kitus, – teigė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius. – Žemuosiuose Šančiuose esančioje Nemuno pakrantėje užfiksavome ne vieną ir ne dvi vietas, kur valstybine žeme žmonės naudojasi lyg savo. Ji užgrobiama įvairiais būdais – ir tujomis, ir betono blokais, ir padangomis. Bet nepuolame kauniečių bausti. Įspėjome juos, kad susitvarkytų. Jei tai nebus padaryta, informaciją perduosime Nacionalinei žemės tarnybai."

Jis užsiminė, kad įspėjimus gavę Šančių gyventojai gali kreiptis į savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrių ir gauti leidimą želdiniams. Jei leidimai bus suderinti, augančių pušelių pašalinti nereikės.

Ji užgrobiama įvairiais būdais – ir tujomis, ir betono blokais, ir padangomis.

Pažeidimų apstu

"Prieš keletą metų ėmėmės realių veiksmų prieš neteisėtų statinių savininkus, kurie daugelį metų atvirai tyčiojasi iš miestiečių. Iš pradžių pradėjome nuo surūdijusių metalinių garažų, vėliau ėmėmės apšiurusių sandėliukų, tada eilė atėjo nelegalioms pirtelėms ir kitiems pastatams, kurių valdytojai tyčiojasi iš įstatymų ir kauniečių. Ši kova dar tikrai nebaigta", – teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.

Savivaldybė skaičiuoja, kad Nemuno pakrantėje užgrobta apie 4 tūkst. kv. m valstybinės žemės.

Tai paaiškėjo palyginus Registrų centro duomenis ir plotą, kuriuo gyventojai ar verslo subjektai realiai naudojasi.

Pasak savivaldybės atstovų, pagal oficialius dokumentus matyti, kad Kranto 14-osios g. 33-iojo sklypo šeimininkai užgrobė apie 719 kv. m  valstybinės žemės, kurioje buvo pasodintos tujos. Dalis jų jau pašalintos, tačiau dar šiek tiek likę.

Gimžausko g. 20, 22 ir 22A namai, pasak savivaldybės atstovų, praktiškai iš viso neturi sklypo palei namus į Nemuno pusę, tačiau matosi, kad užgrobtu sklypu gyventojai naudojasi kaip savo nuosavu kiemu.

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai lentele pažymėjo ir M.Sedaravičiaus g. 20-ąjį sklypą. Čia nurodoma, kad gyventojai neteisėtai naudojasi apie 377 kv. m valstybiniu sklypu. Už privataus sklypo ribų išlenda ir pagalbinis pastatas, ir tvora.

"Palyginus su kaimyniniu 23-iuoju namu, akivaizdžiai matyti, kad savo interesams naudojama valstybinė žemė", – pabrėžė savivaldybės atstovai.

A.Vytarto g. 28A sklypo šeimininkai valstybinėje žemėje sukrovė padangas ir statybines medžiagas. Specialistai skaičiuoja, kad užgrobta apie 280 kv. m. valstybinės žemės.

"A.Vytaro g. 25 ir 25A sklypai – vienas akiplėšiškiausių užgrobtos valstybinės žemės pavyzdžių. Už sklypo ribos išeina takas, tvora, želdiniai, laikini statiniai", – stebėjosi specialistai.

Kranto 18-osios g. 37 sklypo tvora – taip pat valstybinėje žemėje. Vakar įspėti ir kiti gyventojai, neteisėtai pasididinę savų sklypų ribas.

Tvorų griovimo drama

Bene didžiausią valstybinės žemės užgrobimo atvejį savivaldybė nurodė ties Šančių autoservisu. Čia maždaug 1,4 tūkst. kv. m ploto anksčiau buvo nelegaliai aptverta. Praėjusiais metais tvora pašalinta.

Vakar Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ties servisu iš Nemuno pusės rado betoninėmis atliekomis dviejose vietose užtvertą keliuką, tačiau serviso atstovai tikino, kad užtvėrė ne jie, o kažkas iš Šančių gyventojų.

"Kauno diena" prieš metus rašė, kaip ties Šančių autoservisu šalinta tvora. Bendrovės "Kauno švaros" darbuotojams išgriovus dalį jos, užvirė drama.

"Tvorą šeimininkas užstatė automobiliais. Jis taip pat sakė, kad jeigu toliau tęsime darbus, važiuosime į jo teritoriją, jis mus nušaus. Mes išsikvietėme policiją, kad patrauktų automobilius", – tąkart pasakojo "Kauno švaros" meistras-technologas Gediminas Barkauskas.

Ieškojo pasiteisinimų

Vakar po langais pamatę Viešosios tvarkos skyriaus specialistus, Šančių gyventojai puolė aiškintis situaciją. Dažniausiai skambėjo pasiteisinimas, kad valstybinės žemės niekas neužgrobė, o esą tik sutvarkė sąvartyną.

Mes nenorėjome prie namų statyti tvoros, todėl nusprendėme sutvarkyti, kad visiems būtų gražu.

"Mes čia tvarkėme 20 metų. Kai atsikėlėme, šioje vietoje, kur dabar jie sako, kad užgrobėme žemę, buvo sąvartynas. Savo lėšomis išvežėme visas šiukšles, atvežėme apie 250 mašinų žemių ir išlyginome duobę, užsėjome veją ir pasodinome pušeles ir tiesiog prižiūrėjome aplinką. Mes nenorėjome prie namų statyti tvoros, todėl nusprendėme sutvarkyti, kad visiems būtų gražu. Pernai gavome raštą, kad turime iškasti pušeles. Dabar mus apšaukia didžiausiais žemgrobiais", – piktinosi viena šančiškė, paprašiusi neminėti jos vardo.

"Čia nėra užimta žemė, čia dar mums nėra grąžinta. Dar A.Smetonos laikais čia buvo išpirktas sklypas, tai mums viską sužymėjo, išmatavo, dabar tvarkomės dokumentus. Mes gi žemės su savimi nepasiimsime", – sakė kito sklypo savininkė.

Kiti nelegalūs atvejai

Miesto savivaldybė priminė ir kitus atvejus, kai buvo neteisėtai užimta valstybinė žemė. Kauno valdžia pateikė pavyzdžių, kai valstybinė žemė atlaisvinta. Daugiausia atvejų buvo dėl skardinių garažų.

"Pernai pasiekėme svarbią pergalę. Per 12 mėnesių buvo pašalinti visi maždaug 900 prieš metus suregistruotų metalinių garažų. Garažas paprastai užima apie 20 kv. m plotą. Šis plotas prilygsta beveik 15 olimpinio dydžio baseinų. Didžiausia neteisėtų statinių koncentracija pasižymėjo Petrašiūnų, Panemunės ir Šančių seniūnijos. Demontavus garažus, darbininkai daugelyje vietų sutvarkė ir aplinką", – komentavo savivaldybės administracijos direktorius V.Šiliauskas.

Jis nurodė, kad nelegaliais garažais vadinami be jokio teisinio pagrindo ant valstybinės žemės stovintys daiktai, kurie nėra nekilnojamasis turtas ir pastatyti neturint tam leidimų. Praėjusių metų pabaigoje Kauno miesto savivaldybės specialistai suregistravo visus mieste neteisėtai stovinčius garažus. Ant jų buvo užklijuoti informaciniai lapeliai, perspėjantys, kad, nenusikėlus garažų, jie bus utilizuoti.

"2017 m. pavasarį startavusi švarinimosi akcija nesibaigia. Laukiame kauniečių pranešimų apie neteisėtus statinius, sandėliukus ar garažus. Turima informacija kviečiu pasidalyti su savo seniūnijos darbuotojais", – pridūrė jis.

Miestas atsikratė ir Panemunėje nelegaliai įrengtos pirties. Nors vietos gyventojai buvo pamėgę šią vietą leisti laisvalaikį, tačiau šeimininkai nebuvo gavę leidimų Nemuno pakrantėje statyti tokį statinį.

Prieš dvejus metus Kauno miesto senamiestyje esančioje Smalininkų gatvėje beveik tris dešimtmečius pastatytas nelegalių pastatų kompleksas taip pat buvo pašalintas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pažiūrėjau regijoj

pažiūrėjau regijoj portretas
sklypų ribas tai daug ten achujielinusių. greičiau reik ten gatvę tiest, sudėtų viską į vietas, o ir juozapavičiaus pr kamščiai sumažėtų

noris

noris portretas
Tai ar tik Sanciuose tikrinsite.Visa Nemuno pakrante i Raudondvario puse irgi uzgrobta.Neimanoma privaziuoti pazuvauti,nes visur keliai uztverti.Patikrinkite visa miesto teritorija palei Nemuna.

RJ

RJ portretas
Tai tokia valdininku politika. Jeigu nors kiek priziuri, kad ir nenuosavos zemes, tai - ZEMGROBYS.Reiketu ACIU sakyti, kad priziuri, o ne kelia tiesti, kuris tiesiog sunaikins visa gamta.
VISI KOMENTARAI 122
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Joninės Kaune: nuo tradicinių laužų iki netikėtų atradimų
  Joninės Kaune: nuo tradicinių laužų iki netikėtų atradimų

  Trumpiausią metų naktį Kaunas pažėrė įvairiausių renginių. Vieni Jonines pasitiko tradicijomis dvelkiančiais laužais ir vainikais, kiti – pakvietė pažvelgti į šią šventę menininkų akimis. Tiesa, prie Kauno pilies Rasos...

  4
 • Kur Kaune švęsti Jonines?
  Kur Kaune švęsti Jonines?

  Pasitikti trumpiausią metų naktį Kaune galima net keliose vietose. Kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami išbandyti Joninių burtų, pinti vainikus ir deginti tradicinius laužus. ...

  14
 • Sportininkai tęsia labdaros misiją
  Sportininkai tęsia labdaros misiją

  Didžiulis nuovargis, bet drauge ir šypsenos lydėjo Kaune vykusio pirmojo kovos menų klubų futbolo čempionato dalyvius. Turnyro nugalėtoja tapo „Naglio“ klubo komanda, pranokusi kitas dvi prizines vietas užėmusias „Kaunas Strike...

  2
 • Teismas atsisakė Kauno savivaldybei priteisti 11 tūkst. eurų už išlaidas advokatams
  Teismas atsisakė Kauno savivaldybei priteisti 11 tūkst. eurų už išlaidas advokatams

  Kauno miesto savivaldybei nepavyko prisiteisti daugiau kaip 11 tūkst. eurų advokatų išlaidų, patirtų bylinėjantis dėl mokyklos uždarymo. ...

  10
 • Turgaus grimasos: įbrukti ant žemės išbyrėjusias braškes pardavėjai atrodė normalu
  Turgaus grimasos: įbrukti ant žemės išbyrėjusias braškes pardavėjai atrodė normalu

  Vasarą kauniečiai, norintys pigiau nei kitur nusipirkti vaisių, uogų ir daržovių, traukia į „Dainavos“ turgavietę. Joje kainos pirkėjus visada džiugina, tačiau aptarnavimas kartais palieka slogų įspūdį. ...

  39
 • Kiekvienoje kartoje – po Joną
  Kiekvienoje kartoje – po Joną

  Buvęs Kauno vicemeras, išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos komandoje besidarbuojantis Povilas Mačiulis turi ypatingą priežastį švęsti Jonines. Povilo ir jo žmonos Birutės šeimoje ąžuolo vainiku pasipuoš pernai dar lop&s...

  3
 • Deila, nutiesusi tiltą į tylos pasaulį
  Deila, nutiesusi tiltą į tylos pasaulį

  Kaune gyvenanti ir čia dar tik kremtanti gyvūnų prižiūrėtojos mokslus Viktorija Laurinavičiūtė, bene viena pirmųjų Lietuvoje siekia padėti kurčnebyliams susikalbėti su savo keturkojais augintiniais. ...

  3
 • JAV svajones išpildė su kaupu
  JAV svajones išpildė su kaupu

  Nors gimė ir augo Kaune, Martyna juokauja, kad ji – pusiau amerikietė, o jos namai ne tik Nemuno ir Neries santakoje, bet ir Floridoje. Ten, beje, ir antrieji jos tėvai. ...

  13
 • Ar kontrolierių elgesys visada adekvatus?
  Ar kontrolierių elgesys visada adekvatus?

  Iš troleibuso ar autobuso išlaipintas vaikas ar garbaus amžiaus senolis, nes neturėjo pažymėjimo. Formaliai viešojo transporto kontrolieriai teisūs, tačiau ar visada jų elgesys adekvatus? ...

  42
 • Po Kauno miestą ir rajoną – laivu
  Po Kauno miestą ir rajoną – laivu

  Turizmas Kauno rajone klesti. Tą patvirtina ir beveik visuomet išperkami dukart per savaitę iš Kauno į Vilkiją plaukiančio laivo bilietai. Šį maršrutą išbandė ir portalo kauno.diena.lt žurnalistai. ...

  6
Daugiau straipsnių