Savanorių ugniagesių vaidmuo bendruomenės gyvenime – vis svarbesnis

Kauno rajonas – pirmoji Lietuvos savivaldybė, kurioje Vakarų Europos šalių pavyzdžiu atsirado savanorių ugniagesių komanda. Šiandien pakaunėje yra jau 106 savanoriai ir jie bendruomenės gyvenime vaidina vis didesnį vaidmenį.

Gausiame pakaunės savanorių ugniagesių būryje daug jaunimo, verslininkų, ūkininkų. Neretai į gaisrus jie skuba su traktoriais, kita technika.

Pernai savanoris Gražvydas Prostenas kartu su Lapių komandos ugniagesiu Vilium Galinausku išgelbėjo Drąseikių karjere skendusį jauną vyrą. Savanorio, Vandžiogalos seniūno Vytauto Šniaukos pastangomis nuo liepsnų buvo apsaugota saulės elektrinė. Ne kartą savanoriai gesino ūkininkų laukuose kilusius gaisrus, skubėjo į pagalbą įvykus kitoms nelaimėms.

Gausiame pakaunės savanorių ugniagesių būryje daug jaunimo, verslininkų, ūkininkų.

Patirtį įvertino teigiamai

Neseniai lankęsis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadas, generolas Saulius Greičius teigiamai įvertino Kauno rajono patirtį šioje srityje. S.Greičius taip pat pabrėžė pilietiškumo reikšmę. "Ne tik gesinant gaisrus, bet ir kitose gyvenimo srityse viskas smarkiai keičiasi, kai pradedame suvokti, kad esame bendruomenė, kai jaučiame atsakomybę už tai, kas vyksta aplinkui", – kalbėjo generolas.

Lydimas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Vido Barausko, PAGD vadas aplankė Vandžiogalos ugniagesių komandą, kur apžiūrėjo atnaujintą gaisrinės pastatą, spaudė rankas vietos didvyriams ir diskutavo apie tarnybos ateitį.

"Turime devynias komandas. Įgyvendinome ne vieną projektą su kolegomis lenkais. Pavyko atnaujinti gaisrinių pastatus, technikos parką, įsigyti įrangos, todėl gaisrus gesiname greičiau ir efektyviau. Jei reikia pagalbos, skubame ir į kaimynines savivaldybes. Viso to nebūtų be pilietiškos bendruomenės ir nuolatinio Kauno rajono vadovų dėmesio", – generolui S.Greičiui raportavo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas Rytis Velžys ir jo pavaduotojas Algirdas Žandaras.

Pavyzdys užkrečia

Pasak R.Velžio, Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas yra ne tik savanoris, bet ir ugniagesių globėjas. "Mero iniciatyva ugniagesiams buvo pasiūtos naujos uniformos, savivaldybės vadovas inicijuoja įvairias saugumo programas, motyvuoja jaunimą", – vardijo Kauno rajono priešgaisrinės saugos tarnybos vadovas.

V.Makūnas sakė, kad savanoriškos veiklos idėja kilo pasižvalgius į kaimynus lenkus, vokiečius, austrus, kur ši tradicija gyvuoja šimtmečius. "Nuoširdžiai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad Kauno rajone susikūrė pirmoji savanoriška ugniagesių komanda. Ir tai – ne atsitiktinumas, nes mūsų krašto žmonės labai bendruomeniški", – pabrėžė meras.

Į savanorių gretas įsiliejo nemažai žinomų žmonių. Tai ūkininkas Antanas Juočionis, verslininkai Arūnas Staškauskis, Kęstutis Gumauskas. Jų pavyzdžiu pasekė jaunimas. "Šiems žmonėms neatlygintina tarnystė – garbė ir pareiga. Ne veltui ugniagesiai turi didžiausią visuomenės pasitikėjimą", – kalbėjo V.Makūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių