Šančiuose – išskirtinis istorijos dvelksmas

Precedento neturintis projektas – ištiso buvusių kareivinių kvartalo rekonstrukcija ir pritaikymas šiuolaikinėms gyventojų reikmėms – baigiamas įgyvendinti. Ketvirtadienį atidarytas dar vienas šio kvartalo objektas – "Rimi" prekybos centras su įkomponuotu autentišku istoriniu pastatu.

Praturtino miestą ir valstybę

"Projektas unikalus – Lietuvoje dar niekas nebandė paveldo atgaivinti taip kompleksiškai. Miestui ir valstybei sukurta didelė pridėtinė vertė", – tvirtino Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus, kalbėdamas apie A.Juozapavičiaus prospekto pradžioje ilgus metus stūksojusių buvusių kareivinių pastatų gelbėjimo planą.

Šie pastatai buvo pastatyti 1886–1896 m. carinės kariuomenės reikmėms ir yra didingos Kauno tvirtovės dalis. Prieš kelerius metus kvartalas pradėtas rekonstruoti ir žadinti naujam gyvenimui.

Šiame kvartale duris jau atvėrė moderni pradinė mokykla, šiuolaikiški butų pastatai, o ketvirtadienį atidarytas ir prekybos centras su išskirtiniu istoriniu interjeru. Beliko rekonstruoti tris būsimus biurų pastatus. Suplanuotas ir vaikų darželio pastatas.

"Kiekvienas investuotojas norėtų išleisti mažiau. Šiuo atveju investuota į kokybę ir į istorijos išsaugojimą, kvartalo nuotaikos išlaikymą. Tai didžiulės papildomos lėšos. Tad Šančiai daug laimėjo su šiuo projektu. Jie išlošė ir restauravus A.Juozapavičiaus prospektą, pastačius naują tiltą. Visi atsitokėjo ir suprato, kad Šančiai – jau nebe Dievo užmirštas rajonas, į kurį visi bijodavo važiuoti, o labai smagus ir patogus rajonas. Šalia – miesto centras, šalia ir upė", – kalbėjo A.Juozapavičiaus prospekto kvartalo rekonstrukcijos projektą rengusio architektų biuro "G. Natkevičius ir partneriai" vadovas architektas Gintautas Natkevičius.

S. Stoškus teigė, kad kultūros paveldo specialistai kategoriškai buvo prieš šių kultūros paveldo pastatų griovimą, bet tokių užuominų ar prašymų iš kvartalą įsigijusių verslininkų nesulaukė.

"Net mintis nešovė į galvą, kad senuosius pastatus reikėtų griauti. Jų įkomponavimas į naujus pastatus kaip tik ir yra visas mūsų darbo įdomumas. Matome, kaip žmonės reaguoja į kitus panašius projektus", – pastebėjo G. Natkevičius.

Anot jo, žmonės labai vertina galimybę prisiliesti prie istorijos.

Įdomus pojūtis

"Rimi" įvaizdžio dalimi tapusios raudonos spalvos išorinės sienos A.Juozapavičiaus prospekte slepia istoriją, kurios dalis atsiveria užėjus į vidų ir pažvelgus ne tik į sienas, bet ir į grindis.

Į šį "Rimi" pastatą įkomponuotas buvęs karininkų viešbutis. Šalyje nebelikus caro kariaunos, tarpukariu jis tarnavo Lietuvos kariuomenei. Sovietmečiu pastato paskirtis irgi, regis, nepasikeitė. "Pagal tam tikrus požymius, kuriuos rekonstruodami aptikome, manome, kad ir sovietmečiu pastatas naudotas kaip gyvenamasis", – pasakojo G. Natkevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

.....

..... portretas
Gal klystu,bet ar prie straipsnio nereikia nurodyti užsakymo numerio?

NA NA

NA  NA portretas
noriu dar pridėti ,kad šioje parduotuvėje bandau įsidarbinti ,kurį laiką ir įsitikinti ,ar iš tikrųjų yra taip blogai "Rimi "švediškame prekybos tinkle dirbti ,nes girdėjau ,kad siūlo dešimt darbų ,bet moka tik vieną atlyginimą :pvz ;pardavėja privalo aptarnauti keletą uždarų prekybos sekcijų ,tai yra eiti į kitus skyrius ir prekiauti ,prisiimti prekes ,jas surūšiuoti ,sudėti įgaliojimus , sutvarkyti vitrinas,,dirbti salėje ,krauti prekes ,sekti įgaliojimus ,ir tt ir viskas už minimalų atlyginimą ,,,sėkmės ,nėra blogo ,kas ne išeitu į gerą ,,,,,

NA NA

NA  NA portretas
kiek man žinoma ,senojo pastato turėjo nelikti , nes jo nebuvo pirmuosiuose projektuose ,bet visuomenė pakėlė vajų ir statybos kurį laiką pakibo , nes net nebuvo projekto , kaip įkomponuoti šį seną ,pastatą , tai buvo vasara ,.,,,,,tai tokia istorija šio pastato ,kuri baigėsi laimingai , išliko dar vienas carinių kareivinių komplekso pastatas ,: tas pastatas dabar tarnauja ,______pirmame aukšte yra sandeliukai ir vyno salelė ,kambariai su elektros ir visa technika ,kuri reikalinga pastato aptarnavimui ,antras aukštas yra darbuotojų rūbinės ir administracijos kabinetai , bei valgyklėlė .reikšminga tai kad galima pamatyti ,kiek dar ilgai galėjo stovėti šis kareivinių kompleksas ir tarnauti naujo šimtmečio žmonėms ,jei ne tyčinis ar ne tyčinis apsileidimas ir šio komplekso niokojimas , akivaizdžiai tai rodo buvusios kareivinės ,kurios buvo paliktos su užuolaidom o dabar griūva,,,,
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių