Samariečiai kauniečiams dalijo nemokamą košę

Partizanų g. šalia Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus maisto dalinimo punkto, jau antrą savaitę iš eilės pakvipo nemokama kareiviška koše.

Gynybos paramos fondas drauge su  Lietuvos samariečių bendrija, COVID-19 pandemijos akivaizdoje nusprendė padėti socialinės rizikos grupėje atsidūrusioms šeimoms, senoliams, benamiams ar savo veiklą laikinai sustabdžiusios organizacijoms. Antrą savaitę iš eilės idėjos sumanytojai žmones pakvietė į mobiliąją virtuvę, kur jiems buvo dalijama karšta košė ir kiti maisto produktai.

„Karantino metu užsidarė vaikų dienos centrai, todėl vaikai neteko nemokamo maisto. Pablogėjo ir senolių padėtis, nes dauguma jų laikėsi rekomendacijų nesilankyti parduotuvėse. Maisto poreikis didelis, ypač – karšto“, – Lietuvos Samariečių bendrijos prezidentas Sigitas Klimas skaičiavo, kad praėjusią savaitę per dvi valandas buvo išdalinta daugiau nei 800 porcijų grikių košės.

Maisto pakako ne visiems, todėl šį ketvirtadienį mobiliosios virtuvės šefas užmaišė apie 1,2 tūkst. porcijų. Prasidėjusios vidudienį, maisto dalybos truko kelias valandas. Vieni žmonės tarą su koše nešėsi į namus, kiti ją valgė čia pat vietoje.

„Kariuomenėje dirbau virėju, todėl šį tą apie košes nutuokiu. Galiu pasakyti, kad ši neblogai pavyko“, – nuo veido nuplėšęs kaukę, kaunietis Antanas lyžtelėjo plastikinio kibirėlio kraštą.

Nors namie panašią košę verda gana dažnai, progos pavalgyti nemokamai žilagalvis nepraleido, o žinia spėjo pasidalinti su keliais bičiuliais. Visi jie džiaugėsi ne tik karštu maistu, bet ir lauktuvėmis – namo senoliai grįžo su duonos traškučių maišeliais, silkių ir vaisinės arbatos pakuotėmis.

Gyvoje eilėje stovėjo ne tik pavieniai asmenys, bet ir dienos centrų ar kitų, socialiai pažeidžiamais žmonėmis besirūpinančių organizacijų atstovai. Išdaliję košę labiausiai skubantiems savanoriai  maistą krėtė į jų atneštas talpas.

„Tokią iniciatyvą vertinu puikiai. Dabar sunkus metas, todėl bet kokia parama yra aukso vertės“, – kibirėlius maistą dalinusiai merginai tiesė Kauno miesto socialinių paslaugų centro laikinojo apgyvendinimo skyriaus atstovė.

Moteris skaičiavo, kad jos lauknešėlio turinio turėtų pakakti maždaug trisdešimčiai žmonių, kurie neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. Startavusi praėjusį ketvirtadienį, maisto dalijimo akcija, anot sumanytojų, vyks viso karantino metu. Viskas priklauso nuo rėmėjų geranoriškumo ir žmonių susidomėjimo. Tikimasi, kad  nemokama koše bus pamaitinti ne tik Kauno, bet ir kitų miestų gyventojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių