Renovacija: vaizdai daugiabučio laiptinėje – lyg po karo

Į baigiamo renovuoti A. ir J.Gravrogkų g. 3 numeriu pažymėto daugiabučio laiptinę įžengęs kaunietis liko be žado. Nuo sienų paviršiaus nutrupėję dažai, o kai kuriose sienų vietose žioji ir ertmės. Apgadintos laiptų aikštelės, o nuo lubų styro susiraizgę laidai.

Vaizdas pribloškė

"Bute negyvenau kelis mėnesius. Kai grįžau, įžengęs į laiptinę nustėrau – vaizdas tiesiog šiurpinantis. Viršuje kabo laidai, kuriuos aukštesnio ūgio žmogus, tikėtina, galėtų netyčia užkliudyti galva. Laiptinėje išmėtytos plytos, o sienose iškapotos skylės. Viskas čia atrodo kritinės būklės. Laiptinė prieš daugiabučio renovaciją tikrai tokia nebuvo!" – plika akimi pastebimus trūkumus vardijo su redakcija susisiekęs vyras.

"Kauno dienos" skaitytojo nuotr.

Gyventojas neslėpė – anksčiau laiptinės sienos išties buvo šiek tiek aptriušusios, tačiau jų vaizdas dabar esą nukentėjo dar labiau. "Darbininkai iš vidinės laiptinės pusės keitė vamzdžius. Tose vietose matomas naujo tinko sluoksnis. Užtinkuotos ir paliktos maždaug metro pločio juostos, nusitęsiančios nuo laiptų apačios iki pat lubų. Atrodo baisiai – kaip po karo! Darbininkai turėtų pasirūpinti apdaila!" – širdo kaunietis.

Bute negyvenau kelis mėnesius. Kai grįžau, įžengęs į laiptinę nustėrau – vaizdas tiesiog šiurpinantis.

Dar nebaigta

Kaip "Kauno dienai" sakė bendrovės "Būsto valda", administruojančios daugiabutį A. ir J.Gravrogkų g. 3, renovacijos projektų vadovas Šarūnas Šlekys, renovacijos projekte statybos darbai, atliekami konkurso būdu išrinkto rangovo – bendrovės "Starkopas", prasidėjo praėjusių metų balandžio 19 d. ir dar nėra baigti. Darbų pabaiga čia numatyta lapkričio 30 d.

Tačiau jau spalio pabaigoje yra suplanuotas susirinkimas su šio daugiabučio gyventojais, kurio metu esą ir bus aptarti visi defektai.

"Išsiaiškinsime, ar jie taisomi pagal rangovo darbų apimtį. Jei taip – juos rangovas bus įpareigotas ištaisyti per lapkritį. Administratorius nėra statybų kokybę kontroliuojanti institucija, tačiau mums rūpi, koks namas bus po renovacijos. Matydami akivaizdžius trūkumus ir broką, visada reaguojame, informuojame už tai atsakingus asmenis", – tikino pašnekovas.

"Kauno dienos" skaitytojo nuotr.

Pateiks pasiūlymą

Kaip paaiškėjo, renovuojant daugiabučio fasadą, laiptinių viduje buvo atnaujinta elektros instaliacija, pakeisti vandens stovai ir atliktas bendrųjų patalpų šviestuvų keitimas. Papildomi laiptinių remonto darbai investicijų plane esą nebuvo numatyti.

"Tokie darbai rengiant investicijų planą net negalėjo būti įtraukti ir finansuoti kredito lėšomis. Renovacija neapima visų estetinių darbų. Visada po renovacijos siūlome gyventojams atlikti estetinius laiptinių remonto darbus", – teigė bendrovės "Būsto valda" atstovas ir pridūrė, kad pastarasis pasiūlymas bus pateiktas ir A. ir J.Gravrogkų g. 3 namo gyventojams.

Bedus pirštu į kauniečio įvardytą bėdą, žemyn nuo laiptinės lubų nutįsusius laidus, kurie, kaip baiminosi su redakcija bendravęs gyventojas, bet kada gali tapti nelaimės priežastimi, tvirtinta, kad tai ne elektros, o interneto ir televizijos laidai. Šių laidų rangovas esą neturėjo keisti.

"Vos prasidėjus renovacijos darbams name, kreipėmės į visus šių paslaugų teikėjus su oficialiu prašymu savo laidus susitvarkyti, paslėpti. Atlikti komunikacijų kabelių tvarkymo ir laiptinės remonto darbus – įprasta praktika po renovacijos. Šiuos darbus organizuoja administratorius, bet tai nėra namo renovacijos proceso dalis", – mestą kritikos strėlę argumentais atrėmė Š.Šlekys.

"Kauno dienos" skaitytojo nuotr.

Pašnekovo pateiktais duomenimis, rangovas įsipareigojo atlikti šio daugiabučio renovacijos darbus už 419 617,83 euro. Tai esą didelė nauda butų savininkams, nes investiciniame projekte planuojamų darbų suma buvo 596 453,79 euro, o rangovas sutaupė 176 835,96 euro nuo pastarosios, didesnės, sumos.

Nors galutinė rangos darbų kaina bus aiški tik visiškai užbaigus projektą, bet, Š.Šlekio teigimu, ji neviršys 413 tūkst. eurų. Renovacijos procesas iš dalies finansuojamas valstybės lėšomis. Šiuo atveju bus padengta 30 proc. energinį efektyvumą gerinančių darbų kainos.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Busto valda priklauso Kauno miesto savivaldybei, tai savivaldybes imone. Todėl daro ka nori ir uz kiek nori

Nesuvokia o kalba.

Nesuvokia o kalba. portretas
Čia jums pamoka "daugiabutiniai" yra investicinis planas ir jis yra pirma stadija (dalyvaukite susirinkimuose ir domėkitės kas yra perkama ir numatoma - balsuokite). Jame ir turi visi susitarę surašyti kas norima daryti, pirkti. Taip laiptinių niekas nefinansuoja, bet jų niekas nedraudžia rašyti į bendrą sąskaitą kaip renovacija. Nes renovacijos metu gaunamas finansavimas visiems investiciniame projekte numatytiems darbams. išdalinama suma ir nejauti, kad viskas padaryta vieno rangovo kuri gali skųsti už darbų kokybe. Kai įsitrauki į procesą, pasidomi supranti, kad ką aprašysi ką susitarsi, ką projektuotojas aprašys, koks darbų kiekių žiniaraštis, taip rangovas įsivertina ir privalės atlikti. (Kas nebus raide užrašyta to ir negausite). Klasikinis variantas, nesidomi, pamato kaina bendra rėkia piginam galutiniame rezultate nusipirko naują "suknele" o "dantims susitvarkyti" pinigu pagailėjo. Domėkitės ir nereikės verkšlenti.

Ašai

Ašai portretas
Man is viso keista, kaip 21 amziuje dar Yra tokiu laiptiniu, cia senai visame Kaune jos turejo buti suremontuotos nemokamai. Ir visiskai nesvarbu kokie zmones gyvena tokiuose namuose, pasiturintys ar nepasiturintys, studentai ar pencininkai visi nusipelno gyventi graziau, nes Kaunas tvarkosi :)
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių