Kaune prie balsadėžių nusidriekė ilga rinkėjų eilė

Pirmąją išankstinio balsavimo dieną Kaune esantys rinkėjai prie balsadėžių neskubėjo. Tačiau antrąją dieną aktyvumas jau buvo didesnis. Antradienio vakarą prie Kauno rotušės net nusidriekė ilga rinkėjų eilė, o ir trečiadienį vaizdas liko panašus.

Balsuojančių eilės

Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo nuotrauka, kurioje matyti, kad antradienio vakare iš anksto balsuoti panoro labai daug žmonių, tad prie Kauno rotušės išsirikiavo ilga eilė. Matyti, kad žmonės laukia laukia, nes dėl pandemijos yra ribojami srautai pačiose balsavimo vietose. Rinkėjai stovėjo kone iki pat Jėzuitų bažnyčios ir kantriai laukė, kol galės atiduoti savo balsą.

„Tokia dar pilietiškų kauniečių eilutė tikisi spėti prabalsuoti“, – parašė p. Zita. Ji pridūrė, kad nuotrauka daryta antradienį 19.30 val., o išankstinio balsavimo vietos atidarytos iki 20 val.

Skaitytojos nuotr.

Pasak kaunietės, ji netoli dirba, tad gali matyti, kada prie balsadėžių jau pradeda rikiuotis žmonės. Ji pastebėjo, kad eilė jau buvo ir apie 9 val., dieną taip pat tenka pastovėti, o jei ateisi vakare, gali likti visai nieko nepešęs.

Trečiadienį portalo fotografė Kauno rotušėje taip pat užfiksavo nemenką rinkėjų eilę.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Rinkėjų aktyvumas

Kauno rotušėje dirbantys Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai portalui kauno.diena.lt patvirtino, kad antradienio vakare buvo tikras rinkėjų antplūdis, ne visi spėjo iki uždarymo atiduoti savo balsą.

Antradienio vakare net ne visi spėjo prabalsuoti. Tiems rinkėjams buvo pasakyta, kad šiandien nuo ryto jiems bus suteikta pirmenybė.

„Eilės yra reguliuojamos, balsavimo vietoje vienam žmogui tenka laukti apie 15-25 min. Bet vis tiek daugiausia rinkėjų sulaukiame per pietus, nuo maždaug 11.30 iki 13.30 val, ir po darbo. Antradienio vakare net ne visi spėjo prabalsuoti. Tiems rinkėjams buvo pasakyta, kad šiandien nuo ryto jiems bus suteikta pirmenybė. Iki balsavimo vietos uždarymo laiko prabalsuoti nespėjo apie 30 rinkėjų. Pirmą dieną balsavo tik apie 1,1 tūkst. žmonių, o antrąją – daugiau nei du kartus daugiau“, – apie situaciją Kauno rotušėje pakomentavo VRK komisijos narė Raminta Benetytė. Ji pridūrė, kad kol kas nebuvo ir jokių rinkimų pažeidimų, neužfiksuota ir baldymų nupirkti balsus.

VRK puslapyje skelbiama, kad kol kas aktyviausiai iš anksto balsuoja Centro-Žaliakalnio apygardos rinkėjai. Iki antradienio vakaro balsą atidavė beveik 4 proc. šios apygardos rinkėjų. Beveik 3 proc. rinkėjų priklauso Kalniečių apygardai. Kitose Kauno apygardose – Šilainių, Savanorių, Petrašiūnų-Gričiupio, Panemunės bei Aleksoto-Vilijampolės – rinkėjų aktyvumas per dvi išankstinio balsavimo dienas nesiekė 2 proc.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Balsavimo vietos

Šiemet dėl koronaviruso pandemijos Kauno mieste pakeista dalis išankstinio balsavimo vietų. Išankstinio balsavimo vietos dar veiks trečiadienį ir ketvirtadienį nuo 7 iki 20 val.

Portalas kauno.diena.lt primena, kad Kaune iš anksto balsą galima atiduoti trijose vietose: Kauno rajono savivaldybėje (Savanorių pr. 371), Kauno kultūros centre (Kęstučio g. 1) ir Kauno rotušėje (Rotušės a. 15).

Išankstinio balsavimo vietose balsuoti gali bet kuris rinkėjas, nepriklausomai, kuriai apygardai jis priklauso t. y., balsuoti Kaune gali ir tie, kurie gyvenamąją vietą registruoti ir kitose savivaldybėse. Rinkimų dieną, spalio 11-ąją, balsuoti bus galima tik toje apylinkėje, kuri rinkėjui priskirta pagal jo gyvenamąją vietą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
partiniai ir jų giminės

ALEKSOTAS

ALEKSOTAS portretas
PREZIDENTO VALDO ADAMKAUS GIMNAZIJOJE KAUNE , SPALIO 11 RINKIMAI BUS ATLIEKAMI PRADINIU KLASIU KLASES PATALPOJE . DIREKTORE NEREAGUOJA ...

Tevynes patriotas

Tevynes patriotas portretas
Visi buve komunistai privalo rastu atsisakyti duotos priesaikos svetimos valstybes komunistu partijai ir tik poto prijimti priesaika Lietuvos valstybei seime.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių