Prasidėjusi rudens mugė – su karatė elementais ir knygų mainais (programa)

Greta kalvių, skulptorių, aludarių ir ūkininkų su šiųmečiu derliumi šiemet Kauno centre vykstančioje rudens gėrybių mugėje dalyvauja ir bibliotekų, sporto klubų, profesionalūs taikomojo, vaizduojamojo, performatyvaus meno atstovai, muzikos kūrėjai.

„Kauno mugė – Ruduo 2016“ - tai pirmasis lietuviškas tradicijas su šiuolaikiniu kultūros lauku sujungsiantis renginys.

Tris dienas kauniečiai ir miesto svečiai  kviečiami į Laisvės alėją, Vilniaus gatvę ir Rotušės aikštę iš arčiau susipažinti su tradiciniais amatais, lietuvišku gastronominiu paveldu, autentiška liaudies muzika, šokiais, žaidimais.

Bus galima išvysti įvairių kovos menų klubų, suaugusiųjų, vaikų ir jaunimo užimtumo centrų parengtą programą. Taip pat laukia įvairūs koncertai, poezijos skaitymai, kinas po atviru dangumi, edukacinės dirbtuvės, knygų mainai, žadami liaudiškos muzikos šokių vakarai ir kita.

Patiems mažiausiems senamiestyje ir Muzikinio teatro sodelyje bus įkurtos vaikų zonos.

Kaunietės Vidos palapinėje akys raibo nuo įvairiaspalvių iš vilnos nuveltų šlepečių. "Iš pradžių nusivėliau sau, šeimai. Po to parodžiau draugams. Taip ir užsikūrė visas šis reikalas" - apie savo prekės ženklo "Avytės pėda" istoriją pasakojo moteris. 

Vaikiškų ir šlepečių suaugusiems pas ją galima įsigyti nuo 20 iki 30 eurų. "Pradėjus tokias nešioti išsivysto priklausomybė", - juokėsi kaunietė. Vilna kojas tarsi masažuoja, neleidžia joms prakaituoti. Žiemą maloniai šildo, vasarą vėsina.

Vida pasakojo, kad šio amato išmokė ir sūnų su marčia, bet šiems jis liko tik hobiu: "Vėlimo procesas - labai ilgas. Vaikai sakė, kad tai vergiškas darbas, bet aš užsikabinau", - kalbėjo kaunietė.

Nors ant prekystalio ji buvo išsidėliojusi tik avalynę, bet sulaukė nemažai prašymų nuvelti kepurių, skirtų dėvėti pirtyje. 

Kiek pavaikščioję po mugę nemažai pirkėjų nebeatsispyrė kvapams, apetitą keliantiems vaizdams ir pravėrė piniginę būtent prie mėsos gaminių. Dešreles pirkę vyrai vienoje palapinių gavę grąžą paprašė perskaičiuoti. "Aha, norėjote apsukti", - juokais nuleido nesusipratimą pirkėjas. "O kaip gi kitaip? - geros nuotaikos nestokojo pardavėja. - Akcija juk gali būti ir į mano pusę".

Pasirūpinus skrandžiu galima pasižvalgyti ir į papuošalus. O rinktis yra iš ko: žalvario emalio, odiniai ir net kauliniai. Akys raibsta ir nuo įvairių keramikos dirbinių, siūloma ir įvairių drabužių: nuo lininių, tautinių, iki šilkinių, pintų-nertų ir pan.

Atsirado nemažai susidomėjusių baldeliais, skirtais specialiai gyvūnams. Žemaūgį foteliuką augintiniui galima įsigyti už 30-150 eurų.

Mugėje nebuvo įmanoma nepastebėti kalvio iškalto drakono, varlės, vietoje besidarbuojančio skulptoriaus. Pastarasis - Gediminas Jėčys pasakojo mugėje dalyvaujantis kaip šventėje, ja besinaudojantis kaip proga pabendrauti, susitikti su draugais. Mugėse dalyvauja jau 30 metų, per tiek laiko užsimezgė labai daug tvirtų ir smagių draugysčių.

"Namuose, kai dirbu, jaučiuosi tarsi būdamas namų arešte", - juokaudamas lygino liaudies meistras. Tad trys mugės dienos atviroje erdvėje su daugybe žmonių, anot jo, prilygsta pačiam geriausiam poilsiui.

Į mugę jis atvyko ir su tikslu apsipirkti. "Kasmet atvyksta labai geri instrumentų meistrai iš Šiaulių. Ir šiemet iš jų pirksiu instrumentų darbui", - žadėjo G.Jėčys. Jis dar nusižiūrėjo ir sodinukų. "Citrinvyčių. Jau radau, kas čia jų turi parduoti", - pridūrė skulptorius.

Mugėje jis dalyvauja kartu su žmona Daiva. Ši ant prekystalio išdėsčiusi savo gamintas išglostytas lėles. Vienas ji atiduoda už 15 eurų, o štai įspūdingą lino laumę, kuriai vien šukuoseną padaryti sugaišta 4 val., ji įkainojusi 80 eurų.

Vis dėlto pasivaikščiojus tarp Laisvės alėjoje išskleistų palapinių akis kliūva už kai kurių prekių, kurios ne vienam praeiviui atrodė, kad netelpa į renginio mastelį. Pavyzdžiui, ūkio zonoje prekiaujama vienos žinomos kosmetikos ženklo produkcija, greta išpuoselėtų rankdarbių palapinių vietelę rado prekeiviai spragintais kukurūzais.  

Kainos mugėje: 

1 kg šalto rūkymo nugarinės su lašinuku - 5,9 euro,

1 kg šalto rūkymo kiaulienos kumpio - 5,9 euro,

1 kg šalto rūkymo nugarinės - 8,9 euro,

1 kg sūdytos nugarinės - 5,9 euro,

1 l spanguolių - 2,5 euro,

1 l bruknių - 2,2 euro,

1 l voveraičių - 4,5 euro,

Žalvario emalio auskarai - 12-17-19 eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių