Piknikas Vytauto parke – tarpukario dvasios ritmu

Šeštadienį būrys kauniečių turėjo progą prisiminti vaikystės karuseles, veikusias Vytauto parke, o vaikams parodyti, prie kokių atrakcionų stovėdavo ilgose eilėse ir laukdavo tų kelių minučių stebuklo.

Gana retai Vytauto parke būna toks šurmulys žmonių. Priėmę organizatorių kvietimą ateiti į popietę čia vykstantį pikniką, tikino nesigailėję.

Visą dieną veikė daugelio pamiltos Vytauto parko karuselės. Į pikniką visi buvo kviečiami atsinešti pledus, užkandžių, gėrimų. Tarp medžių pririšti hamakai gelbėjo pavargusius nuo vasariškos šilumos.

„Pažiūrėkite, kiek žmonių. Ar dar galima abejoti šios vietos reikalingumu?“ - retoriškai klausė kaunietė Kristina. „Tik žolę tai galėjo nušienauti, na bet bus išgulėta po šio pikniko“, - paleistą kritiką pati suminkštino jos draugė Rūta.

Moterys gyrė organizatorius dėl vaikams prigalvotų įvairių veiklių. Be karuselių, mažieji galėjo leisti muilo burbulus, žaisti tinklinį, mainytis knygomis. Pikniko metu pasirūpinta vienu svarbiausių tarpukario Kaune išpopuliarėjusiu elementu - lindyhopo šokiais. Šoko ir tie, kurie mokėjo, šoko ir tie, kurie nemokėjo, bet mokėsi.

Kelios tarpukario nuotraukos skausmingai priminė šį parką buvus išpuoselėtu ir mėgstamu Kauno gyventojų. „Parką būtinai reikia atgaivinti. Juk čia mūsų vaikystė karuselės. Taip, kai kurios atrodo kaip iš siaubo filmo, bet iškilo daug gražių prisiminimų“, - su nėriniu įsitaisiusi ant pledo dėstė Areta.

Moteris prisipažino retai užsukanti į Vytauto parką. To priežastis - ganėtinai apleista ir netvarkoma aplinka. Dėkingai šiltą pavasarį anksti sužaliavusi žolė dar nespėjo paslėpti pernykščių lapų krūvų, išgriuvę kelmai laukė šeimininko rankos.

„Mes ir anksčiau čia ateidavome“, - drąsiausia iš būrelio jaunų žmonių už visus pasisakė Milda. - „Labai gera atmosfera. Labai smagu, kad prisimenama, tai kas ir kaip buvo, o ne eilinė diskoteka. Sėdim, bendraujame ir visai nesinori lįsti į kokį barą ar telefoną“, - įsidrąsino Mildos draugas Tomas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nele

Nele portretas
Nuostabi jaunu žmoniu idėja, sukviesti kauniečius į pamirštà Vytauto parkà. Gerai praleistas laikas, atgimę sentimentai... Ačiū Kauno jaunimui, Jūs mūsù viltis!!!

Statistikas

Statistikas portretas
Bet per tą laiką mero asmeninis turtas padidėjo...a ne? Niujorko mero turtas iki tapo meru buvo apie 7 milijardai- baigus meristę 17 milijardų..ko einama į valdžią?

as

as portretas
Toks grazus parkas-BUVO,o azuolynas apsiures ,suoliukai baisus,kur dingti kai tokios geros dienos.Tesiant,draugystes parkas isardytas,o darbai stovi,prie mariu reikia kalnais eiti per karsti,o troleibusai 1 sustojima negali pratesti. Zodziu,nera zodziu!
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių