Perspėjo vairuotojus: į Šančius atklydo briedis

  • Teksto dydis:

Pirmadienio vakarą portalo kauno.diena.lt skaitytojas Algimantas pranešė, kad Kaune, Šančiuose, pastebėtas briedis ir ragino būti atidiems.

„Pirmadienio vakare, 20.13 val., Geležinkelio ir L. Ivinsko gatvių sankryžoje pastebėtas jauniklis briedis, maždaug dvejų metų amžiaus. Atklydęs žvėris ramiai vaikščiojo vidury gatvės. Patartina nevažiuoti pro šalį, nes pasibaidęs žvėris gali būti neprognozuojamas. Šiuo laikotarpiu suaktyvėjusi elnių bei briedžių migracija. Vairuotojai, būkite atidūs!“ – apie pavojų perspėjo Algimantas.

Policija teigia, kad rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to, prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku. Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti itin tragiškos. Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis ar kiškiais.

Pareigūnai primena, kad rudenį, ypač tamsiuoju paros laiku, svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti, prireikus – ir sustabdyti automobilį. Vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, elgtis labai atidžiai, o, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti šviesomis, nenaudoti garsinio signalo, nes apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti visiškai nenuspėjamas ir labai pavojingas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu, jei buvo sužeisti arba žuvo žmonės, nukentėjo gyvūnas, buvo apgadintos transporto priemonės arba kitas turtas – vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

 


Šiame straipsnyje: Šančiaibriedislaukinis gyvūnas miestegyvūnas kelyjeskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

tas

tas portretas
briedis jau kokius du mėnesius neišbrenda iš Kauno dienos. Prišalo matyt.

Krabas

Krabas portretas
Uzsimuzkit jus su tuo savo briedziu !!

Vepla

Vepla portretas
Jopixmat ,ar dar jums neatsibodo TAS briedis !!??
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių