Paaiškėjo, kas tapo geriausiais Kauno policijos pareigūnais

Kauno policijos pareigūnai išbandė savo jėgas specialiame konkurse. Pareigūnams teko ne tik pademonstruoti vairavimo įgūdžius, patikrinti rankos ir akies taiklumą šaudant, bet ir sulaikyti tariamą nusikaltėlį. Geriausi pareigūnai atstovaus Kauną respublikinėse varžybose.

Įvairios užduotys

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pirminės ir vidurinės grandies pareigūno konkurse savo jėgas išbandė beveik dvidešimt policininkų. Jiems teko ir ekstremaliai važinėti automobiliu, ir panaudoti ginklą.

Pirmiausia pareigūnai patikrino teorines žinias, o vėliau ėmėsi praktinių užduočių, tokių, kurios tarnybos metu gali nutikti bet kada. Kol dalis pareigūnų varžėsi specialioje aikštelėje ir laviravo tarp kliūčių, kiti turėjo pasitikrinti taiklumą. Lietuvos policijos mokyklos mokymų bazėje buvo įrengta speciali šaudyklos trasa, tad pareigūnai iš įvairaus nuotolio turėjo pataikyti į taikinį.

„Kiekvienas pareigūnas turėjo paleisti 25 šūvius. Reikėjo šaudyti iš vienos rankos, po to pasikeisti, taip pat slėptis už priedangų. Buvo padaryta nestabili konstrukcija, kaip kokios sūpynės, tad ant jų – žmogus nėra stabilus, tačiau vis tiek reikėjo pataikyti į taikinį“, – kalbėjo Kauno VPK Viešosios tvarkos valdybos tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Virginijus Petraitis.

Dar viena praktinė rungtis – taktinė užduotis. Pagal scenarijų, tariamas nusikaltėlis pasislėpė rūsyje, o pareigūnas jį pastebi ir turi sulaikyti. Portalo kauno.diena.lt žurnalistams stebint identišką scenarijų, kiekvienas pareigūnas elgėsi vis kitaip, o jų veiksmus vertino komisija.

Pasitaikė ir klaidų. Štai vieni policininkai ne iki galo apieškojo tariamą nusikaltėlį, kiti paliko įkalčių. Nors visi pareigūnai skirtingai priėjo prie tariamo nusikaltėlio, pabaiga visų buvo vienoda – turėjo būti uždėti antrankiai ir žmogus išvestas iš patalpos. Kaip juokavo nusikaltėlį vaidinęs vyras, kai kurie pareigūnai smarkiau suėmė, kiti visą situaciją išsprendė švelniau.

„Teisėjai stebi, kaip pareigūnas reaguoja, kokius veiksmus jis atlieka, ar techniškai teisingai sulaiko įtariamąjį, ar jį apieško, kokias komandas pareigūnai sušunka, kaip antrankius uždeda ir pan. Tariamo nusikaltėlio situacija yra visiems pareigūnams vienoda, bet ji kas kartą klostosi vis kitaip“, – apie taktikos užduotį komentavo V.Petratis.

Motyvuoja mokytis

Pareigūno konkursas rengiamas ne tik tam, jog policininkai galėtų patikrinti savo žinias, patobulinti įgūdžius. Geriausi Kauno pareigūnai respublikiniu mastu jau komandoje bandys įveikti užduotis ir pelnyti geriausių šalies pareigūnų vardą.

„Tokie konkursai reikalingi tam, kad pareigūnams būtų motyvacijos tobulėti. Geriausi mūsų pareigūnai važiuoja į respublikinį konkursą. Be to, tie, kurie pasirodo geriausiai, yra paskatinami piniginiais prizais, o laimėjus šalies geriausio pareigūno titulą – pridedama ir atostogų dienų. Jie taip pat gauna ir ženklelį, jog yra geriausi pareigūnai Lietuvoje“, – komentavo Kauno VPK atstovas.

Siekė apginti titulą

Konkurse dalyvavę Kauno VPK pareigūnai pripažino, jog dar yra kur tobulėti, tačiau tokios varžybos leidžia įvertinti savo galimybes ir vėliau įgūdžius pritaikyti tarnybos metu.

„Pagal mano jėgas, sekėsi vidutiniškai. Manau, kad geriausiai pasisekė vairavimo rungtyje. Specialiai nesiruošiau, todėl ir šaudymo rungtyje pasirodžiau prasčiau nei tikėjausi, nes senokai jau teko šaudyti. Motyvacijos suteikia toks nekasdieniškumas, kai ateini ir tokia tarsi žaidimo forma gali tobulinti įgūdžius. Čia gali pamatyti, ko tau trūksta ir kur reikia dar pasitreniruoti“, – įveikęs visas pareigūno konkurso užduotis kalbėjo ketverius metus policijoje dirbantis Patrulių rinktinės vyr. patrulis Rokas Laukutis.

Svarbiausia tokiose varžybose – komandinis darbas.

Pernai geriausia šalies pareigūne tapo Panemunės policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja Laura Stankevičiūtė. Šiemet ji siekė apginti titulą.

„Pernai respublikiniam konkursui pasiruošti daug laiko neturėjome, nes po Kauno apskrities konkurso buvo praėję gal vos kelios savaitės. Tada porą papildomų kartų apsilankėme šaudykloje ir vairavimo aikštelėje, tad ėjome tiesiog ir dalyvavome. Svarbiausia tokiose varžybose – komandinis darbas. Šiaip visada yra vietų, kur galima patobulinti įgūdžius, tad ir po individualių rungčių sunku pasakyti, ar dabar geresnių nėra“, – apie praėjusių metų sėkmę ir šiųmetinį konkursą pasakojo pareigūnė.

Šiemet pirminės grandies geriausiu Kauno apskr. VPK pareigūnu išrinktas ir antrus metus iš eilės savo titulą apgynė Jonas Tamulevičius, Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės 2-osios kuopos Mobilaus būrio vyriausiasis patrulis. Tarp vidurinės grandies pareigūnų geriausias buvo Julius Lengvelis, Kauno apskr. VPK Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresnysis tyrėjas.

Taip pat į Lietuvos policijos geriausių pareigūnų konkursą deleguojama geriausiai pasirodžiusi pareigūnė moteris – Laura Stankevičiūtė, kuriai taip pat pavyko apginti pernai iškovotą geriausios pareigūnės vardą.NAUJAUSI KOMENTARAI

pasimetes...

pasimetes... portretas
ei chebra...jus man durnam galite gal paaiskinti kuo skiriasi policininkas nuo bandito.koks tarp ju skirtumas.

Alio policija

Alio policija portretas
Jau trečia diena Šančiuose, Vokiečių gatvėje, prie parduotuvės "Šilas" čigonai visu garsu leidžia rusišką posą. Ir tai vyksta nuolat, kiekvieną vasarą. Kai paskambini policijai, sako ateikit, rašykit pareiškimą. Kas eis rašyti pareiškimą naktį? Policija įsikūrusi visai netoli, Juozapavičiaus prospekte tikrai girdi, žino ir nieko nedaro.Gal susitarę su čigonais? Kur jūs šaunieji policininkai?

Klausimelis

Klausimelis portretas
O kaip suprast: moteris deleguojam, o vyrai uzeme pirmas vietas? Tai ta moteris jau nera tokia gera ir pirma nebuvo?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių