Nuo šiukšlių smarvės Ramučių gyventojai prabunda naktimis

Ramučių gyventojus dusina iš Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo gamyklos (MBA) sklindanti smarvė. Nuo šiukšlių dvoko naktimis pradeda kosėti vaikai, tačiau niekas smarvės suvaldyti negali. Anot specialistų, kvapai neviršija leistinų normų.

Pasireiškė alergija

Nuo Kauno MBA pastatymo Ramučių gyventojų gyvenimo kokybė ženkliai suprastėjo. Neapsikentę nuolatinės smarvės, bendruomenė susitiko su MBA atstovais bei iš arčiau pažvelgė į šiukšlių rūšiavimo ir kompostavimo įrenginius. Dėl tvyrančios smarvės dalis susirinkusiųjų nesiryžo žengti į gamyklos vidų.

„Mano dukrą iš karto pradeda vimdyti. Mes tokius kvapus jaučiame nuolat. Žinoma, jis ne toks aitrus iki mūsų ateina, tačiau mes jį jaučiame. Naktį vaikai pabunda ir kosėti pradeda, tada mes iš karto žinome, kad vėjas papūtė ir vėl smirda. Jau daug vaikų alergijas pasigavo“, – kalbėjo viena moteris.

Į MBA gyventojai atvyko nešini plakatais „Smarvei Ramučiuose – NE“, „Reikalaujame valdžios atsakomybės“, „Atsibodo smarvė. Noriu ramiai gyventi savo Ramučiuose“. Dalis gyventojų atsinešė dujokaukes, tačiau kai kuriems dvokas prasiveržė ir pro užspaustas nosies šnerves.

„Kol bus šiukšlių kalnai lauke, tol smarvė neišnyks“, – rodydami  sukrautus išrūšiuotų šiukšlių blokus antrino kitas gyventojas.

„Pernai vasara buvo visai nebloga, kvapų buvo mažiau. Tai gal galėjote pasimokyti, ką tokio darėte ir kodėl vėl atsirado kvapai. Sudėtų jutiklius, tada jaustųsi visi nukrypimai nuo normos. O dabar naktį laboratorijos neiškviesi“,  replikavo kiti susirinkusieji.

Žmonės piktinosi, kad tokiam smirdinčiam objektui buvo pasirinkta miesto teritorija, todėl siūlė tokį objektą uždaryti visai.

Nebetiki pažadais

Žmonės dėl smarvės nuolat rašo skundų, tačiau atsimuša tarsi į sieną. Kaskart girdi pažadus, tačiau realiai jie neišpildomi arba neveikia. Vieni žmonės tikino, kad kvapas kartais jaučiamas ir už daugiau nei 10 km nuo Ateities plente įsikūrusios MBA.

Mes jaučiame smarvę, kai būna pietų arba pietryčių vėjas, tada tiesiai į Ramučius pučia.

„Gyventojai nuo pat pradžių nuodijami. Mes manome, kad čia yra kažkas technologiškai neteisingai padaryta, nes užsienyje kažkodėl taip nesmirdi. Kada pučia šiaurinis vėjas, smarvę nupučia kažkur kitur, bet nereiškia, kad jos nėra. Mes jaučiame smarvę, kai būna pietų arba pietryčių vėjas, tada tiesiai į Ramučius pučia. Dažniausiai dvokas jaučiamas vėlai vakare arba anksti ryte. Štai praėjusią naktį vidurnaktį pajutau vos juntamą kvapą, tačiau apie 5 val. ryto, su kaupu driokstelėjo. Mes turime feisbuko grupę, tad gyventojai nuolat ten fiksuoja, kad smirda.

Kreipėmės visur, kur galima, bet atsakas – visiškas ignoravimas. Pasiteisindavo, kad įranga sugedo arba nėra nukrypimo nuo gamybos ir viskas atitinka normas. Šiandien tikimės susipažinti su gamykla, nes gyventojai nežino proceso. Padažai dėl pokyčių sklinda jau tris metus, tad šiandien tikimės, kad bus kažko imtis. Tai, kokias priemones jie čia įdiegė, niekas neveikia. Gyventojai nebegali kentėti“, –tikino Ramučių seniūnaitis Darius Merkšaitis.

MBA atstovai tikino, kad yra parengtas veiksmų planas, kuris, tikimasi, sumažins į aplinką patenkančius nemalonius kvapus. Dabar laukiama rudens, kai gamykloje apsilankys nepriklausomi ekspertai ir įvertins visą gamybos procesą bei pateiks rekomendacijas.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
Kai pasisuka vėjas, tas smirdas jaučiamas net pas mus, Baranausko gatvėje.

Andrius

Andrius portretas
Juokas , pro asaras: Palaukite kol Fortum pastatys, tada is vis galesi vadinti savo gyvenviete Smirduciai :(.

Anonimas

Anonimas portretas
tam-Dvokui,o ką čia tas žemaitis veikia?Lietuviškai ne 'veinikimės',o vienykimės.Rašinėk į savo kaimo žinias-būsi geriau suprastas.
VISI KOMENTARAI 32
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių