Netvarkingos pašto prieigos varo iš proto: galima ir koją išsisukti

Aleksote veikiantis Lietuvos pašto skyrius klientus pasitinka ypač netvarkingomis prieigomis. Klientams trūko kantrybė, ir dėl ištrupėjusių plytelių jie kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (LGKT), nes, kol nesutvarkyti laiptai ir pandusai, į paštą negali patekti neįgalieji.

Trūksta plytelių

Adresu Veiverių g. 34A veikia 18-asis Lietuvos pašto skyrius. Jis populiarus tarp vietinių gyventojų, tačiau šie turi nemažai priekaištų, mat ties įeiga galima ir koją išsisukti.

„Kauno dienos“ skaitytojai piktinosi, kad 18-asis pašto skyrius yra tarsi užmirštas ir niekas jo prieigų jau kurį laiką netvarko. Vaizdas ties įeiga tikrai netvarkingas, klientus pasitinka ištrupėjusios plytelės, nelygios laiptų pakopos. Plytelės byra ir nuo neįgaliesiems skirto paduso, o turėklus padengę rūdys, tad net nesinori už jų laikytis ir taip bandyti išsilaikyti ant nelygių pakopų.

„Grynasis pašto pelnas ir pajamos auga, bet prestižas smunka. Tokie Aleksote esančio pašto vaizdai nekelia gerų emocijų. Tokiais laiptais ir pandusu negali naudotis nei sveiki, nei judėjimo negalią turintys žmonės. Tiesiog gėda Lietuvos paštui turėtų būti“, – kritikos negailėjo kaunietis Darius.

Vyras dienraščiui nurodė, kad apie netvarkingas pašto prieigas jis dar balandį buvo pranešęs Lietuvos pašto socialinio tinklo „Facebook“ profilyje. Tąkart atėjo atsakymas, esą informacija yra perduota atsakingiems asmenims. Kaunietis buvo paprašęs ir minėto pašto skyriaus darbuotojų, kad šie perduotų vadovybei apie netvarkingus ir pavojingus laiptus, tačiau niekas nepasikeitė.

„Pikta darbuotoja buvo nepatenkinta, kad klientai reikalauja savo teisių. Toks atsainus viso pašto darbuotojų požiūris“, – pridūrė Darius.

Dėl ištrupėjusių plytelių šiame pašto skyriuje klientai kreipėsi į lygių galimybių kontrolierių. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

Siekia apginti teises

Vyras pasakojo, kad Lietuvos pašto darbuotojų neveiksnumas paskatino dėl netvarkingų laiptų kreiptis į LGKT. Šiai tarnybai vyras skundą motyvavo tuo, kad per ištrupėjusias plyteles į patalpas yra sunkus patekti neįgaliesiems, todėl jie yra diskriminuojami, nes negali pasinaudoti pašto paslaugomis.

Tarnyba „Kauno dienai“ patvirtino, kad skundas buvo gautas, dabar tikslinamos detalės. „Taip, skundą gavome, yra atliekamas tyrimas dėl asmenų, turinčių negalią, galimos diskriminacijos. Šiuo metu Lietuvos pašto administracijai yra išsiųstas paklausimas dėl informacijos pateikimo“, – nurodė LGKT Teisės grupės vadovas Vytis Muliuolis.

Grynasis pašto pelnas ir pajamos auga, bet prestižas smunka.

Jis pripažino, kad tarnyba gan dažnai gauna skundų, jog judėjimo negalią turintys asmenys negali patekti į patalpas. Pasitaiko, kad skunduose minimos ir valstybinės institucijos. Tiesa, skundų dėl pastarųjų įstaigų mažėja.

„Ribotos galimybės patekti į viešosios paskirties pastatus išlieka aktualia problema. Pastebime, kad pastaruoju metu daugiau skundų gauname dėl nepritaikytų paslaugų teikimo vietų (pašto, telekomunikacinių, maitinimo ir kt.). Akivaizdu, kad valstybinių įstaigų administracijos pradėjo žymiai daugiau dėmesio skirti savo vadovaujamų įstaigų patalpų prieinamumo užtikrinimui. Skundų dėl asmenų, turinčių negalią, diskriminacijos valstybinėse įstaigose sulaukiame žymiai mažiau nei anksčiau“, – komentavo V.Muliuolis.

Planuoja remontą

Lietuvos pašto Komunikacijos departamento atstovė Monika Pivoraitė atsiprašė klientų už nepatogumus ir dienraščiui nurodė, kad Aleksote esančio 18-ojo pašto skyriaus prieigos bus tvarkomos.

Užlipus ant nelygių laiptų pakopų, galima ir koją išsisukti. (Justinos Lasauskaitės nuotr.)

„Mums svarbu, kad klientai jaustųsi saugiai ir galėtų patogiai patekti į pašto skyrių. Deja, ne visus skyrius galime atnaujinti taip sparčiai, kaip to norėtųsi. Artimiausiu metu minimame skyriuje planuojame atlikti kosmetinis laiptų ir panduso remonto darbus“, – nurodė Lietuvos pašto atstovė.

Ji teigė, kad skyrių atnaujinimas yra vienas Lietuvos pašto strateginių prioritetų. Per praėjusius metus pagal naują koncepciją buvo įrengti devyni skyriai.

„Juos perkėlėme į naujas modernias patalpas, visi nauji skyriai prieinami ir patogūs žmonėms, turintiems negalią. Bendrai per praėjusius metus atnaujinome ir remontavome daugiau nei 20 skyrių. Šiuo metu vertiname  esamus skyrius, planuojame tolimesnius skyrių atnaujinimo darbus. Kaune esantys skyriai ne išimtis“, – pridūrė M.Pivoraitė.


Šiame straipsnyje: Lietuvos paštaspašto skyrius Aleksotenetvarkingi laiptaiLygių teisių kontrolieriusskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

D

D portretas
Labai teisingas straipsnis, kaskart uzsukes i si pasta galvoji ar issisuksi koja, o jei ziema ar neuzkris didziuliai varvekliai. Visiskas bardakas us Lietuvos Pastu.

EdmundasTulcevičius

EdmundasTulcevičius portretas
Tai ką , anksčiau pašto vadovai nematė kokia padėtis su šiuo paštu , būtinai reikia kad kas apie tai parašytų laikraštyje .
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių