Neteisingai tvarkomos atliekos kauniečiams gali užtraukti baudą

 • Teksto dydis:

Už Kauno gatvių pakeles „puošiančius“ maišus, pilnus nukritusių lapų, gali tekti patuštinti kišenes. Lapus ir kitas žaliąsias atliekas kauniečiai raginami pristatyti į Petrašiūnuose įsikūrusią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę. Kitu atveju gresia baudos nuo 20 iki 600 eurų.

„Geltoni ar raudoni lapai ant medžių džiugina praeivius, tačiau nukritę ant žemės tampa nemenka problema. Dažnai gyventojai nukritusius lapus reguliariai sugrėbia, juos sukrauna prie miesto gatvių arba dar blogiau – sumeta į komunalinių atliekų konteinerius ir taip sukelia papildomų problemų“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Miesto daugiabučių namų teritorijų priežiūros metu susidarančias žaliąsias atliekas daugiabučių namų gyventojai nemokamai gali pristatyti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę.

„Griežtai draudžiama žaliąsias atliekas mesti į komunalinių atliekų ar kitus tam nepritaikytus konteinerius, taip pat palikti maišus šalia gatvės. Pažeidus šias taisykles galima sulaukti baudos nuo 20 iki 140 eurų, o pakartotinai nusižengus nuo 140 iki 600 eurų“, – tvirtino Kauno savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Vytautas Jurkevičius.

Pasak A. Pakalniškio, neužtenka vien tik sugrėbti lapus, juos reikia ir išvežti. Sugrėbti lapai turi būti vežami į žaliųjų atliekų aikšteles, kur atliekami kompostavimo darbai. Žaliosios atliekos – tai medžių ir krūmų genėjimo bei šienavimo atliekos, pjuvenos, drožlės, lapai, gėlės.

Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas – Nemajūnų g. 15A, Kaunas (Kauno RATC). Tel.: 8 683 03786; darbo laikas: II-V 10-19, VI 9-16, VII,I – nedarbo dienos, pietų pertrauka: 13-14.

Ką reikia žinoti?

* Komunalinių atliekų turėtojai gali žaliąsias atliekas kompostuoti kompostavimo įrenginyje, savo privačioje valdoje specialiai tam skirtoje vietoje ar bendruose kelių individualių namų valdų kompostavimo įrenginiuose kartu su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis.

* Komunalinių atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti atliekų individualių namų valdų teritorijose, atskirtas žaliąsias atliekas:

1. pristato į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (iš komunalinių atliekų turėtojų (fizinių asmenų) kompostuoti tinkamos atliekos priimamos nemokamai);

2. pristato į artimiausią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (nemokamai iš vieno atliekų turėtojo (fizinio asmens) priimama ne daugiau kaip 0,5 kub. m).NAUJAUSI KOMENTARAI

Aja

Aja portretas
Lapus reikia grebti nuo plyteliu....saligatviu...bet KAM GREBTI PO MEDZIAIS ,JEI JIE SEKMINGAI SUPUNA IR TAMPA TRASA...TAI GAL PERSISTENGIA NE KURIE...YPAC KAI ISVEZTI NEGALI...ATSIPEIKEKIM

ALGIS

ALGIS portretas
Išsigimimas aukščiausio laipsnio - ŽMONĖS SURENKA LAPUS MIESTO SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE , KAD BŪTŲ TVARKINGA , O SAVIVALDYBĖ NESUGEBA NET MAIŠŲ SU LAPAIS IŠVEŽTI IR TUO KALTINA ŽMONES , Ž M O N Ė S ,DAUGIAU NEIKITE IR NETVARKYKITE SAVIVALDYBĖS TERITORIJOS

nuomonė 2

nuomonė 2 portretas
matau problemą dėl daugiabučių kiemų apželdinimo: babytės sodina po langais mažus beržiukus, eglutes, kaštoniukus, menkaverčius krūmynus, kad būtų gražu, kad kaimynai neturėtų kur pastatyti automobilų. Nustatyti atstumai iki pastatų kartais išlaikomi, o kartais ne. Babytės medžius myli, bet lapus ne visada mėgsta grėbti, nori kad tai padarytų kažkas. Medžiai po 10 - 20 metų užauga į didelius ir toliau augs daugelį metų. Kai tikrai trukdys ir pagaliau pagal įstatymą su gyventojų pritarimu (kas sunkiai sekasi) reikės juos nupjauti, tai kainuos nemažus pinigus ir babytės nemokės jų, nors sodino medžius valstybinėje žemėje be leidimo, be to dažnai jų nebėra gyvųjų tarpe. Savivaldybė galėtų aktyviau priimti sprendimus dėl invazinių, ligotų ir ne pagal taisykles pasodintų medžių iškirtimo, kol jie neužaugo iki 20 -30m, užstoja gyventojams šviesą, o ne laukti kol kažkas rašys prašymus.
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių