Naktinei prekybai alkoholiu Kaune ateina galas

 • Teksto dydis:

Triukšmas, muštynės ir kiti viešosios tvarkos pažeidimai greta naktinių pseudobarų bei kavinių, rodos, taps praeitimi. Kauno miesto taryba pritarė policijos ir vietinių gyventojų prašymams imtis griežtų apribojimų. Daugiausia rūpesčių mieste kėlę 14 „taškų“ alkoholiu galės prekiauti tik dienos metu, nuo 10 iki 14 val.

Kauno miesto policija, seniūnijos ir netgi apsijungusios gyventojų bendruomenės savo nusiskundimuose atvirai pripažįsta, jog iki šiol nepažabotos naktinės alkoholio prekyvietės galutinai perpildė jų kantrybės taurę. Kauniečiai be užuolankų tai vadina grėsme jų pačių saugumui, skelbia miesto savivaldybė.

„Kaune veikia per dešimt naktinių barų, kurie apsimeta viešojo maitinimo įstaigomis ir kuriuose vyksta prekyba alkoholiu, neretai netgi pažeidžiant įstatymus. Viešosios tvarkos pažeidimai itin dažnai fiksuojami būtent ten. Vien per praėjusius metus į minėtus barus bei jų prieigas mūsų pareigūnai vyko beveik 400 kartų. Įvedus griežtus prekybos apribojimus, tikimės, sumažės ir policijos iškvietimų bei nusikalstamų veikų, todėl pareigūnai tuo metu galės dar operatyviau skubėti į pagalbą kitiems kauniečiams, kuriems jos tuo metu galbūt reikės labiau“, – sakė Kauno apskrities policijos viršininkas Darius Žukauskas.

Policijos įvykių suvestinės tik patvirtina niūrią tiesą: prie alkoholiu prekiaujančių barų ir kavinių tarp neblaivių klientų nuolat kyla konfliktinės situacijos. Kartais tokie neramumai kartojasi net po kelis kartus per parą, o juose nukenčia ir niekuo dėti praeiviai bei aplinkiniai gyventojai.

Pasak teisėsaugininkų, viešosios tvarkos pažeidimų ir nusikaltimų spektras gana platus: nuo triukšmo bei kitaip sutrikdytos aplinkinių gyventojų ramybės, turto sugadinimo atvejų iki aršių muštynių, kūno sužalojimų, vagysčių, plėšimų. Didžioji dalis policijos iškvietimų gaunama būtent nakties metu. Dažniausiai pagalbos šaukiamasi tais pačiais liūdnai pagarsėjusiais adresais.

Naktinės alkoholio prekyvietės dėl aplaidžios savo veiklos dažnai sulaukia priekaištų ne tik iš viešosios tvarkos sergėtojų, bet ir kitų kontroliuojančių institucijų. Kai kuriose iš jų nė neįrengtos visavertės virtuvės, taigi maisto ruoša apskritai vyksta tik panaudojant pusfabrikačius.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Petras Kliučinskas pripažįsta, kad maždaug kas antroje kavinėje ar bare aptinkama grubių sanitarinių ir higienos pažeidimų: „Gėrimai laikomi tualeto tambūre, pasibaigęs alaus galiojimo terminas, kryžminė tarša, nesutvarkytos sandėliavimo patalpos, netvarkingi šaldytuvai, aplaidžiai tvarkomos atliekos, bet kur padėti darbuotojų asmeniniai daiktai. Visa tai yra pažeidimai, dėl kurių įstaigos nė negali tęsti veiklos.“

R. Kliučinskas įsitikinęs, kad šiuo atveju Kauno miesto taryba, turinti didelį visuomenės palaikymą, atliko miesto šeimininkų pareigą ir savo sprendimu įnešė nepalyginamai daugiau tvarkos.

Tikėtina, kad dėl įvestų apribojimų naktinių alkoholio prekyviečių šeimininkai kreipsis į teismus su prašymais taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir šitaip mėgins stabdyti Kauno miesto tarybos sprendimų galiojimą. Vis dėlto savivaldybės atstovai neabejoja, kad kilus teisiniams ginčams miesto argumentai bus kur kas svaresni.

Ar logikos yra tame pasiūlyme? Čia visiška nesąmonė.

„Priimant tokius sprendimus, svarbiausias motyvas yra žmonės, jų sveikata, gyvybė ir bendras visuomenės saugumas. Todėl miestas turi ginti gyventojų interesus. Būtent tai ir stengiamės padaryti. Kaunas privalo būti ne tik įdomus, bet ir visapusiškai saugus miestas“, – sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Projekte buvo siūloma prekybos laiką apriboti mažiau, tik nuo 22 iki 7 val., tačiau „Vieningo Kauno“ frakcija pasiūlė dar labiau sutrumpinti laiką – leisti prekiauti alkoholiu tik 4 val. per parą. Šį siūlymą kritikavo opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Jonas Koryzna.

„Keturios valandos darbo metu, kai gali žmonės eiti pirkti alaus, o jau po darbo – viskas, ar ne? Ar logikos yra tame pasiūlyme? Čia visiška nesąmonė“, – pareiškė tarybos narys.

Sprendimą palaikę tarybos nariai svarstė, kad labai norintis išgerti asmuo tą padaryti galės bet kuriuo atveju, nuėjęs į parduotuvę.

Prekybos alkoholiniais gėrimai laiko apribojimai, Kauno miesto tarybos sprendimu, galios šiais adresais įsikūrusiems barams, kavinėms ir viešojo maitinimo įstaigoms: M. Riomerio g. 1A, Ukmergės g. 34A, Savanorių pr. 266, Varnių g. 15, Varnių g. 44A, Baltijos g. 41B, Sukilėlių pr. 74, Draugystės g. 1E, A. Juozapavičiaus g. 49, Šv. Gertrūdos g. 10, P. Lukšio g. 60, Žemaičių pl. 11A, Šiaurės per. 43A, Krėvės pr. 104A. Šį antradienį Kauno miesto tarybos priimtas sprendimas įsigalios artimiausiu metu.

Prieš kelerius metus Kauno miesto savivaldybės bandymai pažaboti naktinių barų prekybą patyrė fiasko. Dėl procedūrinių pažeidimų priimant sprendimus barai teisminiu keliu susigrąžino teisę prekiauti alkoholiu visą parą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Danute

Danute portretas
kažkodel šiandien Juožapavičiaus pr 49. buvo atidarytas baras aš ejau 9 val. ryto ir jau prekiavo alumi, nes tas viskas matesi per langa, nes prieš tai buvo is viso uždaryta, tai ir nesupratau kaip tas įstatymas veikia.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Pagaliau gal tvarka bus,

As

As portretas
Cha cha . Svarbu plepeti ,girtis ,o naudos snipsta . Kaip ir su kelio zenklu pristatymu ,kurie draudzia vaziuoti daugiau kaip 30km greiciu > Pristate zenklu ir tuo baigesi ,kaip lakste taip laksto . Ir visur tas pats . Deklaruoja daug ka o kontroles nullis
VISI KOMENTARAI 34
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių