„Muziejų naktis“ Kaune: nuo arbatos skonio iki technikos galimybių

„Muziejų naktis“ Kaune šiemet kaip niekad daug pažėrė renginių. Iki skausmo miestiečiams pažįstami muziejai vis tiek sugebėjo atrasti dar neragautą raziną. Šeštadienį kauniečiai galėjo įkišti nosį ir į kiek primirštus muziejus.

Platus pasirinkimas

Šiais metais Kaune įsikūrę muziejai kvietė lankytojus panaktinėti ir atrasti dar nematytas Kauno paslaptis bei praverti tas duris, kurios įprastai būna užvertos. Kauniečiai ir miesto svečiai šiemet galėjo rinktis iš plataus muziejų sąrašo ir apsilankyti ten, kur dar nėra buvę arba paskutinį kartą lankėsi nebent vaikystėje.

Muziejų nakties metu siūlyta apsilankyti visuose Kauno miesto muziejaus skyriuose, atrasti požemiuose pasislėpusius vaiduoklius ar pabūti didžėjais, kurie groja liaudies muzika. Valstybiniuose muziejuose taip pat netrūko veiksmo. Štai Karo muziejus pasiūlė pažinti savanorių kelius, kuriuos prieš 100 metų įveikdavo tik patys drąsiausi. Taip pat nuotaiką kūrė ir magijos prisilietimai.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje buvo galima prisijungti prie įvairių ekskursijų ar pasidaryti asmenukes prie specialiai įrengtos sienelės. M.K.Čurlionio muziejaus padaliniuose pakvipo išskirtinėmis parodomis.

Lietuvos švietimo istorijos muziejus svetingai pasitiko lankytojus ir supažindino su Montessori mokymo metodika. Lankytojai galėjo išbandyti įvairiausias komunikacijos priemones: nuo žąsies plunksnos iki Brailio rašto rašomosios mašinėlės bei pasitikrinti savo žinias interaktyviose erdvėse.

Farmacijos kvapai

LSMU Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejus surengė kelias ekskursijas ir supažindino lankytojus su arbatos galia. Kauniečiai prisipažino, kad ne visų arbatų skoniai jiems buvo žinomi.

XIX a. pab.–XX a. vid. skirtoje muziejaus ekspozicijoje „Species“ lankytojams „Muziejų nakties“ metu pristatyti indai, skirti vaistingųjų augalų mišiniams, arbatoms. Atsakyta, kokius mišinius gydytojai išrašydavo receptuose, kokius augalus žmonės naudodavo vietoje importuojamų arbatžolių bei kokios paslaptys slypi arbatų gamybos tradicijose. Smalsiausi lankytojai galėjo patys pajausti arbatžolių skonį.

„Pristatėme apie senąją vaistininkystę, supažindinome, kaip buvo gaminami vaistai. Ekskursiją baigėme muziejaus kiemelyje, kur vaišinome nakties arbata. Jos receptas paimtas iš senųjų archyvų. Pagrindinius ingredientus gali rasti ir dabar. Jie turi vitaminų, skatina geresnę savijautą. Tačiau bet kokia arbata neveiks, jei žmogus pats nesidžiaugs gyvenimu ir nesišypsos“, – tikino muziejaus kultūrinės veiklos vadybininkė Kristina Plauskienė.

Medicinos ir farmacijos muziejuje surengtos keturios ekskursijos. Žmonės laisvas vietas užtvindė akimirksniu. Šis objektas į „Muziejų nakties“ programą sugrįžo po kelių metų pertraukos, tad patys lankytojai tikino, kad norėjosi šį kartą būtinai apsilankyti.

„Man šis muziejus nebuvo žinomas, tikrai tik dabar atradau. Buvo įdomi ekskursija, pamačiau, kaip vaistinė atrodė prieš kelis šimtmečius. Tikrai verta apsilankyti“, – kalbėjo muziejuje sutikta Milda.

Paskutinis pasirodymas?

Kauno istorinės technikos muziejuje surengtas paskutinis vakaras. Šio muziejaus atstovai tikino, kad tai pabaiga, nes teks išsikelti iš esamų patalpų, tad šį kartą norėjosi lankytojams parodyti viską, ką turi geriausio.

„Pirmą kartą apsilankėme šiame muziejuje ir esame labai patenkinti. Man patiko ekskursija, nes žmonės taip entuziastingai pasakojo, daug įdomių faktų papasakojo. Po to šiaip po teritoriją pavaikščiojom, pažiūrėjom, kokiomis priemonėmis vaikystėje važinėjom, kokias esam seniau matę“, – įspūdžiais dalijosi Asta.

Senosios technikos entuziastai pakvietė kauniečius įsėsti į transporto priemones, kurios mena jų vaikystę ir pavažinėti miesto gatvėmis. Senaisiais autobusais ir sunkvežimiais lankytojai vežioti po vakarinį ir naktinį Kauną. Mažiausiems dalyviams pramogų taip pat netrūko, juos istorine technika vežiojo muziejaus kieme.

„Važiuoti buvo labai smagu. Dar ir į spūstį papuolėm. Važiuojant tikrai krato. Aš jau antrą kartą važiavau, tai nebuvo taip baisu. Pirmą kartą labai bijojau, nes prie krašto sėdėjau, o ten borteliai labai maži, buvo baisu iškristi“, – tik išlipusi iš atviro sunkvežimio kalbėjo Ramunė.

Istorinis lėktuvas

Lietuvos aviacijos muziejus taip pat sulaukė šimtų lankytojų. Suaugusieji domėjosi techninėmis lėktuvų galimybėmis, o mažiesiems kauniečiams buvo smalsu viską paliesti. Pagrindiniu akcentu šį kartą tapo atkurto Antano Gustaičio lėktuvo „ANBO 2“ nusileidimas.

Didžiulio susidomėjimo sulaukę muziejaus skrydžių imituokliai ir šiemet vėl kvietė visus „Muziejų nakties“ akcijos dalyvius išbandyti savo jėgas pilotuojant virtualius orlaivius bei naujai įsigytą parasparnio imituoklį.

Apžiūrėjus viduje esančią ekspoziciją muziejaus atstovai pakvietė išeiti į lauką ir pakelti galvas į viršų. Kaip tik virš galvų praskrido istorinis lėktuvas „ANBO 2“. Tiesa, tai nebuvo tas pats lėktuvas, kurį sumeistravo lėktuvų entuziastas A.Gustaitis. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome nusileido istorinio lėktuvo kopija, atkurta kaip įmanoma tiksliau.

Šį lėktuvą lankytojai pasitiko gausiais plojimais. Iš lėktuvo išlipusi įgula taip pat perkėlė į senuosius laikus, mat apranga priminė pirmųjų lakūnų uniformas.

Muziejaus kiemelyje veikusioje improvizuotoje lauko kavinėje organizatoriai lankytojus pakvietė stebėti saulėlydį, pasimėgauti koncertu, o vakaro pabaigoje dangų turėjo nušviesti fejerverkas.


Šiame straipsnyje: Muziejų naktiskaunasrenginiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • VDU Botanikos sodas paskendo rožių žiedlapiuose
  VDU Botanikos sodas paskendo rožių žiedlapiuose

  Kauno botanikos sodas paskendo rožių žiedlapiuose, praneša LNK žinių tarnyba. ...

 • Noreikiškių gyventojai ir verslininkai ieško sutarimo
  Noreikiškių gyventojai ir verslininkai ieško sutarimo

  „Teisės aktai numato ne viską ir ne visada padeda rasti geriausią sprendimą. Žymiai geriau, kai kaimynai pasveria visas aplinkybes ir kartu mėgina ieškoti kompromisų“, - susitikime su Noreikiškių Šiltnamių gatvės gyve...

  4
 • Perspėja poilsiautojus: smėlio juostos Nemune gali būti apgaulingos
  Perspėja poilsiautojus: smėlio juostos Nemune gali būti apgaulingos

  Kasdien vis daugiau žmonių leidžiant vakarus ir savaitgalius prie vandens telkinių, kai kurie paplūdimiai tampa tokie perpildyti, kad tenka ieškotis ramesnių ir atokesnių vietų. VĮ Vidaus vandens kelių direkcija perspėja, kad Nemuno upės pak...

  2
 • Garliaviškiai atšventė miesto ir bažnyčios jubiliejus
  Garliaviškiai atšventė miesto ir bažnyčios jubiliejus

  Gegužės pabaigoje Kaimynystės parke garliaviškiai atšventė 210-ąjį miesto gimtadienį, o praėjusį savaitgalį į šventinius renginius pakvietė Švč. Trejybės bažnyčia, nuo kurios ir prasidėjo Garliavos istorija. ...

 • Kačerginėje – ateities kurorto vizijos paieškos
  Kačerginėje – ateities kurorto vizijos paieškos

  Prieš kiek mažiau nei šimtmetį Kačerginė buvo inteligentų pamėgtas kurortas prie Nemuno. Čia gyvenimo ritmas ir besiformuojanti kurortinė kultūra buvo neatsiejami nuo pažangiosios Laikinosios sostinės – Kauno. Šiandien Ka...

  1
 • Kauno rajone – vis dar be vandens: kalti NT vystytojai?
  Kauno rajone – vis dar be vandens: kalti NT vystytojai?

  Praėjusią savaitę kamavę karščiai pažėrė ir vandens stygiaus problemą. „Kauno vandenų“ atstovai teigia, kad vandens yra, tik nepakankamas jo pratekėjimas. Esant itin dideliam vandens poreikiui vienu metu jo nespėja atitekėti tie...

  17
 • Pakaunėje sklinda fizinio aktyvumo virusas
  Pakaunėje sklinda fizinio aktyvumo virusas

  Ši savaitė – jau trečioji, kai pakaunės rajono gyventojai vakarais renkasi mankštintis. Tiesa, ne kasdien, kaip rekomenduoja Pasaulinė sveikatos organizacija, ir tik devyniose rajono vietose. Vis dėlto Kauno rajono savivaldybės visuom...

  1
 • Kauno rajone karštis tirpdo ledines salotas
  Kauno rajone karštis tirpdo ledines salotas

  Kauno rajono salotų augintojai sutartinai tvirtina: populiariausios tebėra ledinės, arba gūžinės salotos. Tačiau jau pats pavadinimas liudija, kad tokia vasara šiai rūšiai yra itin nepalanki dienomis tvyranti +30 °C ir aukštesn...

  1
 • R. Masiulis: naujas oro uostas galėtų iškilti tarp Vilniaus ir Kauno
  R. Masiulis: naujas oro uostas galėtų iškilti tarp Vilniaus ir Kauno

  Lietuvoje augant lėktuvų keleivių srautui, iki 2035 metų  galėtų būti pastatytas naujas oro uostas tarp Vilniaus ir Kauno, sako susisiekimo ministras. Pasak Roko Masiulio, sprendimas turėtų būti priimtas 2022 metais. ...

  23
 • Pakvieskite vaikų globos namų auklėtinius į svečius
  Pakvieskite vaikų globos namų auklėtinius į svečius

  Ar kada pagalvojote apie galimybę pasikviesti vaiką iš globos įstaigos sekmadienio pietų? O nueiti su juo į kiną ar pažaisti futbolą? Jei norite prisidėti prie globos įstaigose augančių vaikų gerovės, priimkite juos laikinai svečiuotis sa...

  2
Daugiau straipsnių