Pasibaigus M.K.Čiurlionio parodai Milane, tebelieka neaišku, ar 137 čia eksponuoti lietuvių genijaus kūriniai keliaus atgal į Kauną, ar į Veneciją, kur planuota surengti dar vieną parodą.
M.K.Čiurlionio kūrybos paroda Venecijoje turėjo prasidėti kovo 1 d. ir tęstis iki gegužės 30 d.
Iškilus organizacinėms problemoms, tarpininkauti, kad paroda įvyktų, ėmėsi europarlamentaras Vytautas Landsbergis. Vakar jis išsiuntė laišką Venecijos miesto merui, kuriame prašoma, kad susitarimo dėl M.K.Čiurlionio parodos Venecijoje būtų paisoma.
Kol kas M.K.Čiurlionio kūryba saugoma Karališkųjų rūmų muziejuje "Palazzo Reale", kur nuo lapkričio iki vasario 13 d. vyko didelio susidomėjimo sulaukusi paroda „Čiurlionis. Ezoterinė kelionė 1875–1911“.
„Italijoje susikomplikavo vidiniai reikalai“, – priežastį, kodėl M.K.Čiurlionio kūrybos paroda Venecijoje pakibo ant plauko kartojo tiek Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus direktorius Osvaldas Daugelis, tiek Lietuvos ambasados Italijoje kultūros atašė Irma Šimanskytė.
Paaiškėjo, kad lietuvių dailės ir muzikos genijaus paroda komplikavosi dėl pasikeitimų Venecijos savivaldoje: iš užimamų pareigų Venecijos savivaldybėje buvo atstatydintas muziejų veiklą kuravęs Vittorio Scarbi, garsus meno kritikas, rėmęs M.K.Čiurlionio parodos Venecijoje idėją, buvęs neoficialiu parodos globėju.
„V.Scarbi atstatydinimas mums buvo tikras force majeure. V.Scarbi buvo entuziastingas M.K.Čiurlionio kūrybos gerbėjas, labai rėmė šią parodą. Atstatydinimas laikinai sukomplikavo parodos kelionę. Praradus parodos globėją, muziejaus Venecijoje direktorius bijo prisiimti su paroda susijusius įsipareigojimus“, – apgailestavo I.Šimanskytė. Pasak jos, iš Lietuvos pusės dedamos visos pastangos, kad paroda įvyktų. parodos Venecijoje likimas turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis.
Lietuvos ambasados Italijoje pastangomis, suradus rėmėjus, paroda Milano Karališkųjų rūmų muziejuje "Palazzo Reale" Lietuvai nekainavo nė lito. Panašiomis sąlygomis buvo sutarta surengti parodą Venecijoje. O.Daugelio teigimu, buvo susitarta, kad Lietuvai kainuos tik kūrinių pervežimas iš Milano į Veneciją – visa kita turėjo būti padengta italų lėšomis.
Lapkritį Milane atidaryta paroda buvo pirmoji, pristatanti Lietuvos dailininko darbus Italijoje. Tai didžiausia kada nors Vakarų Europos šalyse eksponuota svarbiausių M.K.Čiurlionio dailės kūrinių kolekcija. Ją sudaro 137 dailės, fotografijos darbai ir kiti eksponatai iš menininko archyvų.
Naujausi komentarai