Mažoje gatvėje – aštuoni gulintys policininkai

Teigiama, kad greičio mažinimo kalnelis, populiariai vadinamas gulinčiu policininku – viena geriausiu priemonių automobilių greičiui sumažinti. Dažniausiai tokie kalneliai montuojami prie mokyklų, darželių, pavojingų sankryžų, pėsčiųjų perėjų ir, jei užsigeisite, – galima ir prie jūsų namų.

Teigiama, kad greičio mažinimo kalnelis, populiariai vadinamas gulinčiu policininku – viena geriausiu priemonių automobilių greičiui sumažinti. Dažniausiai tokie kalneliai montuojami prie mokyklų, darželių, pavojingų sankryžų, pėsčiųjų perėjų ir, jei užsigeisite, – galima ir prie jūsų namų.

Gatvelė rekordininkė

Nedidelę Guobų gatvę Amaliuose galima drąsiai vadinti greitį mažinančių kalnelių rekordininke. Maždaug 500 m ilgio gatvėje paguldyti net aštuoni vadinamieji policininkai. Pagal kalnelių įrengimą galima spėlioti, kad šeši tikrai oficialūs – susideda iš geltonų ir juodų segmentų, nudažytų specialiais dažais. Regis, gali būti įmontuoti net ir specialūs atšvaitai.

Du greičio mažinimo kalneliai galėtų kelti įtarimų, nes jie labiau primena savadarbius išbetonuotus kupstus. Ar tikrai visiems gulintiems policininkams įsirengti buvo duotas leidimas, Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras tiksliai negalėjo pasakyti.

Vedėjas tik nuramino, kad apie šių greičio mažinimo kalnelių įrengimą tikrai žino. "Toje gatvėje gyvena labai aktyvi bendruomenė. Ji rašė daugybę kartų, daugybę kartų Eismo saugumo komisija sprendė jų iškeltus klausimus", – prisiminė P.Keras.

Siekė saugumo

Bendruomenė skundėsi, kad gatvė labai nesaugi, joje yra tradicinis eismo srautas, kurio neturėtų būti. Guobų gatvė yra šalutinė,  gyvenamųjų namų link iš Ateities plento vedanti gatvelė. Kai prie Amalių pervažos susidaro transporto spūstys, į Chemijos gatvę norintys papulti vairuotojai šia gatve naudojasi kaip apvažiavimu.

"Ne taip seniai mes čia tuos policininkus pasiguldėme. Gal koks mėnuo. Nuosavais automobiliais važiuojantys žmonės paiso kalnelių ir pristabdo, tačiau valdiškais – nekreipia dėmesio ir į greičio mažinimo kalnelius", – aiškino Amalių bendruomenės "Amalė" pirmininkas Remigijus Visockas.

Pasak pirmininko, prieš dvejus metus bendruomenė išsikovojo, kad jų gatvė būtų paskelbta gyvenamąja zona, kurioje pėstieji turi pirmumo teisę.

"Skrajūnai šito ženklo visai nepaisė. Šioje gatvėje nėra šaligatvių. Pro vartelius išėję vaikai, iš karto atsiduria gatvėje, tad ir sutarėme pasiguldyti policininkus", – dėstė pirmininkas.

Jis išsisuko nuo atsakymo, ar tikrai tiek gulinčių policininkų reikėjo. Aišku tai, kad aštuoni greičio mažinimo kalneliai įrengti kas 60 metrų. Bendruomenei tai kainavo apie 300 eurų.

Kiekvienam po policininką

Gulinčių policininkų rekordininke riedantys vairuotojai taip pat pateiktų neatremiamų argumentų savo pasirinkimui važiuoti Guobų gatve. Piko metu ties Amalių pervaža nusidriekiančios spūstys daugeliui gerokai patrumpina gyvenimą, todėl vairuotojai ieško alternatyvų.

"Taip neturėtų būti. Ši gatvė nėra tranzitinė ir jei visa bendruomenė sutaria, kad jiems reikia tų kalnelių ir įsirengia juos savo lėšomis, tai Eismo saugumo komisija neturi dėl ko prieštarauti", – paaiškino P.Keras.

Paskutiniame Eismo saugumo komisijos posėdyje nutarta, kad norintiesiems įsirengti greičio mažinimo kalnelį bus dar paprastesnė tvarka. Tereikia gyventojų norą patvirtinančio prašymo, suderinimo su policija ir garantijos, kad už gulintį policininką susimokės patys gyventojai. Tiesa, gatvė turi būti tik vietinės reikšmės ir guldyk policininkus, nors ir vieną šalia kito.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimas

Rimas portretas
O kas uz masinu lauzyma apmokes,gal fonda sukurkit koki.

***

*** portretas
Nors tai ir erzina tie greičio ribotuvai, tačiau aš už juos, tai tikrai saugiau ne tik pėstiesiems, bet ir patiems vairuotojams. Tokius ribotuvus galėtu įrengti lygiareikšmėse sankryžose, Prie kai kurių žiedinių sankryžų...

Ilona

Ilona portretas
Gyvena matai policininkas tai ir daro nesamones, negana to po gatves vazineja kaip nori suka kur neleistina tai dar ir situ pridejo be nekieno sutikimu. siaubas.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių