Lietuvos zoologijos sode liūtai šventė savo dieną

Lietuvos zoologijos sode paminėta Pasaulinė liūtų diena. Po jos plėšrūnų lauks iškrova.

Jei ne masyvios narvo grotos, iš „Kauno dienos“ fotografo, veikiausiai, būtų belikęs tik fotoaparatas – išvydęs pernelyg arti prisiartinusį įsibrovėlį su keistu daiktu rankose, vienas iš dviejų gauruotųjų brolių stryktelėjo artyn.

„Jie nepratę, kad pašaliniai žmonės kirstų šią ribą“, – liūtų elgesį komentavo Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja Angelė Grebliauskienė.

Su darbuotojais liūtai esą elgiasi kitaip. Ne tik atpažįsta juos, bet ir žino, kuriuo metu pro duris įeis prižiūrėtojas, nešinas maistu.

„Liūtai šeriami kartą per dieną, 10 val. ryto. Sekmadieniais jiems – iškrovos diena. Kodėl? Natūraliai, gamtoje, jie maistą taip pat susimedžioja ne kiekvieną dieną“, – pasakojo A.Grebliauskienė.

2015-aisiais iš Olandijos Beekse Bergeno Safari parko į Kauną atkeliavę penkerių metų broliai dvyniai Dango ir Guru per dieną suėda po 7 kg jautienos. Anksčiau jie esą gaudavo šiek tiek daugiau, tačiau dėl tingumo ir pasikeitusių formų porcijas teko sumažinti. Šešiolikmetei Molei pasisekė labiau – prie jautienos filė ji papildomai gauna dar po dvi vištas. Minint Pasaulinę liūtų dieną, dviems zoologijos sodo karaliams ir vienai karalienei buvo patiekti šventiniai pietūs – medžiaginiuose maišuose paslėpti mėsos gabalėliai.

„Vidų prikimšome šienu, įbėrėme raudonėlių ir cinamono. Dabar jų užduotis įveikti medžiagą ir raiščius“, – gurmaniško davinio turinį vardijo zoologijos sodo darbuotoja.

Būna taip susipeša, kad riaumojimas iš toli girdisi.

Tuo metu jai už nugaros virė tikros aistros. Kol Molė ramiausiai tampė maišo kraštus, broliai dėl pastarųjų susipešė. Po krūmu paslėpęs savąjį, narvo lyderis Dango stvėrė brolio maisto davinį ir nasrais grybštelėjo jo nugarą.

„Būna taip susipeša, kad riaumojimas iš toli girdisi. Tenka ir skirti juos“, – tam, anot A.Grebliauskienės, darbuotojai pasitelkia vandens srovę.

Šįsyk įsikišti nereikėjo – po dar kelių apsistumdymų broliai maistą pasidalijo ir išsitiesė poilsiui pavėsyje. Atvėsus orams plėšrūnai daugiau laiko praleidžia specialiai jiems įrengtose šildomose patalpose, tačiau net ir krentant snaigėms iš dangaus, nosį iškiša į lauką.

„Negalime grotų paslėpti po jokiomis uždangomis, nes jie nori viską matyti. Klausome, juk jie čia karaliai“, – zoologijos sodo senbuvę Molę ir brolius peštukus su Pasauline liūtų diena darsyk sveikino Plėšriųjų žinduolių skyriaus vedėja ir būrys narvą apspitusių smalsuolių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Simba

Simba portretas
O kodel jie turetu jo negauti?

straipsnis su pradzia ir

straipsnis su pradzia ir portretas
be pabaigos .Kodel.

Kas KIRPĖJAS?

Kas KIRPĖJAS? portretas
Kas pirmosios nuotraukos liūtą kirpo? FANTASTIŠKA šukuosena! NORIU, kad MANE NUKIRPTŲ! Kur jo ieškoti?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių