Lietuvos reitingai rodo: ryškiausi švietimo pasiekimai – Kauno rajone

 • Teksto dydis:

Praėjusią savaitę jau septintą kartą paskelbti Lietuvos reitingai rodo, kad, pagal apibendrintus švietimo parametrus, Kauno rajono švietimo pasiekimai įvertinti geriausiai iš visų savivaldybių.

Kauno rajonas, surinkęs 86,86 balo, aplenkė ne tik panašias sąlygas turinčias žiedines savivaldybes, bet ir visus didžiuosius Lietuvos miestus. Antrą vietą užimantis Klaipėdos miestas surinko beveik penkiais balais mažiau. Skirtumas tarp Kauno rajono ir žiedinės Klaipėdos rajono savivaldybės dar didesnis – daugiau kaip aštuoni balai. Buvo vertinama pagal dvylika kriterijų, tarp jų – valstybinių brandos egzaminų rezultatai, pagrindinio ugdymo pasiekimai, patyčių prevencija, stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai ir kt.

Dvi Kauno rajono gimnazijos – Garliavos Jonučių ir Juozo Lukšos – yra pirmajame 100-uke tarp 356 gimnazijų, nedarančių mokinių atrankų.

"Tokie rezultatai nestebina, nes švietimui visuomet teikiame prioritetą, daug dėmesio skiriame mokomosioms ir edukacinėms erdvėms kurti, nuolat vykdome rezultatų ir pokyčių monitoringą", – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Sudarant reitingus, buvo vertinama ir tai, kokią mokyklos daro pažangą. Kauno rajone ryškiausi pokyčiai matomi Raudondvario, Babtų, Karmėlavos Balio Buračo gimnazijose.

Ypač džiugina ir "Reitingų" žurnale skelbiami rezultatai apie tai, kad Čekiškės gimnazija ir Šlienavos pagrindinė mokykla yra tarp pirmaujančiųjų šalyje pagal patyčių prevenciją. Šios mokyklos išsiskiria geru klimatu, į jas vaikai noriai eina.

Teigiami pokyčiai labai priklauso nuo vadovų lyderystės. Svarbią vietą juos ugdant užima ir Kauno rajono švietimo centras, aukštosios mokyklos, su kuriomis bendradarbiaujama, tinkamai organizuojančios kvalifikacijos tobulinimą ir kompetencijų ugdymą.

Geri rezultatai turi įtakos tam, kad Kauno rajono mokyklose didėja mokinių skaičius, daug mažiau nei anksčiau jų išeina į miesto mokyklas.

"Mes esame įsitikinę, kad visos rajono mokyklos, net ir labiausiai nutolusios nuo centro, turi būti geros, todėl investuojame į mokomųjų aplinkų kūrimą ir Piliuonoje, Čekiškėje ar kitur. Juk mokyklose ugdome žmonės, kurie kurs valstybę. Lietuvą sukūrė kaimo vaikai", – sakė V.Makūnas.

2019 m. Kauno rajone įgyvendinta stadionų ir sporto aikštynų atnaujinimo programa, atgimė Čekiškės Prano Dovydaičio ir Piliuonos gimnazijos, Raudondvario pradinukai persikėlė į rekonstruotą ir mokyklai pritaikytą buvusio Žemės ūkio inžinerijos instituto pastatą, Akademijoje atidaryta "Gilė".

2020 m. švietimui, kultūrai ir neformaliam ugdymui taip pat skirta didžioji dalis – 54,3 proc. savivaldybės biudžeto, net 38 proc. daugiau nei pernai, tai sudaro daugiau kaip 51 mln. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Kaune ir toliau klesti sovietiniai prirašymai - mentas mentu ir lieka.

vištos walmora\\\\\\///////

vištos walmora\\\\\\/////// portretas
Kas už tai,kad 13 Kauno raj.savivaldybių būtų prijungtos prie Kauno m.,spaudžiam žalią.

Tuo metu

Tuo metu portretas
Kaune uždaromos mokyklos
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių