Legendinis Kauno restoranas „Trys mergelės“: sugrius ar atgims?

Sovietmečiu Kauno restoraną „Trys mergelės“ žinojo visi miestiečiai, jo lankytojus linksmino žinomi Lietuvos atlikėjai Janina Miščiukaitė, Roma Mačiulytė, Laima Žemaitytė, Liutauras Čeprackas. Vakarais patekti į jį, įsikūrusį vaizdingoje Kauno vietoje, nebuvo taip paprasta. Dabar – viskas kitaip. Kadaise romantiškas ir modernia architektūra garsėjęs restorano pastatas M.Riomerio gatvėje stovi nenaudojamas, apdegęs ir apgriuvęs.

„Gyvenu Biržiškų gatvėje. Neretai praeinu pro kadaise buvusį legendinį restoraną „Trys mergelės“. Jau nemažai metų, kai statinys stovi apleistas, o vakarais šalia jo tenka matyti ir susėdusią kompaniją, kuri linksminasi gerdama alų ir stipresnius gėrimus. Buvo kalbama, kad 2017 metų viduryje prie „Trijų mergelių“ pasirodys statybininkai, prasidės pastato atnaujinimas. Tačiau nieko panašaus neatsitiko. „Trys mergelės“ vis labiau nyksta. Manau, reikėtų pastatą arba sutvarkyti, arba sulyginti su žeme“, – portalui kauno.diena.lt pasakojo kaunietė.

Mūsų portalas praėjusių metų gegužę rašė apie „Tris mergeles“. Apmaudu, bet nuo to laiko niekas nepasikeitė. Tuo įsitikinau, šią savaitę kelis kartus apsilankęs prie buvusio legendinio restorano, apžiūrėjęs kai kurias patalpas. Jos išdegusios, sienos aprašinėtos. Klaikiai atrodo prie pastato esanti aikštelė bei šlaitas link Nemuno. Aplink –  kalnai šiukšlių: stiklų, statybinių medžiagų, padangų, žaislų, plastmasinių butelių. Mėtėsi ir švirkštai, todėl tikėtina, kad čia užsuka ir narkomanai.

Buvo kalbama, kad 2017 metų viduryje prie „Trijų mergelių“ pasirodys statybininkai, prasidės pastato atnaujinimas. Tačiau nieko panašaus neatsitiko.

Apleisto pastato viduje „šeimininkauja“ paaugliai. Jų balsus girdėdavau, kai vaikščiodavau prie statinio.

„Labai norėčiau, kad šis apdegęs pastatas būtų atnaujintas. Nesvarbu, kas jame įsikurtų – kavinė ar kokia kita įstaiga, tačiau nuolat matyti pastatą-vaiduoklį nėra malonu“, - sakė šalia šunį vedžiojusi vidutinio amžiaus moteris.

Prie pat buvusio restorano sienos stovi du seniai niekur nevažiavę lengvieji automobiliai. Jie apdulkėję, nuleistomis padangomis. 

Kada dabar prisimenamos „Trys mergelės“? Kai jų gesinti atskuba ugniagesiai. Pastaraisiais metais pastatas buvo padegtas ne vieną ir ne du kartus. Jis liepsnojo 2016 metų gegužės ir rugsėjo mėnesiais, užpernai – rugpjūčio ir lapkričio mėnesiais.

Šlovingą praeitį menančio restorano projektą 1967 metais sukūrė architektai Alfredas ir Viktorija Jakučiūnai. Šių metų balandžio mėnesį architektas A.Jakučiūnas mirė.

„Trims mergelėms“  bankroto byla buvo iškelta 2003 metais.  Daugiau nei prieš dešimtmetį viena bendrovė išsinuomojo statinį, jame įkūrė naktinį klubą „3 M“. Tačiau lankytojai į jį neplūdo, todėl klubas netrukus buvo uždarytas.

Prieš trejus metus legendinio Kauno restorano pastatus aukcione įsigijo žinomo Kauno verslininko vadovaujama bendrovė. Tam, kad „Trys mergelės“ atgimtų, reikia didelių investicijų. Kol kas jų nėra.


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienaRestoranas Trys mergelėsapleistas pastataslegendinis Kauno restoranas

NAUJAUSI KOMENTARAI

T.

T. portretas
Kodėl savininko pavardės neskelbia? Laikyti mieste tokią griuveną daug metų - nusikaltimas, miesto išvaizdos darkymas. Jei savininkas pats neturi idėjų ir pinigų kažką statyti, tegul parduoda sklypą už adekvačią kainą. Visuomenė turi žinoti, kas šio apleisto sklypo kaltininkas. O savivaldybė privalo jį užspausti, kad kažką darytų, o ne abejingai žiūrėtų ar skėsčiotų bejėgiškai rankomis.

Tomas

Tomas portretas
Neatstatys to restorano niekas

Jonas

Jonas portretas
Įdomu, kas čia dainavo ir nepasirašė...
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių