Laisvės alėjos fontanas ištryško dar nematytomis srovėmis (vaizdo įrašas)

Kauniečiai užfiksavo pasikeitusį Laisvės alėjos fontaną. Portalui kauno.diena.lt atsiųstame vaizdo įraše matyti, kaip į viršų šauna įvairios vandens srovės. Jos gerokai kitokios, nei buvo seniau.

Atliekami bandymai

Prieš kelias dienas rekonstruojamas Laisvės alėjos fontanas pasirodė naujais ir blizgančiais bumbulais. Nuėmus kurį laiką fontaną dengusią palapinę, darbininkai antradienį išbandė ir naujas fontano sroves.

Portalo kauno.diena.lt skaitytojai pasidalijo filmuota vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuoti į viršų kylantys fontano vandens purslai. Taip pat aukštas vandens sroves kartu lydėjo ir spalvotos šviesos. Tai pirmas kartas, kuomet buvo galima pamatyti veikiantį atsinaujinusį fontaną. Tačiau Laisvės alėjos simbolio tvarkymo darbai dar nėra baigti.

 

 

„Šiandien buvo atliekami tarpiniai bandymai. Fontano rekonstravimo darbai dar nebaigti“, – pažymėjo Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Tikėtina, kad didžiausi ir pagrindiniai fontano bandymai vyks tik pavasarį, kuomet saulutė vėl sušildys orą. Mat įprastai žiemos metu miesto fontanai būna išmontuojami tam, kad neužšaltų vandens sistema.

Kitoks vaizdas

Fontano rekonstrukcijos projekto autoriai prieš pradedant darbus portalui kauno.diena.lt pasakojo, kaip atrodys Laisvės alėjos simbolis. Tuomet sakyta, kad meninė burbulų kompozicija pakeista nebus, tačiau vandens srovės sukurs visai kitą vaizdą.

Tuo jis bus naujas ir atrodys visai kitaip. Galimybės, kaip paleisti sroves, bus didžiulės.

Atlikus visus darbus, bus atnaujinta visa fontano konstrukcija, detalės pakeistos naujomis, nes senosios jau buvo gerokai aptrupėjusios ir paženklintos laiko. Architektai tikino, kad po kapitalinio pagrindinio miesto fontano remonto, bus išlaikyta senoji jo kompozicija, tačiau akį trauks naujovės.

„Bus visiškai atnaujinamas fontanas, paliekant senąją formą ir burbulų kompoziciją. Tiesa, ji taip pat atnaujinta, burbulai – nauji, pagaminti iš nerūdijančio plieno. Jie bus tikrai patvarūs. Bus palikta ta pati fontano kompozicija, nes tai sukurta kaip meninė instaliacija. Tačiau fontano esmė – vanduo, todėl jo čiurkšlės ir apšvietimas pasikeis iš esmės“, – tąkart kalbėjo architektė Asta Kiaunienė. Ji pasakojo, kad į fontaną bus įdiegtos naujosios technologijos, kurios leis keisti spalvas ir vandens sroves, todėl senieji burbulai atrodys visai kitaip. Įdiegtos naujovės leis Laisvės alėjos fontaną programuoti pagal šventinę nuotaiką.

„Tuo jis bus naujas ir atrodys visai kitaip. Galimybės, kaip paleisti sroves, bus didžiulės. Nuo programos parinkimo vanduo galės šauti ir į viršų, ir čiurlenti žemesnėmis srovėmis, reaguoti į muziką. Įvairus kintamas apšvietimas taip pat kurs savo aurą. Šiuolaikinės technologijos visa tai leidžia laisvai padaryti", – tikino projekto autorė.


Šiame straipsnyje: Laisvės alėjos fontanaspurslaifontanasskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

juokingai

juokingai portretas
atrodo tie keli bumbuliukai ..Autorei su proporcijų suvokimu ne kas..

Nuomonė

Nuomonė portretas
Tai nuplaukite suoliukus, bent kokį gerą darbą padarysite, o tai tik lo...

One

One portretas
Kaip pagrindinis miesto fontanas, galėtų būt šildomas ir veikti žiemą.
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių