Kauno ukrainiečiai Nepriklausomybės dieną šventė spalvingai

Šeštadienio popietę Vytauto Didžiojo karo muziejus buvo pripildytas muzikos ir slaviškos dvasios – Kauno ukrainiečių bendrija pakvietė į koncertą "Su Ukraina širdyje", skirtą  Ukrainos nepriklausomybės dienai ir Baltijos kelio 30-mečiui paminėti.

Spalvingi tautiniai drabužiai, gera nuotaika ir ukrainietiška muzika – taip į renginį užsukusius žmones pasitiko jo organizatoriai ir iš užsienio atvykę atlikėjai.

Tačiau juoką greitai pakeitė rimtis, mat susirinkusieji šventę pradėjo kiek netradiciškai – eitynėmis, skirtomis už Lietuvos laisvę kovojusiems ir žuvusiems kariams atminti. Su Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje pirmuoju patarėju Sergejumi Vasylenka priešakyje miesto ukrainiečių bendruomenė ir šventės svečiai padėjo gėlių prie Nežinomo kareivio kapo.

Pasak vienos iš renginio organizatorių Valentinos Kulik, Kauno ukrainiečių bendrija, kasmet minėdama svarbias savo šaliai šventes, pamini ir kritusius lietuvių kovotojus. "Vis dėlto visi kovojome už tą patį tikslą", – teigė ji.

Po iškilmingų eitynių visi buvo pakviesti į Vytauto Didžiojo karo muziejaus vidų, kur turėjo galimybę išgirsti įvairiausių žanrų ukrainietiškos muzikos, atliekamos specialiai šiai progai iš Ukrainos atvykusių atlikėjų. Koncertą pradėjo didingai nuskambėję Ukrainos himnas ir mūsų "Tautiška giesmė".

"Nepriklausomybė svarbi tiek Ukrainai, tiek Lietuvai, tad šis noras gyventi laisvai yra abiejose šalyse. Gyvenkite laisvai ir džiaukitės iškovota nepriklausomybe", – į susirinkusiuosius kreipėsi atlikėja Anastasija Nečajeva.

Vėliau žiūrovus linksmino Kijevo srities kaimo kapela "Veselka", tradicinio styginio ukrainiečių liaudies instrumento, bandūros, muzikantė Naina Dorošenko, įvairių muzikinių konkursų laureatė Sofija Kucenko ir daugelis kitų. Savo talentus demonstravo ne tik svečiai iš užsienio – kelis kūrinius atliko Kauno Ukrainos bendrijos nariai Vladimiras Togobickis ir Vladimiras Raguzinas. Koncerto kulminacija tapo Prahos ir Kijevo operos solisto Andrejaus Besčastno pasirodymas.

Buvo atidaryta ir Petrikovkos ornamentinės tapybos paroda, skirta paminėti šio tapybos stiliaus įtraukimo į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą penkmečiui.

Kauno ukrainiečių bendrija Ukrainos nepriklausomybės dienos minėjimus rengia kiekvienais metais. Bendrijos pirmininko Nikolajaus Denisenkos teigimu, dėka iš Ukrainos atvykusių atlikėjų, ši šventė yra spalvingesnė nei ankstesnė. "Nusprendėme apsirengti tautiniais drabužiais, kad būtų linksmesnė ir iškilmingesnė atmosfera", – sakė N.Denisenka.

Jis džiaugiasi, kad Kaune gyvenantys ukrainiečiai čia jaučiasi lyg namie. "Dauguma mūsų bendrijos narių turi Lietuvos pilietybę ir yra integravęsi į šalies bendruomenę. Gyvename ir džiaugiamės", – mintimis dalijosi pašnekovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Aja

Aja portretas
Belieka tik džiaugtis,kad tie ukrainiečiai neskaito lietuviškai.Būtų gėda,jei skaitytų ir pamatytų ,kiek daug Lietuvoje [ypač Kaune] avigalvių.

vaziuokit naxren y xoxoliandija

vaziuokit naxren y xoxoliandija portretas
ir ten sveskit ,,harylka,, lakit ir lasiniais uzsikaskit .... kokio by....io cia lietuvoj makaluojates...

Sveskite gimtineje

Sveskite gimtineje portretas
Prie ko cia jiems Kaunas??? Jau privaziavo I Lietuva, saviems darbu neuztenka.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių