Kauno studentų iššūkiai: susirgus COVID-19 nėra kur izoliuotis?

Į Kauno miestą atvyksta daug studentų iš kitų miestų. Tačiau susirgus COVID-19 arba turėjus kontaktą – izoliuotis nėra kur. Universitetų bendrabučiai nepritaikyti izoliacijai, ne visada ranką gali ištiesti ir savivaldybė.

Pagalbos šauksmas

Socialiniuose tinkluose išplito vienos mamos istorija, kuomet jos sūnus, studijuojantis KTU, dėl koronaviruso buvo priverstas izoliuotis, tačiau bendrabutyje tokios galimybės nėra. Kadangi studentas registruotas kitame mieste, Kauno savivaldybė taip pat esą padėti negalėjo.

Mama Virginija kreipėsi į internautus prašydama padėti negalią turinčiam jos sūnui, kuris priverstas izoliuotis. Moteris pasakojo, kad sūnus studijuoja Kauno technologijos universitete, bet registruotas Klaipėdoje, todėl kilo keblumų dėl sūnaus saviizoliacijos vietos.

„Reikia skubios pagalbos. Mano sūnus, turintis neįgalumą, yra ketvirto kurso KTU studentas. Jo gyvenamoji vieta deklaruota Klaipėdoje. Šiai dienai sūnus turi izoliuotis dėl kovido. KTU bendrabutyje izoliuotis negali, nes nėra vietų. Grįžti į namus taip pat negali, nes neleidžiama naudotis viešuoju transportu. Kauno miesto savivaldybė taip pat padėti negali, nes sūnus deklaruotas Klaipėdoje. Paskambinus į Klaipėdos savivaldybę, specialistė pažadėjo perskambinti, po to atsisakė parvežti“, – toks prašymas socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Moterų pokalbiai prie kavos puodelio“ buvo patalpintas trečiadienio vakarą.

Moteris baiminosi, kad jos sūnus liks gatvėje. Šis įrašas sulaukė didelio dėmesio ir internautai svarstė įvairius scenarijus, kaip būtų galima padėti negalią turinčiam studentui.

Vieni svarstė, kad visgi juo pasirūpinti turėtų arba universitetas, arba Kauno savivaldybė, nes asmuo mokosi būtent Kaune. Kiti svarstė, kad galbūt būtų galima laikinai apsistoti viešbutyje, informuojant personalą, kad asmuo turi būti saviizoliacijoje. Dar kiti tikino, kad studentas į namus Klaipėdoje galėtų grįžti automobiliu, galbūt jį kas nors galėtų iki pajūrio nuvežti.

Rado vietą izoliacijai

Portalas kauno.diena.lt susisiekė su KTU atstovais ir parašė pakomentuoti susidariusią situaciją dėl negalią turinčio studento izoliacijos. KTU atstovas žiniasklaidai Mantas Lapinskas teigė, kad universiteto bendrabutyje gyvenantys studentai iš karto buvo įspėti, jog čia nėra galimybės suteikti izoliacijos vietos. Visgi, kadangi minėtas studentas turi negalią, sprendimas buvo rastas.

E. Ovčarenko/BNS nuotr.

„Studentai, dar prieš apsigyvendami bendrabučiuose, buvo ir yra nuolat informuojami, kad universitetas neturi sąlygų saviizoliacijai užtikrinti. Be abejo, kiekvienas atvejis yra individualus. Jūsų minėtam studentui nuolat skiriame didelį dėmesį dėl jo spec. poreikių – organizuojame jo kambario valymą, prireikus kviečiame medikus ir t.t.

Ši kebli situacija susiklostė dėl nedėkingų aplinkybių: pagal galiojančius saviizoliacijos reikalavimus, asmuo, kuris turi izoliuotis, privalo turėti atskirą sanitarinį mazgą tam, kad neapkrėstų kitų gyventojų. Mūsų studento atveju, jis gyvena kambaryje, kuris sanitarinį mazgą dalijasi su kitu kambariu. Kadangi mūsų studentas yra spec. poreikių, negalėjome jam pasiūlyti kitų laisvų bendrabučio kambarių. Visgi, kalbėjome su studentu ir šią situaciją greitai išsprendėme – radome vietą jo saviizoliacijai“, – portalui komentavo M.Lapinskas.

Miesto pozicija

„Kauno diena“ paprašė, kad į situaciją sureaguotų ir miesto savivaldybė. Pasiteiravome, ar tikrai Kaunas negali padėti tiems, kurie sergantys ar turėję kontaktą neturi galimybės grįžti į gimtuosius namus.

„Anksčiau studentų saviizoliacijos patalpomis pasirūpindavo universitetai, tačiau jeigu tokios galimybės nebūtų, studentams vis tiek būtų sudaryta galimybė saviizoliuotis Kaune. Gyventojai gali kreiptis į savivaldybę dėl saviizoliacijos patalpų. Šiuo metu savivaldybė yra numačiusi socialinio būsto tipo patalpas, kuriose gali būti suteikta saviizoliacijos paslauga. Taip pat, kaip numatoma LR Operacijų vadovo sprendimu, gyventojams gali būti pasiūlytos patalpos viešbučiuose, tačiau už jas gyventojai turi susimokėti savo lėšomis“, – komentavo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Gyventojas, norintis saviizoliuotis Klaipėdoje, turėtų kreiptis į savo miesto savivaldybę.

Jis nurodė, kad LR Operacijų vadovo įsakymu taip pat numatyta, jog savivaldybės privalo užtikrinti COVID-19 infekuotų asmenų transportavimą iš gydymo, įkalinimo ir kitų panašių įstaigų ir parsiveržimą saviizoliacijai į savo savivaldybę.

„To paties principo laikomės ir kitais atvejais, kai kauniečiams reikalinga transportavimo pagalba į Kauno miesto saviizoliacijos vietas. Konkrečiu atveju, gyventojas, norintis saviizoliuotis Klaipėdoje, turėtų kreiptis į savo miesto savivaldybę“, – kalbėjo miesto atstovas.

„Asmenų, kurie į savivaldybę kreipiasi dėl saviizoliacijos paslaugos yra nedaug, tačiau matome poreikio didėjimą. Po ilgai trukusios pauzės, per paskutines pora dienų, sulaukėme keturių užklausų dėl galimybės saugiai apsistoti savivaldybės patalpose“, – pridūrė P.Keras.

T. Merkelevičiaus/BNS nuotr.

Gyventojai, kurie neturi patalpų saugiai saviizoliuotis nuo artimųjų ar kitų žmonių, dėl patalpų gali kreiptis telefonu 8 677 94119.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Pries menesi bandžiau izuoliuotis bet kaip i siena atsimusus i savivaldybes telefona teko duris bute uzsikalti kad saviškiams nepatektų besimptomis covidas
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių