Kauno savivaldybė siekia įgyti apleistą pastatą Vytauto parke

Kauno miesto savivaldybė planuoja įsigyti šiuo metu apleistą pastatą Žaliakalnio mikrorajone esančiame Vytauto parke.

„Adresu Perkūno al. 4B savivaldybė ruošiasi pirkti žemės sklypą ir jame esantį bendrojo ploto pastatą – kavinę-barą. Kaina bus nustatyta derybų metu, tačiau ji neturėtų viršyti rinkos kainos“, – BNS atsiųstame komentare teigė Kauno miesto savivaldybės Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas.

Tarybos sprendimo projekte nurodoma, kad sklype esantis pastatas yra kultūros paveldo objektas – Vytauto parko paviljonas.

„Pastato būklė bloga, ir pastato, kaip kultūros vertybės, savybės nyksta“, – teigia savivaldybė.

Pastato būklė bloga, ir pastato, kaip kultūros vertybės, savybės nyksta.

Jį įgijus planuojama pritaikyti rekreacijai ir poilsiui.

Pasak savivaldybės, kita alternatyva pirkimui būtų taikyti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą, tačiau ši, jeigu savininkas nesutiktų, truktų ilgai, o tai gali turėti neigiamą poveikį kultūros vertybei.

Nekilnojamojo turto registro duomenimis, Perkūno al. 4B esantis žemės sklypas bei pastatas priklauso „Imlitex valda“.

Kauno miesto savivaldybės taryba pernai gruodį pritarė siūlymui inicijuoti Vytauto parko bei šalia esančios buvusios Vokietijos konsulo rezidencijos teritorijos paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.

Pasak D. Valiuko, klausimas dėl Vokietijos konsulato pastato pirkimo kol kas nėra svarstomas.

Siekį perimti kompleksą savivaldybė motyvuoja tuo, kad šiuo metu jis dėl skirtingų valdytojų interesų visapusiškai nefunkcionuoja, nyksta jo vertingosios savybės.

Parko kompleksą sudaro iš viso keturi objektai: parkas, paviljonas, transformatorinė ir kasos pastatas. Didžioji dalis teritorijos yra valstybinės reikšmės miškas. Šiuo metu jo teritorijoje suformuoti du komercinės paskirties sklypai.

Vytauto parkas yra įsikūręs Žaliakalnio mikrorajone, šalia Ąžuolyno. Nuo jo atsiveria centrinės Kauno dalies panorama.

Iki 2019 metų čia veikė atrakcionai. Jie, Kauno apskrities viešosios bibliotekos duomenimis, pastatyti 1964 metais: įrengtas apžvalgos ratas, sūpynės. 1970 metais pastatyta lauko estrada.

Parke esantys pastatai devintajame dešimtmetyje privatizuoti, dauguma jų – apleisti.

2019 metais atrakcionai savivaldybės reikalavimu išmontuoti, nes neteisėtai stovėjo ant valstybinės žemės, be to, nerimauta dėl jų prastos būklės ir nepakankamo saugumo.

Savivaldybė pabrėžė, kad teritorija, kur įsikūręs parkas, priskiriama valstybinei miško žemei, todėl jos perimti ar išnuomoti savivaldybė negali.

Parko istorija siekia 1871 metus, kai čia buvo įkurtas pramogoms ir pasivaikščiojimams skirtas parkas.

Kaip skelbia Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, medinė Vokietijos konsulo rezidencijos pastato vila pastatyta 1923 metais Vokietijos konsului.

Tyrimų centro duomenimis, tai vienintelė Kauno vila, priskirtina retrospektyvizmo krypčiai.

Objektai, kuriuos siekiama perimti, įsikūrę Perkūno al. 4 esančioje teritorijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

joo

joo portretas
Ten dar pora prabangių namukų kažkaip netikėtai yra išdygusių;...Pasidomėkit kaip jie ten atsirado ir kas tie šeimininkai:)

cha cha cha

cha cha cha portretas
o krabai tai negrobsto, jie dalina, kaip Vičiūnų vandenvietę ir kitus gardžius kąsnelius.:DDDD

Arnas Funkas

Arnas Funkas portretas
Tu pats neklaidink žmonių - jei "prie Garbaravičiaus", tai to Garbaravičiaus "bratanas" tuo metu buvo ožių partijos iždininku ir 2004 m. pradėjo pardavinėti Ignalinos AE pagamintą elektrą ruskiams. Ruskiams atstovavo jų "puskės" vyras, Maskvos karinės apygardos vadas generolas Vladimiras Bakinas. Vienas iš Garbaravičių sūnų - Jonas - buvo įdarbintas "Lietuvos energijoje" pardavimų skyriaus vadovu. Negalvokit, kad tauta nežino kaip "ožiai" Lietuvos turtą grobstė ir grobsto.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių