Kauno pilyje ir vėl skambėjo operetė

Valstybės dienos šventę tradiciškai pakvietė paminėti jau antrąjį dešimtmetį vykstantis tarptautinis muzikos festivalis „Operetė Kauno pilyje“.

Klausytis populiarios vokalinės muzikos, atliekamos vokalo ir scenos meistrų istorinėje miesto erdvėje prie Kauno pilies susirinko daugybė žmonių, susėdusių ant suoliukų, savo atsineštų sulankstomų kėdžių, paklotų ar tiesiog – ant vasariškai šiltos žolės.

Prieš pat renginį gerai nusiteikęs buvo ir vienas kviestų svečių, turėjęs lipti į sceną, - Viktoras Gerulaitis. Tačiau jis savo vaidmens turėjo skubiai atsisakyti, nes labai blogai pasijuto. Renginio organizatorių teigimu, jis buvo išvežtas į ligoninę.

Šįmet festivalis „Operetė Kauno pilyje“ minėdamas didžiojo italų operos genijaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines, klausytojams dovanojo iškilaus kompozitoriaus sukurtos muzikos koncertą.

Skamba G.Verdi operų uvertiūros, arijos duetai, kurias atlieka Lietuvos operos atlikėjai ir festivalio svečiai: Erikas Fentonas (JAV), Jelena Mirtova (Rusija), Vytautas Juozapaitis, Laimonas Pautienius, Gitana Pečkytė, Raminta Vaicekauskaitė, Eglė Šidlauskaitė, Sandra Janušaitė, Aistė Širvinskaitė, Mindaugas Zimkus, Tadas Girininkas, Raimondas Baranauskas.

„G.Verdi Kaunui turi ypatingą reikšmę, nes būtent su jo opera „Traviata“ Kauno Valstybės teatre 1920 m. pradėjo kelią profesionali lietuvių opera“, - teigia festivalio rengėjai.

21 valandą, festivalio „Operetė Kauno pilyje“ metu, klausytojai ir dainininkai atsistoję sutartinai užtraukė Tautišką giesmę, nes jau penktus metus Kauno miestas jungiasi prie akcijos, kurios tikslas suvienyti po pasaulį pasklidusius lietuvius.

Liepos 7 d. - antroji „Operetės Kauno pilyje“ diena. Vakaro programoje „Kauno pilies muzika“ skambės ne tik fragmentai iš operečių, miuziklų, populiarios dainos, bet ir suverta populiariausių operetės melodijų pynė, truksianti ketvirtį valandos. Koncerte dainuos Virgilijus Noreika, Vytautas Juozapaitis, Edmundas Seilius, Mindaugas Zimkus, Rita Preikšaitė, Monika Sakalauskaitė, Evelina Sašenko, Kristina Siurbytė, Viktorija Streiča, Aistė Širvinskaitė, Ieva Vaznelytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Kristina Zmailaitė, Kęstutis Alčauskis, Raimondas Baranauskas, Vaidas Baumila, Egidijus Bavikinas, Ričardas Karalevičius, Gintaras Mikalauskas, Giedrius Prunskus, Ramūnas Urbietis, Žanas Voronovas.

Ypatingas rytdienos vakaro svečias – baleto artistas ir dainininkas Aleksandr Kaminskij iš Maskvos operetės teatro, stulbinantis šalies ir daugelio užsienio šalių lengvojo sceninio žanro gerbėjus originaliu kūrybiniu stiliumi, akrobatiniais triukais, dainavimo, šokio ir vaidybos derėjimu ir tiesiog sceniniu žavesiu.

Abu vakarus grieš Rusijos ir Europos šalių jaunimo simfoninis orkestras, kuriam diriguos festivalio vyriausiasis dirigentas Julius Geniušas, dirigentai Sergej Roldugin (Rusija), Jonas Janulevičius, Virgilijus Visockis.

Koncertų režisierius – Kęstutis S.Jakštas. Abu renginius prie Kauno pilies ves žiūrovų numylėtinis aktorius, valstybinių ir šventinių renginių bei TV laidų vedėjas Gintaras Mikalauskas, jam talkins dainininkė Ieva Vaznelytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

kauniete

kauniete portretas
nuostabus renginys. Viena karta metuose, bet neuzmirstama. Aciu remejams, jei ne jie to nebutu

l.a.

l.a. portretas
Nebuvau gal 2 metus per mindaugines kaune tai ir operetėje .Nuėjom vakar ir parėjom... Taip ir nesupratau kokiai auditorijai ir kokį tikslą turi šitas renginys. Pasiklausyti operos kaip vakar(net ne operetės)- šurmulys, judesys, neoperinė aplinka. Tikslu atsipalaiduoti prie klasikinės muzikos irgi vargu- vaizdelis primena mugę ar kaunietišką "kiaulių bėgimo" šventę(laimei nebebus tokios). Labai daug pensijinio amžiaus žmonių, sakytum dėl jų vargšelių, neįgalinčiu susimokėti už muzikinio bilietą-bet tai būtų melas, nes kaip tyčia muzikinis pensininkam taiko 50 proc nuolaidas bileitams. O aš irgi vidutinio amžiaus su 1500 lt per mėnesį porą galiorkos bilietų per sezoną "įperku", tam kad pažiūrėčiau kokybišką operetę, ir šalia nelotų kaimyno šuo. Taip taip-ir šunis atisveda opertės pasiklausyti(matomai ir tie melomanai) Kam ji, Operetė kauno pilyje?

nu jau

nu jau portretas
nu gal liudas mikalauskas ne gintaras
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių