Kauno marių monstras: žvejys ištraukė pribloškiamo dydžio šamą

52 metų elektrėniškis Audrius Bartašius kruopščiai rengėsi žvejybai Kauno mariose, tačiau net nesapnavo, kad įprastas pasiplaukiojimas valtele taps vienu didžiausių jo gyvenimo nuotykių.

Patyręs žvejys netoli Kapitoniškių kaimo pagavo įspūdingą laimikį.

A. Bartašiaus kelionė iš Elektrėnų prasidėjo paryčiais – kaip ir dera tikrai žvejybai. Apie 4 valandą ryto vyras jau sėdėjo valtyje ir užmerkė įrankius. Bergždžiai prasiirstęs beveik iki pusiaudienio staiga jis pajuto stiprius smūgius. Jūrinis spiningas suvibravo, valas ėmė tampytis – žvejys suprato: užkibo tas, kurio jis ir tykojo – šamas. Tačiau tikrąjį laimikio dydį jis pajuto tik po beveik valandą trukusios kovos.

„Pabandžiau įsitempti jį į valtį, bet nebuvo jokių šansų. Valtelė guminė, vos didesnė už pačią žuvį. Iš pradžių net pagalvojau, kad vienintelė išeitis – nupjauti valą ir baigti tą beprasmę kovą. Tačiau vėliau prasidėjo darbas“, – pasakojo A. Bartašius.

Vyras nusprendė, kad vienintelė reali išeitis – užkurti valties variklį ir jo pagalba mėginti tempti monstrą į krantą. Maždaug po valandos žvejys pasiekė artimiausius brūzgynus. Tačiau ir čia išbandymai nesibaigė. Šamas spyriojosi ir nerodė nė menkiausio noro išlįsti iš vandens.

„Kažin ar vienas būčiau pajėgęs jį išvilkti ant žemės. Nežinau, kaip viskas būtų pasibaigę. Juolab kad ir tvirtas merškiarykotis jau buvo lūžęs. Laimei, netoliese pasitaikė keli jauni vyrukai. Jie šoko man į pagalbą. Visi kartu čiupome šamą ir šiaip ne taip ištraukėme“, – šypsojosi žvejys.

Išvydę, kokio dydžio padarą pričiupo, vyrai neslėpė susijaudinimo.

„Drebėjo ir rankos, ir kojos. Ir baimė, ir džiaugsmas vienu metu“, – net praėjus keletui dienų po įvykio su drebuliu balse kalbėjo A. Bartašius.

Jaudintasi ir stengtasi buvo nebe reikalo.

Šamo ilgis didesnis nei Arvydo Sabonio ūgis – 227 cm. Svoris irgi solidus – 76 kg.

Elektrėniškis dar kurį laiką svarstė, ką su laimikiu veikti.

„Maniau, gal reiktų paleisti. Bet paskui nutariau, kad jis pirmas toks mano gyvenime. Todėl nutariau parvežti namo ir pavaišinti gimines bei artimuosius. Beje, žuvis buvo pasakiškai skani“, – užtikrino jis.

***

Šamas buvo pagautas 2013. 06.29 apie 12 valandą vadinamojo kvoko pagalba.

Masalas: dvigeldis moliuskas

Šamo svoris: 76 kg

Ilgis: 227 cm

Laimingasis žvejys : Audrius BartašiusNAUJAUSI KOMENTARAI

koksskirtumas

koksskirtumas portretas
sveikinu su laimikiu, bet peikiu uz tai kad nepaleidot.... Vyrai, toki sama uzaugitni reikai daug laiko, o jei pasidziaugei - paleidai, kad gal kada kitas zvejys pasidziaugtu. Negi butina suvalgyti? Ka Jusu vaikai gaudys? kiek jis ikru pavarydavo (jei patele). Tikiuosi po 15 metu mastymas paiskeis

h20

h20 portretas
Sliuzai - jus atliekate tikrai gera ir reikalinga darba, bet ta parasu rinkima turite perkelti i internetine erdve... yra dabar jau technologijos sugalvotos kaip teisingai tai padaryti... tiesiog nelabai tikiu kad atsiras reikiamas kiekis zmoniu kurie begios po gatves ir rinks parasus... be to daugelis emigrave... is ju irgi galite tiketis nemaza parasu...

OHO

OHO portretas
Kaip toki baisuokli istrauke zmogelis ? !. . .
VISI KOMENTARAI 52

Galerijos

Daugiau straipsnių