Kauno akademikams – solidžios premijos už pasiekimus moksle

  • Teksto dydis:

Dviejų Kauno mokslininkų laimėjimai profesinėje veikloje atnešė jiems neeilinius įvertinimus. VDU ir KTU universitetų akademikams Laimai Šinkūnaitei bei Rymantui Jonui Kažiui įteiktos Kauno miesto Mokslo premijos. Jų dydis siekia po 5 tūkst. eurų.

Šiemet apdovanota Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto profesorė L. Šinkūnaitė garbingo įvertinimo sulaukė už nuopelnus humanitarinių mokslų srityje, ilgamečius menotyrinius Kauno sakralinio paveldo tyrimus.

Tuo metu technologijos mokslų srityje dirbantis prof. habil. dr. R. J. Kažys premiją pelnė už aktyvią mokslinę veiklą ir aukščiausius mokslo pasiekimus šalies ir pasauliniu lygiu kuriant ultragarsines diagnostikos ir matavimų technologijas ekstremalioms sąlygoms. Jo iniciatyva Kaune toliau uoliai puoselėjama ultragarso mokykla ir rengiami aukščiausios kvalifikacijos specialistai.

„Pasakodami apie miesto gyvenimą, dažnai vardijame ekonominius rodiklius, džiaugiamės infrastruktūros naujovėmis, kultūrine veikla ar pergalėmis sporte. Reikia pripažinti, kad mokslo pasiekimai yra aukščiau visko. Be jų paprastai neįmanomas joks didesnis progresas. Esate tikra vertybė ir galinga varomoji jėga Kaunui, o tuo pačiu ir didelė garbė visai Lietuvai. Didžiuojamės jūsų darbais. Tikiu ir linkiu, kad jūsų nuopelnai būtų vieni pirmųjų, kuriuos įamžins būsima „Mokslo salos“ muziejaus ekspozicija Nemuno saloje“, – sveikindamas premijos laureatus kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto Mokslo premija teikiama jau penktą kartą. Kaip įprastai, iškiliausi Kauno mokslininkai pagerbti Lietuvos mokslų akademijos narių visuotiniame susirinkime.

Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimu kasmet skiriamos dvi premijos: viena teikiama už nuopelnus humanitarinių ar socialinių mokslų srityje, kita – už nuopelnus fizinių, biomedicinos, žemės ūkio ar technologijos mokslų srityje.

Kauno miesto Mokslo premija skiriama už ilgalaikę aktyvią ir reikšmingą mokslinę veiklą, aukščiausius pasiekimus nacionaliniu ar tarptautiniu mastu, novatoriškas mokslines idėjas bei jų įgyvendinimą Kaune.

Teisę siūlyti kandidatus Kauno miesto mokslo premijai gauti turi Lietuvos mokslų akademija, Kaune veikiančios mokslo ir studijų institucijos, mokslo sąjungos, asociacijos. Savo kandidatūras taip pat gali siūlyti patys mokslininkai. Teikimus skirti Kauno miesto mokslo premiją svarsto Lietuvos mokslų akademija.

Pasak akademikų bendruomenės atstovų, Kaune dirba ir reikšmingų rezultatų pasiekia daug mokslininkų, todėl ši miesto įsteigta premija – ne tik solidus darbo rezultatų įvertinimas, bet ir paskatinimas dar didesniems ateities iššūkiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Astronomas 41-jų tremtinys Romualdas Zubinas

Astronomas  41-jų  tremtinys  Romualdas  Zubinas  portretas
DIENOS ŠVIESĄ IŠVYDO JAU ŠEŠTOJI ASTRONOMO - GEOFIZIKO - HIDROLOGO - PROISTORIKO inž. ROMUALDO ZUBINO KNYGA - "TVANAI - DIEVAI - CIVILIZACIJOS " KURIOJE ĮMINTAS ŠUMERŲ "KARALIŲ SĄRAŠAS" KURIAM JAU PER 450 000 metų! VISA TAI GALIMA BUVO IŠMASTYTI SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KABOS DĖKA!!! KADA MŪSŲ MOKSLININKAI PAŽINS - TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS?!!!

nuomone

nuomone portretas
Neakademinis etketas - kai salia reiksmingais rezultatais aprasyto, gelemis apkrauto stotingo mokslininko , kukliai stovi garbingu apdovanojimu taippat ivertintu darbu mokslininke , apie kuriuos nei zodzio , ir nei geles ziedo jai ...nekaip atrodo ...

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas

III-jo ir IV-jo Žemės ašies judėjimų atradėjas R.Zubinas  portretas
Rašau ne dėl premijos, bet todėl, kad SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA ĮMINIAU PER 400 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIUS. Šiuose šaltiniuose aptikau INFORMACIJĄ IŠ SENIAUSIOS PRAEITIES. Ši informacija leido ATRASTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS. Šie FIZINIAI JUDĖJIMAI, LEIDO PAŽINTI - KAS? ir KODĖL? ŽEMĖJE VYKO? KAS IR KODĖL ŽEMĖJE VYKSTA? KAS IR KODĖL ŽEMĖJE VYKS ATEITYJE?! Šia tema, su vyksmo technologinėmis schemomis bei grafikais, parašytos ir, šeimos lėšomis, išleistos penkios knygos: "Perkūnas", "Per praeitį į ateitį", "Pažadinta praeitis", "Preregėjimas", "Praeitis ir ateitis" bei redakcijoje esanti "Nuo Tvano iki Tvano". Beje, ji liudija, kad Šumerų kultūra gamtoje vykusius geofizinius procesus stebėjo beveik 500 000 metų!
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių