Kauno abiturientų šimtadieniai keliasi į kitas erdves

Laikai, kai abiturientų laidoje būdavo vos trys klasės, seniai baigėsi. Dabar mokyklose dvyliktokai skaičiuojami triženkliais skaičiais, todėl švęsti šimtadienių jie keliasi į kitas erdves.

Kaip niekad ankstyvi

Veikiausiai nesuklysime sakydami, kad Kauno "Aušros" gimnazija atidarė šimtadienių sezoną. Dienas, likusias iki egzaminų, moksleiviai čia pradėjo skaičiuoti sausio 31-ąją, vos tik baigę pirmąjį pusmetį. Mintį švęsti anksčiau nei įprastai pakišo mokyklos administracija, o abiturientai ilgai negalvoję sutiko.

"Pasiruošimas šventinei programai iš dvyliktokų atėmė tikrai daug laiko. Nusprendėme švęsti sausio pabaigoje ir ramiai žengti į antrąjį pusmetį", – datos pasirinkimą motyvavo gimnazijos vadovė Nerija Baltrėnienė.

Šiemet su mokykla atsisveikins šešios abiturientų klasės – maždaug 160 mokinių. Paskaičiavusi, kad tėvų ir kitų artimųjų bus dvigubai tiek, mokyklos administracija nerizikavo – sausio 31-ąją visus pakvietė į Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) didžiąją salę. Jokių kitų renginių tądien mokykloje nebuvo, tik fojė papuošė debesys ir vienuoliktokų dvyliktokams skirtas kalendorius, kurio lapelius jie kasdien verčia.

"Šimtadienio tema šiemet buvo kaip niekad gili. Mokiniai mus perkėlė į XXII a. – technologijų – ir parodė, kas liks iš žmogaus", – paklausta, ar po dvi valandas trukusio renginio pedagogai kartu su mokiniais ir vaikais šimtadienio linksmybes pratęsė neoficialioje aplinkoje, N.Baltrėnienė tikino, kad tokios tradicijos mokyklos bendruomenė neturi.

Po renginio VDU fojė suraikę milžinišką tortą, šventės dalyviai išsiskirstė kas sau.

Mokykloje niekaip netilptume, nes šventėje dalyvaus 1 tūkst. bendruomenės narių, 250 abiturientų ir 750 jų tėvų, brolių, sesių ir kitų giminaičių.

Programą ruošė ir tėvai

Kauno jėzuitų gimnazijos bendruomenė šimtadieniui pasirinko vasario 7-ąją. Ryte prasidėjęs šv.Mišiomis, ketvirtadienio vakarą šventinis šurmulys pedagogus, moksleivius ir jų tėvus subūrė į tą pačią VDU didžiąją salę. Alma mater durys tądien buvo atviros visiems norintiems. Tereikėjo sumokėti 4 eurus už bilietus.

Popiet, likus dviem valandoms iki renginio, darsyk pakartoti programos į VDU didžiąją salę susirinko ir tėvai. Jie savo atžaloms paruošė staigmeną – nedidelį vaidinimą su šokiais, muzikine dalimi ir ta vienintele, be išimties visas mamas graudinančia Kosto Smorigino daina.

"Pasiruošiau vienkartinių nosinaičių", – nors ir kieto būdo abiturientės Julijos mama Aušra neabejojo, kad "Paukščiai" sudrėkins jos akis.

Ruoštis šventei, anot pašnekovės, abiturientų tėvai pradėjo iškart po Naujųjų. Dėl programos, kuriai renginio metu buvo skirta 15 min., konsultavosi su renginių organizavimo specialiste.

"Tėvai buvo gana aktyvūs. Maždaug pusė jų įsitraukė į programą", – ganėtinai sklandžiu procesu ir dalyvavimu repeticijose džiaugėsi kaunietė.

Dvyliktokai tėvams paruošė atsaką – nuotaikingą miuziklą "Braukčiai" apie meilę, draugystę, jaunystės džiaugsmus ir sunkumus. Jam abiturientai ėmė ruoštis iškart po Mokytojo dienos.

"Praktinis pasiruošimas prasidėjo tik po Naujųjų metų. Dvyliktokų yra nemažai, todėl užtruko visų idėjų generavimas. Buvo ir konfliktų", – Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientė, Aušros dukra Julija džiaugėsi, kad per pustrečio mėnesio pavyko suderinti visiems tinkantį galutinį variantą.

Po šventinės programos Jėzuitų gimnazijos bendruomenės laukė furšetas ir pratęsimas. Vaikai šėliojo atskirai, o tėvai rinkosi į restoraną "Pilies sodas".

Devynios abiturientų klasės

VDU didžiąją salę iškilmėms pasirinko dar dvi Kauno mokyklos – Jono Jablonskio ir "Saulės" gimnazijos.

"Mokykloje niekaip netilptume, nes šventėje dalyvaus 1 tūkst. bendruomenės narių, 250 abiturientų ir 750 jų tėvų, brolių, sesių ir kitų giminaičių", – pirštus lenkė gimnazijos vadovė Sonata Drazdavičienė.

Akademinėse erdvėse mokyklos bendruomenė švenčia jau ne pirmą šimtadienį, o pasveikinti sparnus skleidžiančių abiturientų dažniausiai atvyksta ne tik artimieji, bet ir miesto politikai, akademinio pasaulio atstovai.

"Žmonių susirenka labai daug, todėl negalime pakviesti visų vienuoliktokų. Renkame tik po kelis atstovus. Jie dvyliktokams perduoda savo žinutę, dvyliktokai vienuoliktokams – savąją", – mokyklos vadovė neabejojo šiųmetės programos sėkme.

Ją, anot S.Drazdavičienės, moksleiviai ruošia su meno vadovu, ne viename televizijos projekte dalyvavusiu, gimnazijoje dirbančiu šokių mokytoju ir choreografu.

"Mokykloje jokios programos nesame numatę, nes šimtadienis vyks vasario 22-ąją, per moksleivių atostogas. Paskui kas kur nori, ten eina. Mes apie tai nežinome", – estafetę "Saulės" gimnazijos vadovė perdavė J.Jablonskio gimnazijai.

Pastarosios ugdymo įstaigos bendruomenė į VDU didžiąją salę rinksis kovo 1-osios vakarą, o į sceną lips penkių–dvyliktų klasių auklėtiniai. Pamokos mokykloje tądien vyks įprastu režimu.

"Po oficialios dalies bus pošventinė programa, bet joje mokiniai dalyvaus savarankiškai", – nedaugžodžiavo mokyklos vadovė Danguolė Miškinienė.

Neišlaidauja aprangai

Pasiruošimas šventei reikalauja ne tik daug darbo, bet ir išlaidų. Tiesa, kalbinti abiturientai ir jų tėvai atviravo, kad šimtadienis – tik apšilimas prieš didįjį kišenių tuštinimą. Per paskutinio skambučio šventę ir išleistuves pinigines teks atverti kur kas plačiau.

"Kalbant apie išlaidas, tai kiekvienam abiturientui šimtadienis atsiėjo po 100 eurų. Mūsų – 86. Atrodytų dideli pinigai, bet kai paskaičiuoji, kam jie skirti, viskas atrodo labai normaliai, – pirštus lenkė Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientė Julija. – Iš surinktų pinigų sumokėjome už salės nuomą, atsiskaitėme už įgarsinimo ir apšvietimo paslaugas, režisierių pagalbą tiek abiturientų, tiek tėvų pasirodymams, fotografo darbą, furšetą, už visas išlaidas dekoracijoms, kostiumams ir kitas smulkias paslaugas, kaip bilietų gamyba."

Anksčiau leidę šimtus litų šventinėms suknelėms, šukuosenoms, manikiūrui, pedikiūrui, bateliams ir švarkams, dabar moksleiviai tapo taupesni. "Saulės" gimnazijos abiturientai šimtadienio šventei pasirinko uniformą.

"Mes visai netipiniai", – švarkus ir sijonus, pasak S.Drazdavičienės, abiturientai šalin metė tik pasirodymų metu.

"Aušros" gimnazijos dvyliktokai rinkosi šventišką aprangą, tačiau ji anaiptol nepriminė Venecijos karnavalo, kaip būdavo anksčiau.

"Mano dukra taip pat nusprendė neišlaidauti. Susisiaurino kartą vilkėtą, JAV pirktą suknelę ir įsigijo naujus batelius, – Aušra tikino, kad, pasirinkusi kuklų įvaizdį, šventinį vakarą jos dukra atrodė stulbinančiai. – Juk ne drabužis tądien svarbiausia, o prisiminimai. Jie, beje, liko patys gražiausi."NAUJAUSI KOMENTARAI

Nesusipratimas

Nesusipratimas portretas
O kodėl neatsižvelgėte į kitas mokyklas? Maironio, Rasos, Basanavičiaus??

kodėl

kodėl portretas
o kodėl reikia švęsti šimtadienį?

meile

meile portretas
o gal jau nereikia tu šimtadieniu,tiek laiko prabego nuo sovietmecio,o vis svenciam,,,jau ir isgalvoti,nustebinti nebera kuo
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių