Kaune duotas startas Verslo alėjos įkūrimui

Kaune simboliškai įkasta Lietuvos verslo alėjos kapsulė. Pats projektas bus įgyvendintas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo dienos.

Prieš kelis metus Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) ėmėsi ambicingo projekto: sukurti mieste unikalią verslo istorijos įamžinimo erdvę. Tarp Parodos kalno ir K. Petrausko gatvės bus įkurta Verslo alėja, o tarp K. Petrausko ir Vydūno gatvių atsiras Verslo skveras. Ketvirtadienį šiai idėjai verslininkai davė startą ir įkasė simbolinę kapsulę ateities kartoms.

„Verslo bendruomenė pademonstravo pilietišką sąmoningumą, pagarbą Lietuvos istorijai ir vienybę įgyvendinant Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą iniciatyvą – sukurti Lietuvos verslo alėją. Mūsų santalka patvirtina, kad ir 100-aisiais Lietuvos valstybės atkūrimo metais verslo bendruomenė užtikrina valstybės ekonominę plėtrą, kuria pridėtinę vertę, puoselėja žmonių gerovę ir perduoda žinią ateities kartoms: didžiuodamiesi praeitimi, didžiuojamės ir dabartimi“, – skelbiama laiške, kuris ateityje galbūt bus perskaitytas kitų kartų atstovų.

KPPAR prezidentas Benjaminas Žemaitis tikino, kad norėjosi įamžinti vietą, kur tarpukaryje vyko verslo parodos. Vieta vakarinėje Ąžuolyno parko teritorijoje pasirinkta įamžinti verslui, kaip vienai iš veiklos rūšių. Be to, kartu bus sutvarkytas vienas gražiausių miesto kampelių.

„Kai čia vyko parodos, buvo inicijuotas lietuviškojo verslo gimimas. Čia vyko žemės ūkio, prekybos ir pramonės parodos. Buvo rengtas konkursas, nepriklausoma komisija išrinko nugalėtoją. Tad iš lėto projektas ėjo finišo link. Taip sutapo, kad alėją pabaigsime valstybės šimtmečio proga“, – kalbėjo B. Žemaitis.

Konkursą laimėjęs skulptorius Algimantas Šlapikas pasakojo, kad norėjosi padaryti paminklų kompleksą, kuris atspindėtų pamatinį verslą. „Vienoje pusėje paminklas simbolizuoja darbo priemones – plaktuką ir vinis. Kitoje gatvės pusėje yra simbolinis „Pinigų kalnas“. Tai tokia nuožulni plokštuma, kurioje bus inkrustuotos Lietuvoje naudotos monetos, o viršuje bus sostas“, – sakė idėjos autorius.

Anot A. Šlapiko, kalnas simbolizuoja ne tik aukštumų siekimą, tačiau ir tai, jog užlipęs ant kalno gali pasijusti turtingas, tačiau kartu ir vienišas, nes siekiant savo užsibrėžtų tikslų gali būti, kad kai kuriems žmonės bus ne pakeliui su tavimi. „Kadangi esu senamadiškas, mintis buvo tokia, jog per darbą yra sukuriamas turtas ir pinigai“, – pridūrė skulptorius.

Verslo alėjos projektas finansuojamas klubo „Verslas Kaunui“ narių ir idėjos partnerių lėšomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

fui

fui portretas
Niekaip nesuprantu. Kam viso šito reikia? Na ir sumanymai! Sugalvok tu man. Plaktukai, vinys, piniagų kalnai... Jau sočiai yra verslo centrų. Kiek šviesių galvų, padžiovusių diplomus, valo užsieny užpakalius, gaudo vištas, renka braškes. Jauni žmonės, baigę mokslus bėga į užsienį. Greit visai neliks kam kurti verslą. O čia alėjos, plaktukai...

:)

:) portretas
kam tie vinys su plaktuku ir be kryziaus? aukso versi reikejo statyt.

Kaunas Darkosi

Kaunas Darkosi portretas
Miaras ar piaras? Kaunas tvarkosi ar Kaunas darkosi? Ten, kur prof. Tadas Ivanauskas, Vaižgantas ir kiti Kauno šviesuoliai bei miestelėnai drauge kadaise talkas rengė ir unikalų Ąžuolyną pasodino, dabar šitie švonderiai "pinigų kalną" kapstys? Koks šūdo kalnas turi būti žmogaus galvoje, kad sugalvotų (?) taip darkyti miesto veidą ir draskyti miestiečių širdis? Brudai...
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių