Kaune A. Dulkys pasiskiepijo trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze: geras jausmas

Sveikatos ministras Arūnas Dulkys nuo pat ryto lankėsi Kaune, Jis susitiko su Kauno klinikų bei poliklinikos atstovais ir aptarė vakcinavimo tempų, koronaviruso valdymo klausimus. Ministras pasinaudojo proga ir Kauno vakcinavimo centre pasiskiepijo sustiprinančiąją COVID-19 vakcinos doze.

Trečias kartas

Besilankydamas Kaune A.Dulkys vakcinavimo centre pasiskiepijo trečiąjį kartą. Ministras sustiprinančią vakciną gavo praėjus kone pusmečiui nuo pirmojo skiepo.

Jis teigė, kad siekia apsilankyti visose Sveikatos ministerijai pavaldžiose gydymo įstaigose, jau apsilankė maždaug trečdalyje savivaldybių.

„Buvau Kauno klinikose ir vakcinavimo centre, todėl nusprendžiau tuo pačiu ir pasiskiepyti, nes man artėja ir skiepo terminas, taip pasirodė patogiau. Aš šiek tiek pasiankstinau, nes turėjo būti gruodį, bet suderinau su darbotvarke ir pasiskiepijau dabar. Gal ir gerai, Vilniuje gavau du skiepus į vieną ranką, Kaune – į kitą“, – po vakcinacijos kalbėjo A.Dulkys.

Pirmus du kartus ministras skiepijosi „AstraZeneca“ vakcina, o dabar gavo „Pfizer“.

„Jaučiuosi puikiai, iš tikrųjų geras jausmas, nes tikiu tuo, ką darau, ir geri kaimynai, sėdėjom šalia 15 minučių, dvi senjorės buvo. Tai labai džiugu, kad viena senjorė atvedė pasiskiepyti kitą vienišą senjorę“, – sakė ministras.

A.Dulkys negailėjo pagyrų ir Kauno vakcinavimo centro komandai. Pasak ministro, tai pavyzdinis vakcinavimo centras, kuris apgalvojęs ne tik logistikos klausimus, padaręs patogų priėjimą visiems, tačiau gali ir kitoms savivaldybėms patarti dėl skiepijimo proceso optimizavimo.

Tiesa, jis užsiminė, kad antradienio darbotvarkė Kaune buvo labai įtempta, nebuvo net kada pasigrožėti eglute.

Arūnas Dulkys/Vilmanto Raupelio nuotr.

Vakcinavimo tempai Kaune

Kauno miesto poliklinikos vadovas Paulius Kibiša pasidalijo įžvalgomis, kaip Kaune sekasi skiepyti gyventojus nuo koronaviruso infekcijos. Pasak jo, skiepijimo tempai vėl šiek tiek auga.

„Vakcinavimo procesas Kaune sklandus. Palyginus su ankstesniu mėnesiu, skaičiai yra išaugę, per dieną suskiepijame apie 1,5 tūkst. gyventojų, didžioji dalis jų – trečiąja doze“, – nurodė už skiepijimosi procesą Kaune atsakingos Kauno miesto poliklinikos vadovas.

P.Kibiša kalbėjo, kad iš pradžių trečiąja vakcinos doze buvo skiepijami vyresnio amžiaus gyventojai, tačiau dabar, kai po antrosios dozės terminas yra sumažintas nuo 6 iki 4 mėn., ateina skiepytis įvairaus amžiaus kauniečiai.

„Didžiausi mūsų skiepijimai vyko gegužės ir birželio mėnesiais, tad šiems žmonėms jau rekomenduojama pasiskiepyti stiprinančiąja doze. Tad dabar vyrauja įvairaus amžiaus žmonės, kurie žiūri į praėjusį terminą“, – teigė P.Kibiša.

Paulius Kibiša (kairėje) ir Arūnas Dulkys (dešinėje)/Vilmanto Raupelio nuotr.

Pasitinka dvi eilės

Kauno ledo rūmuose įkurtame vakcinavimo centre gyventojai gali ir registruotis, ir ateiti be išankstinės registracijos. Tiesa, neregistruoti gyventojai priimami tik nuo 15 val.

Atėjus į vakcinavimo centrą, pasitinka dvi žmonių eilės. Vienoje skiepijami tie, kurie iš anksto buvo registravęsi, likę savo skiepo laukia kitoje gyvoje eilėje.

„Mes rekomenduojame registruotis, kad nereikėtų ilgai laukti, tačiau po 15 val. priimame ir neregistruotus. Šiuo laiku būna didesnis žmonių suintensyvėjimas, bet eilės iš teisų greitai išsisklaido. Atskyrėme registruotų ir neregistruotų žmonių eiles, kad nebūtų piktumų tiems, kurie iš anksto rinkosi laiką ir turi laukti bendroje eilėje“, – kalbėjo P.Kibiša.

Mes rekomenduojame registruotis, kad nereikėtų ilgai laukti, tačiau po 15 val. priimame ir neregistruotus.

Be to, registruoti gyventojai gali rinktis bet kurią vakciną, o atėję į gyvą eilę gauna tik „Pfizer“.

Vakcinavimo vietos

Kol kas didžiausi gyventojų srautai skiepijami Kauno vakcinavimo centre, įkurtame naujuosiuose ledo rūmuose (Kovo 11-osios g. 26). Skiepytis galima ir poliklinikos padaliniuose, keliose privačiose klinikose bei vaistinėse.

Šiuo metu planuojama, kad vakcinavimo centras veiks iki Naujųjų metų. Žinoma, jei augs vakcinavimo tempai, šio centro gyvavimas bus pratęstas.

„Po to planuojame skiepyti savo poliklinikos padaliniuose. Vakcinavimo centre iš tiesų yra labai patogios patalpos, bet pagal dabartinius tempus, tokių didelių patalpų jau nelabai reikia. Mes su Kauno miesto savivaldybe labai glaudžiai bendradarbiaujame, tad jei matysime, kad ir toliau reikia ledo rūmų patalpų, čia skiepijimą vykdysime ir toliau. Visuomet ieškome geriausių sprendimų, kaip gyventojams skiepijimosi procesą padaryti kuo patogesnį“, – kalbėjo P.Kibiša.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galėtų...

Galėtų... portretas
vieną skiepą ir Raskev..... įšaut....Va čia tai būtų JAUSMAS

Puiku

Puiku portretas
Puiku, tegul skiepijasi nors kasdien, nereikės kitų versti:)

Taip

Taip portretas
Netikiu ,galima suvaidinti.
VISI KOMENTARAI 66
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių