Kaune apsigyvenusiems Venesuelos lietuviams – pagalba įsidarbinant

 • Teksto dydis:

Dešimt lietuvių palikuonių iš Venesuelos, bėgančių nuo politinės ir ekonominės krizės savo šalyje, apsigyveno Kaune, aštuoni jų jau įsidarbino šiame miete.

Kaip penktadienį pranešė Užimtumo tarnyba, dalis įmonių atsisakė įdarbinti šiuos, teisę į Lietuvos pilietybę turinčius tautiečius iš ispanakalbės Pietų Amerikos valstybės būtent dėl kalbos barjero. Tačiau kelios įmonės suteikė tokią galimybę.

Pagal ispanų kalba surašytus išsilavinimo bei kitus dokumentus, šie Venesuelos lietuviai yra dirbę odontologais, inžinieriais, logistikos specialistais.

„Įkaitusi Lietuvos darbo rinka – gera proga aktyviems darbdaviams. Darbo jėgos trūkumas skatina įmones atsigręžti į pabėgėlius ar repatriantus, kurie daug sparčiau integruojasi į darbo rinką“, – sakė Užimtumo tarnybos Kauno departamento direktorius Tautvydas Bielozarevičius.

Pasak tarnybos, repatrijavusius tautiečius iš Venesuelos įdarbino įmonė „Medienos era“, jie ne pirmą kartą susiduria su užsieniečiais.

Užimtumo tarnybos surengtuose susitikimuose jiems pristatyta įmonės veikla, darbo laikas ir sąlygos – kadangi daugelis asmenų yra kvalifikuoti, jie domėjosi galimybe ateityje užimti didesnės atsakomybės reikalaujančias pozicijas.

Įkaitusi Lietuvos darbo rinka – gera proga aktyviems darbdaviams.

Pirmąsias darbo sutartis lietuvių palikuonys iš Venesuelos pasirašė prieš dvi savaites.

Bendrovės gamybos direktorius Robertas Maskvytis teigia, kad vertinama darbuotojų motyvacija ir pareigingumas, o kalbos barjeras „šiuo metu jau irgi nėra didelė problema“.

Pasak tarnybos, dar viena angliškai kalbanti mergina įdarbinta logistikos vadybininke jau po pirmo pokalbio su darbdaviu, kalbamasi ir su kitais darbdaviais, artimiausiu metu planuojamas dar keturių venesueliečių įdarbinimas.

Lietuvių bendruomenė Venesueloje vienija apie 400 lietuvių kilmės asmenų. Manoma, kad Venesueloje gyvena apie 1000 Lietuvos piliečių ir lietuvių kilmės asmenų.

Gruodį į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 74 asmenys, dar vienas asmenų perkėlimo skrydis iš Venesuelos į Lietuvą planuojamas šį mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kelionės

Kelionės portretas
Šie žmonės nuotraukoje nėra lietuviai venesueliečiai, šie žmonės nuotraukoje yra komunistai chavismo. Šios nuotraukos ataskaitoje neturėtų būti.

Jesus

Jesus portretas
Venesuela atvėrė duris beveik tūkstančiui lietuvių, kurie pabėgo nuo karo ir komunizmo ir davė jiems darbą, būstą ir niekada nebuvo kritikuojami ar žeminami, o gyveno laimingai ir sukūrė savo šeimą

Jesus

Jesus portretas
Venezuela les abrio la puerta a casi mil lituano que huyeron de la guerra y el comunismo y les dieron trabajo, vivienda y nunca se les critico ni hubo humillacion mas bien vivieron felices y crearon su familia.
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių