Kauną skalavo liūtis ir kruša: gatvės buvo sunkiai pravažiuojamos, laiptai virto kriokliu

 • Teksto dydis:

Apie pietus Kauno padangę apniaukė debesys ir prakiuro smarkus lietus. Ilgai laukti nereikėjo ir į palanges pradėjo belstis kruša. Dėl staigiai iškritusio lietaus vietomis Kauno gatvės tapo nepravažiuojamos.

Penktadienį oro temperatūra tikrai vasariška, termometro stulpeliai rodo apie 20 laipsnių šilumos. Tačiau saulės spinduliais pasimėgauti nelabai išeina, mat apie pietus prapliupo lyti. Kauniečiai praneša, kad iš pradžių pradėjo lyti stambiais lašais, o vėliau pradėjo kristi ir sušalusio vandens kamuoliukai.

„Išgirdau, kaip į palangę barbena kruša. Ledo gabaliukai nėra labai dideli, iki centimetro skersmens. Vis tiek keistoka, kai vasarą gauni ledukų iš dangaus“, – sakė ties Murava gyvenanti kaunietė.

Liūtis skalavo ir Šiaurės prospektą. Čia sustojo ne tik automobilių, bet ir viešojo transporto eismas. „Visos mašinos stovi jau geras 20 minučių. Viešasis transportas taip pat. Užsemtas šaligatvis“, – pridūrė kita skaitytoja.

 

 

Dar kiti vairuotojai portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad kai kurie eismo dalyviai Šiaurės prospekte sumanė ne pagal taisykles aplenkti skęstančias gatvės vietas ir savo kelionę tęsė šaligatviais. Kai kurie vairuotojai giliose balose spėjo pamesti automobilio registracijos numerius, tad teko prašyti praeivių pagalbos jų ieškant.

Kauniečiai taip pat nurodė, kad S. Žukausko gatvėje, ties Eigulių stotele, taip pat važiuojamojoje gatvės dalyje telkšo didelė bala. Internautai net juokauja, kad reikia imti valtį ir plaukti.

Skaitytojo nuotr.

Kiti miestiečiai svarstė, ar toks lietus nepaskandins Laisvės alėjos, kurioje po rekonstrukcijos yra padaryti siauresni lietaus surinkimo latakai. Neatmetama, kad gali skęsti ir kitos Kauno vietos, kimštis lietaus surinkimo sistemos, todėl gyventojai turėtų stebėti, ar vanduo nesemia jų kiemų, o kartu ir turimo turto.

Bendrovės „Kauno vandenys“ atstovas Andrius Nenėnas portalui kauno.diena.lt nurodė, kad daugiausia kritulių gavo Dainavos bei Eigulių rajonai, todėl vietomis čia gatvės sunkiau pravažiuojamos. Lietaus sankaupos susidarė dėl to, jo užsikimšo lietaus nuotekų sistemos. Vietomis jos galėjo užsikimšti dėl greta vykdomų gatvės remonto darbų bei neseniai šienautų pakelių.

Lietuvos meteorologijos stoties duomenimis, penktadienį Kaune numatomi protarpiniai lietūs. Nors lyti visą dieną neturėtų, tačiau gali būti, kad dar kelis kartus miestą nuplaus smarkūs krituliai, kurių vienu metu nepajėgs sugerti lietaus nuotekų vamzdynai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

VILIUS

VILIUS portretas
kol KAUNĄ valdo KRABAS ir jo tarnas ŠIliauskas,viskas daroma del savos kišenes,o ne del kauniečiu

ss

ss portretas
Partizanu gatveje neveikia lietaus subegimo groteles. Taikos prospekte islindo kruva broko

samas

samas portretas
Žiūriu į būklę Taikos prospekte ir matau asfaltuotojų darbo broką - nėra nuolydžių nukreipiančių vandenį kur reikia. Prisimenu: vaikystėje, gūdžiais okupacijos laikais, stebiu asfaltavimą prie "Drobės" fabriko Šančiuose įvažiavimo. Įdomu, nebuvau matęs tokių darbų. Kaip tyčia, pabaigus darbą užėjo lietus. Po lietaus, žiūriu darbininkas (o gal viršininkas :)) kreida apibrėžia susidariusias balutes. Kitą dieną tas vietas perasfaltuoja. Daugiau tokio fakto gyvenime neužfiksavau. Įsivaizduoju, kad šiais laikais yra modernesnių priemonių nei kreida, bet akivaizdu, kad tokie dalykai nerūpi.
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių