Kas tvarkys Kauno rajono atliekas? (papildyta komentaru)

Kauno rajone ir toliau nepavyksta sėkmingai baigti atliekų tvarkymo konkursų: Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad savivaldybė turi anuliuoti sutartį su bendrove "Ekonovus" ir iš naujo vertinti pasiūlymus, tarp kurių turi būti grąžintos neteisėtai atmestos "Kauno švaros" paraiškos.

Prakalbo apie protekcijas

Kauno rajono savivaldybei paskelbus atliekų tvarkymo konkursą, "Kauno švaros" pasiūlymai net nebuvo vertinti, nors buvo ekonomiškai naudingesni už kitų dalyvių. "Kauno švaros" atstovai kreipėsi į teismą, ir jis savivaldybei nurodė į konkursą grąžinti "Kauno švarą".

Anuliuoti jau pasirašytos sutarties su savivaldybe nesutikusi bendrovė "Ekonovus" nutarė bylinėtis toliau, tačiau ir Lietuvos apeliacinis teismas buvo palankus "Kauno švarai".

"Kauno švaros" generalinis direktorius Saulius Lazauskas teigė neabejojęs tokiu teismų sprendimu ir prabilo apie neva galimas vienos bendrovės protekcijas.

"Apeliacinis teismas dar kartą patvirtino tai, kas visiškai akivaizdu: Kauno rajono savivaldybės nuo 2007 m. trukęs vienos atliekas tvarkančios bendrovės "Ekonovus" protegavimas rajono gyventojų sąskaita – baigtas. Būtent šis teismo sprendimas tai ir padarė. "Kauno švaros" pasiūlyta paslaugų kaina yra trečdaliu milijono eurų mažesnė, o tai reiškia ir mažesnes komunalinių atliekų surinkimo kainas Kauno rajono gyventojams. Todėl tikimės, kad daugiau tokių absurdiškų kliūčių nebeliks ir mes galėsime teikti kokybiškas paslaugas Kauno rajono žmonėms už adekvačias kainas", – sakė S.Lazauskas.

"Kauno švaros" generalinis direktorius S.Lazauskas teigė neabejojęs tokiu teismų sprendimu.

Vykdys, o ne vertins

Kauno rajono savivaldybės atstovai klausė, kokios gali būti protekcijos, kai vyksta konkursas, taip pat pridūrė, kad bylinėjimasis po konkursų yra dažnas reiškinys.

Savivaldybės atstovai teigė, kad tiesiog bus vykdoma teismo nutartis. "Teismai nusprendė, kad bendrovė "Kauno švara" įsivertino visas planuojamų teikti paslaugų sąnaudas, dėl kurių viešojo pirkimo komisijai buvo kilusios abejonės. Savivaldybė neturi teisės vertinti teismų sprendimų, todėl artimiausiu laiku bus surengtas šio viešojo pirkimo komisijos posėdis ir bus vykdoma teismo nutartis", – "Kauno dienai" komentavo Kauno rajono savivaldybės mero patarėjas Edmundas Mališauskas.

Anot jo, pirmiausia bus panaikintas sprendimas dėl "Kauno švaros" pasiūlymo atmetimo, tada bus susipažįstama su likusia pasiūlymo dalimi, kuri buvo neišnagrinėta.

"Kauno rajono savivaldybė tikisi, kad "Kauno švaros" įmonė Kauno rajono gyventojams teiks kokybiškas paslaugas už sutartyje pasiūlytą kainą, jos nedidins. Savivaldybė reikalaus, kad Kauno rajono savivaldybės gyventojų išvežamų atliekų apskaita būtų aiški, skaidri, atskirta nuo Kauno miesto gyventojams teikiamų paslaugų apskaitos", – pridūrė E.Mališauskas.

Turi būti tęsiamas

"Kauno diena" jau rašė, kad už atliekų tvarkymą buvusiam atsakingam Kauno rajono savivaldybės valdininkui įsidarbinus "Ekonovus", bendrovė laimėjo savivaldybės paskelbtą konkursą dėl atliekų tvarkymo. "Ekonovus" teigė, kad darbuotojas neturi nieko bendro su konkurso rengimu ir jo rezultatais.

Kauno rajono savivaldybei nurodyta anuliuoti sutartį su "Ekonovus".

"Kauno dienai" žinoma, kad ankstesniuose konkursuose būdavo reikalaujama, jog paslaugos teikėjas nebūtų baustas už aplinkosaugos teisės aktų pažeidimus. Pernai "Ekonovus" skirta administracinė bauda už aplinkosaugos pažeidimus, tačiau minėto reikalavimo konkurso sąlygose lyg tyčia nebeliko.

Kaip jau rašyta, pastarajame konkurse "Ekonovus" pasiūlyta kaina "Kauno švaros" nurodytą sumą viršijo net dešimtadaliu – daugiau kaip 160 tūkst. eurų brangiau atliekas surinkti pietinėje ir apie 170 tūkst. eurų brangiau tvarkyti atliekas šiaurinėje Kauno rajono teritorijose.

Kauno rajono savivaldybės nuo 2007 m. trukęs vienos atliekas tvarkančios bendrovės "Ekonovus" protegavimas rajono gyventojų sąskaita – baigtas.

"Kauno švaros" pasiūlymai buvo atmesti, nes ši neva nepagrindė vienos iš didžiagabaričių atliekų neįprastai mažos tvarkymo kainos, tačiau teismui šis argumentas nepasirodė pagrįstas.

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriame konstatuota, kad Kauno rajono savivaldybė turi tęsti šio pirkimo procedūras, nes nėra priežasčių, kodėl reikėtų skelbti naują konkursą.

Vis nepavykstant sėkmingai baigti atliekų tvarkymo Kauno rajone konkursų, buvo keliami klausimai, ar tinkamai paruošiamos konkursų sąlygos, spėliota, gal pirkimus laimėdavo ne tas paslaugų teikėjas, ir todėl konkursai dėl vienokių ar kitokių priežasčių būdavo specialiai nutraukiami.

Prieš apskųsdamas Kauno apygardos teismo sprendimą "Ekonovus" generalinis direktorius Romas Draskinis "Kauno dienai" teigė, kad "minimą viešąjį pirkimą bendrovė laimėjo pagal mažiausios kainos kriterijų, nes konkurentai ("Kauno švara") savųjų kainų pagrįsti negalėjo".

Po Lietuvos apeliacinio teismo sprendimo "Ekonovus" atsiuntė tokį R. Draskinio komentarą: "Visgi ir po šio sprendimo lauksime prošvaisčių – kad Kauno rajono savivaldybė sutikslins konkurso sąlygas ir jis galiausiai baigsis realiais darbais, o ne dar vienu teisminiu procesu, nes „Kauno švaros“ įmonei vėl kils naujų neaiškumų dėl to, kokį paslaugų spektrą užtikrinti turi konkurso dalyviai. Panašus scenarijus kartojasi jau ne vienerius metus, norisi tikėti, kad šis kartas bus kitoks, ir Kauno rajono gyventojams nebereikės spėlioti, kas tiksliai ir nuo kada rūpinsis jų komunalinėmis atliekomis".NAUJAUSI KOMENTARAI

Trol

Trol portretas
O man visiškai dalampački, kad brangiau savivaldybei kainuoja, jeigu man asmeniškai kainuoja pigiau nei Kauno švara, kuri ir toliau kelia kainas vartotojui. Juolab, kad neperseniausiai paskelbė dviguba brangima.

Petras

Petras portretas
Kauno rajono savivaldybės valdininkas, rengęs konkursą dirba Ekonovus. Konkursą irgi laimėjo Ekonovus. Matosi neskaidūs bebrų valdymo rezultatai.

Dar viena smulkmena

Dar viena smulkmena portretas
Dar reik nepamiršti, kad KRS Aplinkos skyriaus vedėjas nuėjo vadovaut Econovus. Matyt, suinteresuotumo KRS tame tikrai nemato ;)
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių