Kačerginėje – greičiausias vasaros ketvirtadienis

Paskutinį rugpjūčio ketvirtadienį savo vairavimo aštrumą ir automobilių galimybių ribas siekiantys išbandyti automobilininkai vėl rinksis Kauno rajone, Kačerginėje.

"Jeigu nori boksuotis, neini į gatvę ir nesišvaistai kumščiais į kairę ir į dešinę, tačiau ieškai sporto salės, kur galėtum išlieti savo energiją", – tokias paraleles tarp bokso ir lenktynių gatvėse brėžia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Darius Žukauskas.

Pasak jo, automobilininkų ir VšĮ "Nacionalinio žiedo" bendradarbiavimas organizuojant "DRAG'ūnų vakarus" prisidėjo ir prie saugumo Kauno gatvėse.

"Žinoma, negalime teigti, kad visi gatvių lenktynininkai dingo, tačiau žmogus, kuris pabandė lenktyniauti uždaroje trasoje, kurioje pasirūpinta kiekvieno dalyvio saugumu, supranta, kad geriau adrenalino ieškoti čia, o ne bendrojo naudojimo keliuose", – tvirtino Kauno VPK viršininkas.

Jeigu nori boksuotis, neini į gatvę ir nesišvaistai kumščiais į kairę ir į dešinę, tačiau ieškai sporto salės, kur galėtum išlieti savo energiją.

Anksčiau tokie gatvių lenktynininkai keldavo nemažai rūpesčių – pareigūnams tekdavo skirti itin daug dėmesio jų susibūrimo vietoms, kurias, pareigūnų dėmesio siekiantys išvengti nelegalių lenktynių dalyviai vis keisdavo. "Sulaukdavome ir nemažai nepatenktintų gyventojų skundų – dėl keliamo triukšmo ir dėl nesaugaus elgesio viešojo naudojimo keliuose, tad "DRAG'ūnų vakaro" inciatyva atlieka savo misiją", – kalbėjo D.Žukauskas.

Vienas šio renginio idėjų kalvių VšĮ "Nacionalinis žiedas" vadovas Arūnas Samochinas dienraščiui tvirtino, kad pirmiausia šį renginį jis mato kaip socialinę misiją.

"Ne vienas vairuotojas, kuris net ir nevairuoja itin galingo automobilio ar motociklo, nori pabandyti, kokį didžiausią greitį jo transporto priemonė gali pasiekti, tačiau adrenalino ir automobilių galimybių ribų paieškos gatvėje, kur intensyvus eismas, kur bet kada į kelią gali išbėgti pėsčiasis, išvažiuoti dvirtininkas, tam nėra tinkama vieta. Todėl "Nemuno žiede" vykstančios varžybos yra saugi vieta išbandyti viskam – automobilio ar motociklo galimybėms ir savo vairavimo įgūdžiams", – kalbėjo A.Samochinas.

Ne viename "DRAG'ūnų vakare" dalyvavęs Laimonas Sadauskas sakė, kad renginio metu galimybę varžytis trasoje pasinaudoja nuo 50 iki 100 dalyvių. "Dalyvių skaičiui didžiausią įtaką turi oras. Viename iš praėjusių renginių, kai varžėsi lėktuvas ir sportinis automobilis, žiūrovų buvo ne mažiau nei populiariausiomis Lietuvoje vadinamose "Fast Lap" lenktynėse, norinčiųjų atvažiuoti eilė rikiavosi net nuo Šakių plento", – prisimena pašnekovas.

Rugpjūčio 29 d. prie "DRAG'ūnų vakaro" dalyvių prisijungs ir Kauno policijos pareigūnai, kurie žada ne tik stebėti varžybas, tačiau ir patys jose dalyvauti. "Man asmeniškai labai smagu matyti, kad pareigūnai pasidarė neabejingi tokiems renginiams. Reikia keisti nuostatą, kad akiratyje pamatytas pareigūnas žada nemalonumų. Priešingai – pamatę pareigūną mes turime žinoti, kad visuomet, prireikus pagalbos, jis bus tas, į kurį bus galima kreiptis pirmiausia", – kalba L.Sadauskas.

Tokioms mintims pritaria ir Kauno VPK viršininkas D.Žukauskas. Pasak pareigūno, pareigūnai, dayvaudami tokiuose renginiuose, siekia supažindinti visuomenę su savo veikla, leidžia susipažinti su policijos naudojama technika.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių