Jaunimas mokėsi pirmosios pagalbos gudrybių

Pro Muzikinio teatro sodelį Laisvės alėja šią popietę žingsniavę kauniečiai ir miesto svečiai su nuostaba žvelgė į jaunų žmonių sambūrį, virš jo pakibusius balionus ir samariečių automobilį, kuriuo vežiojami sunkūs ligoniai, įvairių negalių kamuojami žmonės. Maža to, ant grindinio gulėjo iš tolo į tikrus žmones panašūs manekenai, kuriuos buvo aptūpęs jaunimas.

„Kas čia vyksta? Gal spektaklio repeticija?“ – klausė ne vienas nustebęs praeivis.

„Tai spontaniškas jaunimo sąspietis, skirtas mokyti jaunus žmones teikti skubią medicinos pagalbą“, – paaiškino vienas šios akcijos organizatorių Artūras Stoškus – aktyvus Lietuvos samariečių bendrijos Kauno skyriaus narys.

Anot A.Stoškaus, idėja surengti tokius netikėtus jaunimo mokymus kilo tuomet, kai Europos samariečių organizacijas vienijantis „Samaritan International“ tinklas šiuos metus paskelbė jaunimo įtraukimo teikti pirmąją pagalbą metais. Tuomet Kauno samariečiai drauge su bendraminčiais iš 15-os skirtingų Europos valstybių nutarė atsiliepti į tai sąspiečiu rugsėjo 29-ąją, pasauliui pažymint Pirmosios pagalbos dieną.

„Mes sukvietėme jaunus žmones į spontanišką akciją Muzikinio teatro sodelyje. Panašios akcijos tuo pačiu metu vyko ir 15-oje skirtingų Europos valstybių. Mūsų sąspiečio laiko sinchronizavimas su kitomis Europos šalimis, šios akcijos vaizdo įrašai ir panoraminės fotografijos padės pasiekti viešumą ne tik vietiniu, bet ir Europos lygmeniu“, – kalbėjo A.Stoškus. Beje, tuo pačiu laiku, kaip ir Kaune, visose minėtose Europos šalyse iš samariečių ir jų bendraminčių rankų į orą pakilo balionai su heliu.

Šiame sąspietyje buvo gausu moksleivių iš įvairių miesto mokyklų. LSMU rezidentai, talkinę samaraiečiams, Mindaugas Deksnys ir Martynas Gedminas inscenizavo insultą, parodydami  smalsavusiam jaunimui, kaip jį atpažinti ir ką daryti.

„Tai, ką pamačiau ir išgirdau apie insultą, man labai pravers, nes giminėje yra daug garbaus amžiaus žmonių“, – kalbėjo mokymus stebėjusi „Saulės“ gimnazijos moksleivė Austėja Ramuckytė. O štai Žaliakalnio progimnazijos moksleivės Gustė Ivaškevičiūtė ir Patricija Andriušytė, atidžiai stebėjusios skenduolio gaivinimo mokymą, sakė patenkintos čia įgytomis teorinėmis žiniomis ir praktiniu mokymu su manekenais, kuriam vadovavo būsimoji paramedikė Skaistė Dumskytė.

 Lietuvos samariečių bendrija, atsidėkodama jaunimui už dalyvavimą spontaniškame renginyje, pasiūlė nemokamai mokyti moksleivius teikti pirmąją medicininę pagalbą.

„Gyvybėms gelbėti visai nereikia supergalių – tereikia bent minimalių žinių“, – tvirtino A.Stoškus iš užsienio į Lietuvą atvykusiai studentei, o tuo metu virš Muzikinio teatro jau sklandė bepilotis „Promksos“ lėktuvėlis, filmuodamas labai naudingą jaunimui sąspietį, kuris tapo tarptautinio sinchronizuoto projekto dalimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Po tokiu mokimu daugiau suzeistu nei sveiki patys eiliskumo nemoka o apie gaivinima is vis truksta zodziu tegu gmp papraso gal ismokins .vakar ziurint kaip jie moko tai baisu buvo buvom su grupiokqis paramedikais paziuret tai apsalom nuo tokiu klaidu
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių