Iššūkis kauniečiams: 30 dienų – į ledinį vandenį

Kauniečiai prisijungė prie neeilinio iššūkio. 30 dienų jie maudosi Lampėdžio ežere. Vandens temperatūra – vos apie kelis laipsnius, tačiau į vandenį drąsiai neria ir vaikai.

Atgaiva kūnui ir protui

Ne pirmus metus sausį kauniečiai, pasekę sveikuolių pavyzdžiu, priima 30 dienų ledinės eketės iššūkį. Tiesa, šiais metais tikrosios žiemos nėra, tad ir eketės ežere dar kirsti nereikia. Išsimaudyti kas rytą ryžtasi apie 20 kauniečių. Iššūkio esmė paprasta – gerai sušildžius raumenis, šokti į ledinį vandenį.

"Tokią akciją sugalvojo sveikuoliai, o manęs paprašė padėti organizuoti maudynes Kaune. Pernai sausį pradėjome kristi į vandenį ir visiems taip patiko, kad iššūkis užsitęsė iki balandžio. Šiemet planuojame maudynes baigti vasario 17 d., tačiau gali būti, kad tas 30 dienų iššūkis vėl virs į trijų mėnesių. Iš tiesų tai jau tapo įpročiu", – pasakojo maudynes Lampėdžio ežere organizuojantis Andžejus Michmelis.

Jis pastebėjo, kad maudynės šaltame vandenyje duoda labai gerą efektą. Žmogaus kūnas ne tik pabunda iš miego, bet taip pat suaktyvinama kraujotaka, maudynės suteikia žvalumo visai dienai.

"Šalčio nauda yra labai senas būdas sveikatintis, tačiau žmonės apie šį metodą primiršo. Jie įsisukę į šiuolaikinį gyvenimo tempą ir bijo šalčio, nors jis sukelia organizme procesus, kurie viską suaktyvina", – teigė A.Michmelis.

Šalčio nauda yra labai senas būdas sveikatintis, tačiau žmonės apie šį metodą primiršo.

Svarbu apšilti

Kaip viskas vyksta, iš arti nusprendė pasižiūrėti ir "Kauno dienos" žurnalistai.

Atvykus prie pirtelės, pradeda rinktis įvairaus amžiaus žmonės. Sportiškai nusiteikę kauniečiai atsineša rankšluostį, kitus maudynėms skirtus daiktus ir pradeda mankštą.

Viduryje visus susirinkusiuosius ragina vienas iššūkio iniciatorių A.Michmelis. Treneris aiškina ir kartu rodo, kaip sušildyti kiekvieną kūno raumenį.

Po to į rato vidurį įžengia sveikuolė – geros nuotaikos užtaisas garantuotas. Moteris kviečia visus arčiau, ir tada mankšta paliečia kiekvieną asmeniškai. Žmonės vieni kitiems masažuoja pečius, šonus. Galiausiai visi padėkoja už gražią dieną ir vieni kitiems palinki laimės.

"Būtinai reikia apšilti. Kiekvienas daro mankštą tiek, kiek jam reikia ir tiek, kiek gali. Kai darome mankštą, visada aiškinu, kad jei žmogus seniai sportavęs, turėtų apšilti švelniau, bet reikia, kad žmogus suprakaituotų. Šio iššūkio sunkiausia dalis yra ne maudynės, o būtent apšilimo. Intensyvi mankšta trunka apie 20 min.", – pasakojo A.Michmelis.

Mankštos pabaigoje – bėgimas. Miško takeliais apibėgę ratuką, kauniečiai puola rengtis ir šoka į šaltą vandenį.

Baimės krislelis

Maudynės trunka vos kelias minutes. Ištvermingiausi dar spėja vandenyje papozuoti fotografams, kiti – tik šmurkšteli į vandenį ir puola greitai rengtis, kad neperpūstų žvarbokas vėjas. Pastebima, kad prie iššūkio prisijungia ir naujų žmonių, kuriuos maudytis lediniame Lampėdžio ežere paskatino artimieji.

"Dabar jaučiuosi labai gerai, nors pradžioje buvo šiek tiek baimės, kaip į tą šaltą vandenį įlipti. Tačiau džiaugiuosi, kad ryžausi, nes dabar labi šilta", – apie savo pirmąsias maudynes šluostydamasi rankšluosčiu kalbėjo Dalia.

"Jaučiuosi puikiai, nuostabiai, atsigavusi ir ateisiu ryt", – taip savo pirmąjį ledinių maudynių įspūdį džiaugsmingai išreiškė kaunietė Daiva.

Maudynių iššūkį priėmęs kaunietis Ramūnas tikino, kad seniai norėjo išbandyti, kartais stebėdavo, kaip į ledinį Nemuną šoka būrys sveikuolių. Galiausiai šiemet nusprendė, kad atėjo laikas.

"Pirmą kartą buvo baimės, bet buvo didelė žmonių grupė, kuri nubloškė baimę į šoną. Tikrai drąsiau, kai tai daro ne vienas, o daug. Dabar esu suderinęs darbe, kad pusvalandžiu vėliau į darbą ateisiu, nes ryte šoku į ledinį vandenį. Iš pradžių kolegos keistai žiūrėjo, dabar jau priprato, bet patys kartu nesiryžta", – savo įspūdžiais dalijosi Ramūnas.

Drąsūs vaikai

Maudynės šaltame vandenyje negąsdino ir mažiausių kauniečių. Vaikai taip pat kantriai darė mankštą, o vėliau šoko maudytis. Dauguma vaikų pasekė tėvų pavyzdžiu, tačiau buvo ir viena išimtis. Devynmetė pati nusprendė imtis iššūkio, o jos mama tuo metu laukė jos ant kranto, apsirengusi šilčiausią striukę.

"Mamai šalta, o dukra pamatė, kaip pernai mūsų draugai šoka į vandenį, ji užsimanė, pabandė ir tai tęsia toliau. Ji nori plaukti ir 25 m eketėje, tai pažiūrėsime, kaip čia bus tas pasiruošimas", – sakė dukrą atvežusi Vitalija. Moteris prisipažino, kad dėl dukros tenka anksčiau keltis ir vežti ją prie Lampėdžio ežero.

Kaunietė tikino, kad pernai, kai dukra pirmą kartą šoko į ledinį vandenį, buvo iškirsta eketė, tad įspūdis buvo dar stipresnis. Tačiau tąkart mama baiminosi, kad vaikas susirgs, mat į maudynes atvežė sloguojančią mergaitę, bet įvyko priešingai. Sloga dingo, o vaikas įgijo dar daugiau energijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kauniete

Kauniete portretas
Na vienas kita paglosto, gal ir gerai.... Bet ko tam diedui dideliu pilvu ten list?

Nesvarbus

Nesvarbus portretas
Kiek daug pavydo komentaruose...

...,perSKAICIUS KOMENTARUS...,

...,perSKAICIUS KOMENTARUS..., portretas
jeigu kalbet apie PROSTATITA,tai!...,TAI!!! prostatitas VYRAMS nuo RUKANCIU , neHIGIENISKU MOTERU MAKSCIU,o ne nuo GRUDINIMOSI PROCEDURU ir SALTO VANDENS... TASKAS
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių