Globėjų šventė Aleksote nepaliko abejingų: daugiausia džiaugsmo vaikams suteikė putų diskoteka

Sekmadienį minima globėjų diena, tačiau Kaune ji pažymėta dieną anksčiau. Į S.Dariaus ir S.Girėno aerodrome surengtą nacionalinį globėjų festivalį iš visos Lietuvos atvyko apie 3 tūkst. šeimų, kurie priglaudė ir augina be tėvų likusius vaikus.

Bendrumo jausmas

Aleksoto aerodrome šeštadienį surengta šventė, skirta pagerbti globėjų šeimas už jų ryžtą priimti svetimus vaikus ir juos auginti kaip savo. Šventė pavadinta „Vaikai yra vaikai“ neatsitiktinai – taip siekiama dar kartą priminti, kad visi vaikai yra lygūs ir neturėtų būti skirstomi į įvaikintus ir augančius savo šeimoje.

Mes kiekvienas turime atverti vaikams savo širdis, kad jie galėtų augti ne vaikų namuose, o tikroje šeimoje.

„Į šventę atvyko daugiau nei 3 tūkst. globojančių šeimų. Taip pat iš visų savivaldybių atvyko globos centrų darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai. Labiausiai norima, kad vaikus globojančios šeimos nesijaustų vienišos. Norime, kad žmonės nebijotų pripažinti, kad yra globėjai ir kaip tik sulauktų visuomenės pagarbaus žvilgsnio“, – teigė globos ekspertė ir globos centrų įveiklinimo vadovė Rugilė Ladauskienė.

Ji tikino, kad, deja, bet dar visuomenėje pasitaiko atvejų, kuomet tiek į globojamą vaiką, tiek į globėjus žiūrima su panieka, pašaipa. Todėl siekiama, kad tokie stereotipai išnyktų ir globojamos šeimos galėtų tapti pilnaverte visuomenės dalimi.

„Ypač regionuose į globojamą vaiką ar globėjus kiti žiūri skeptiškai, žmonės dar turi neigiamų nuostatų. Mes keičiame tokį požiūrį būtent susirinkdami ir parodydami, kad vaikai yra vaikai, o globėjai – tokie pat žmonės, kaip ir mes visi. Mest turime kuo garsiau apie tai kalbėti, nes tikrai tikiu, kad Lietuvoje yra labai daug šeimų, gerų žmonių, kurie gali paimti vaikus globai, tik galbūt jie nežino, kad tai padaryti. Mes kiekvienas turime atverti vaikams savo širdis, kad jie galėtų augti ne vaikų namuose, o tikroje šeimoje“, – sakė viena renginio organizatorių.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Globos džiaugsmai

Šventėje pakalbinti globėjai sutiko pasidalyti savo istorijomis.

„Mes savo vaikus jau užauginom, tada atsirado laisvo laiko ir nusprendėme, kad reikia meilę pasidalyti ir su kitais vaikais. Taip į mūsų šeimą atkeliavo berniukas. Jis man yra tikras sūnus ir aš jį labai myliu. Tikiuosi, kad užaugęs jis tą meilę sugebės perduoti ir kitiems“, – kalbėjo viena globėja.

Kiti tikino, kad iššūkių globoje tikrai netrūksta, tačiau viską atperka tai, jog matai, kaip vaikas iš uždaro žmogučio tampa asmenybe.

„Yra laimė matyti, kaip vaikas auga, kaip jis keičiasi, kaip nori vis labiau bendrauti ir atrasti pasaulį. Iš pradžių reikėjo nemažai laiko, kol atradome kelią į vaiko širdį, buvo tikrai sunkių momentų, tačiau dabar visos įdėtos pastangos sugrįžta su kaupu“, – susijaudinimo neslėpė kita šventės dalyvė.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Šventės akcentai

Nacionaliniame globėjų festivalyje „Vaikai yra vaikai“ netrūko įvairiausių veiklų. Globos centrų palapinėse mažieji smalsuoliai galėjo išbandyti įvairius žaidimus, piešimo pamokas, atrasti ką nors smagaus.

Taip pat globėjus džiugino Ieva Zasimauskaitė, iš dangaus dalyvius sveikino lėktuvų akrobatai. Šventės metu sušoktas ir visame pasaulyje išpopuliarėjęs vilties šoki „Jarusalema“.

Justinos Lasauskaitės nuotr.

Viena didžiausių atrakcijų, kuri pritraukė vaikus, – Donato Montvydo koncertas bei šalia vykusi putų diskoteka. Iš specialios mašinos buvo leidžiamos putos, o vaikai tiesiog jose nardė. Apie tai, kad tokios pramogos jie dar nebuvo matę, išdavė jų laimingi veidai. Kai kurie smalsuoliai tik rankutėmis pažaidė su putomis, tačiau buvo ir tokių, kurie jose visiškai išsimaudė. Tėveliams po tokio putų šou teko vaikus net perrengti.

Justinos Lasauskaitės nuotr.NAUJAUSI KOMENTARAI

pirmas

pirmas portretas
Gėda tai klausytis,...čia rinktiniai globėjai buvo?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių