Galėjo užkrėsti ir kitus: dėl koronaviruso gydomi kauniečiai linksminosi restorane?

 • Teksto dydis:

Iš slidinėjimo atostogų Italijoje grįžusiems kauniečiams – vyrui ir žmonai antradienį buvo diagnozuotas koronavirusas. Teigiama, jog po kelionės jie ne tik bendravo su artimaisiais, bet ir, tikėtina, lankėsi ir linksminosi Kaune esančiame restorane kartu su daugybe kitų žmonių. Dabar minėta vieta esą ėmėsi priemonių – ragina darbuotojus išsiimti nedarbingumo pažymėjimus.

Ragina atlikti tyrimus

Apie pastarojo pobūdžio atvejį asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalijo žurnalistė Rita Miliūtė. Moteris rašė:

„Visi, kas kovo 7 d.  Kaune, švęsdami galėjote klausytis pasakojimų, kaip faina buvo slidinėti Dolomituose ir kaip niekas tenai dėl viruso nepanikuoja, paskambinkite 112 ir savo pačių labui įtikinkite, kad atitinkate testo kriterijus. Nes buvote vienam vakarėlyje su coroną parvežusia slidininkų pora“, – reaguoti ragino R. Miliūtė.

Jos žiniomis, restoranas siunčia darbuotojus išsiimti nedarbingumo pažymėjimus.

„Kadangi mūsų coronos situacijos užkardytojams yra per ekstremalu nustatyti, su kuo iš Cortina d'Ampezzo grįžusi kauniečių pora bendravo artimiau negu per du metrus, rūpinkitės savimi, artimaisiais beigi testais patys“, – socialiniame tinkle rašė žinoma moteris.

Kauniečiai – stebimi

Primename, kad šiuo metu koronavirusu užsikrėtę sutuoktiniai izoliuoti Kauno klinikinėje. „Pacientai šiuo metu stebimi, būklė neblogėja. Pasireiškia lengvoji koronaviruso forma ir simptomai – kosulys, raumenų spazmai. Šiuo metu pacientai nekarščiuoja. Tai nėra sunki stadija, kai reikia deguonies kaukių ir panašiai“, –  situaciją komentavo minėtos gydymo įstaigos atstovas Saulius Tvirbutas.

Kadangi mūsų coronos situacijos užkardytojams yra per ekstremalu nustatyti, su kuo iš Cortina d'Ampezzo grįžusi kauniečių pora bendravo artimiau negu per du metrus, rūpinkitės savimi, artimaisiais.

Pasak jo, kauniečių porai pakartotiniai tyrimai bus atlikti kitą savaitę.

Dvi dienas vedė pamokas

Kaip jau minėta, po slidinėjimo Italijoje šeima aplankė ir savo tėvus. Vieno iš jų mama – Kauno Žaliakalnio progimnazijos mokytoja, kuri po kontakto su infekuotais žmonėmis dvi dienas vedė pamokas vaikams.

Kauno Žaliakalnio progimnazijos tėvai išsigandę. Jie portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad apie mokytojos turėtą artimą kontaktą su užsikrėtusiais žmonėmis sužinojo tik per kitus tėvus. Baiminamasi, kad mokytoja, kuri dabar karantinuojama namuose, galėjo vaikams perduoti virusą.

Nuolat palaiko ryšį

Kaip teigė Kauno Žaliakalnio progimnazijos direktorė Jurgita Bugenienė, su minėta mokytoja nuolat palaikomas ryšys. Pasak mokyklos vadovės, mokytoja namuose jaučiasi gerai, o sužinojus, kad ji bendravo su koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis, buvo imtasi papildomų dezinfekavimo priemonių.

„Tai ne mokytoja, o mokytojos padėjėja, dirbanti su pradinių klasių mokiniais. Ji dirbo su keliais mokiniais iš kelių klasių, nes ji dirba pagal poreikį, ateina tada, kai jos reikia. Mano žiniomis, ji kovo 8 dieną kontaktavo su savo sūnumi, kuris buvo grįžęs iš Šiaurės Italijos. Minėtą dieną jos sūnus jokių simptomų dar nejautė, todėl pirmadienį mokytoja buvo darbe ir dirbo su mokiniais. Kai ji sužinojo, kad sūnus užsikrėtęs, ji izoliavosi namuose. Kai mes tai sužinojome, papildomai dezinfekavome klases, pasirūpinome ir papildomomis dezinfekcinėmis priemonėmis, nors jų ir taip netrūko“, – dėstė mokyklos vadovė.

Jei mokytojos padėjėjos sveikata pasikeis, J. Bugenienė pažadėjo apie tai informuoti mokinių tėvus.

Koronaviruso akivaizdoje Kaunas imasi veiksmų

Ketvirtadienį Vyriausybei nutarus stabdyti ugdymo procesą ir drausti viešuosius renginius, Kaunas imasi nedelsiant įgyvendinti šiuos sprendimus. Tuo pačiu diegiamos papildomos saugumo priemonės viešajame transporte: nutraukiama bilietų prekyba pas vairuotojus ir keičiasi įlipimo tvarka į autobusus ir troleibusus.

Nuo kovo 13 dienos uždaromos visos Kauno mokyklos, o nuo kovo 16-osios – ir visi miesto vaikų darželiai. Atitinkamai sprendimas palies ir universitetus bei kolegijas. Atvirose erdvėse bus leidžiami tik tokie renginiai, kurių dalyvių skaičius neviršys 100 asmenų.

„Artimiausiomis dienomis Kaune turėjo vykti nemažai didelio masto renginių. Pavyzdžiui, Kaziuko mugė prie „Žalgirio“ arenos. Vis tik žmonių sveikata ar net gyvybė yra aukščiau visko, todėl renginiai bus atšaukti“ – sakė Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

V. Matijošaitis pakartojo tikintis kauniečių supratingumu ir adekvačia reakcija į šių dienų įvykius: „Geriausias priešnuodis kylančioms grėsmėms – pačių žmonių sąmoningumas. Niekas geriau neapsaugos, jei patys nesaugosime savęs ir aplinkinių. Užuot panikavę verčiau imkimės konkrečių veiksmų, kurie yra būtini. Tikiuosi, kad miesto pavyzdžiu paseks ir kitos, savivaldybei nepavaldžios kultūros, sporto ir kitų sričių įstaigos.“

Ketvirtadienio rytą surengtas pakartotinis pasitarimas su visų miesto ligoninių, Kauno poliklinikos bei Greitosios medicinos pagalbos stoties vadovais.

„Uoliai sekame situaciją, konsultuojamės su specialistais, paisome jų rekomendacijų. Baigiame pasirengimo darbus ruošdami papildomas patalpas pacientų karantinavimui, saviizoliacijai, jei situacija paaštrėtų ir būtų fiksuojamas viruso proveržis. Miestas taip pat gausiai papildė dezinfekanto atsargas, kuriomis pagal poreikį aprūpino švietimo ir kitas savivaldybei pavaldžias įstaigas“, – apie pasirengimo darbus kalbėjo Kauno meras.

Jau nuo ketvirtadienio įvedami pokyčiai viešajame transporte. Keleiviai galės įlipti į autobusus bei troleibusus pro visas duris. Tai prisidės prie geresnės oro cirkuliacijos transporto priemonėse bei tolygesnio keleivių srautų pasiskirstymo.

Taipogi nuo penktadienio „Kauno autobusai“ stabdo prekybą bilietais, įsigyjant juos pas vairuotojus. Keleiviai raginami aktyviau naudotis išmaniąja programėle „Žiogas“ arba pasirūpinti elektroninio bilieto kortelėmis ir jas papildyti. Grynųjų pinigų atsisakymas prisidės prie papildomos prevencijos apsaugant viešojo transporto vairuotojus nuo kontakto su keleiviais ir padedant išvengti galimų viruso grėsmių.

Nuolat atnaujinama informacija

Daugiau informacijos dėl koronaviruso galima teirautis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą) bei elektroniniu paštu: koronavirusas@sam.lt.

Asmenys, atvykę iš rizikingomis laikomų šalių, turi kreiptis telefonu 8-5 2124098, el. paštu info@nvsc.lt arba užpildyti formą dėl nedarbingumo, kuri skelbiama internete. Jei nedarbingumas nereikalingas, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu. Tai svarbu tiek sugrįžus į Lietuvą lėktuvu, tiek ir parvykus nuosavu automobiliu ar kitu transportu!

Kauno miesto gyventojams aktuali informacija nuolat atnaujinama ir skelbiama internete.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mikibos

Mikibos portretas
Tai slidinejo gerai su lubrikantu ar be jo taip niekas ir nepasake ir vel nuslepe

Pikc

Pikc portretas
Neturėtų būti slepiama pavardė žmonių, kurie elgiasi neatsakingai, žinodami, kad gali sukelti pavojų kitiems. Tuo jie nubraukia visas savo teises į paciento anonimiškumą.

Ona

Ona portretas
Tai kad neį slidininkai,nei mokytojo padėjėja pirmas dienas nežinojo apie uūkrėstumą - todėl ir ėjo visur . Klaida tokia,kad slidinėtojai nesikarantinavo 2 sav.,nors apie tokį reikalavimą ir žinojo,išsilavinę juk abu. Manė,kad neužsikrėtė gal. Daug tokių yra,ko puolat tik šituos ? Linkiu jiems sveikatos ,nieko nebepakeisi dabar.
VISI KOMENTARAI 81
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių