Dar galima aplankyti Kauno kalėdinę prakartėlę

Jeigu dar nespėjote aplankyti Kauno kalėdinės prakartėlės, tai dar galite padaryti iki pirmadienio. Tądien prakartėlė ir prie jos įkurdinta juodagalvių veislės avis su jaunikliu grįš į ūkį Rokuose.

Prakartėlė šįmet įkurdinta prie Kauno arkivyskupijos – tradicinė ūkininko ir politiko Kazio Starkevičiaus dovana miestui, jo gyventojams ir svečiams. Per devyniolika metų tik vienais metais miestas buvo palikęs be prakartėlės.

"Lankytojų srautas priklauso nuo oro ir paros meto. Anksti ryte apsilanko tik vienas kitas žmogus, dažniausiai turistai, o po pietų jau būna eilės. Daugiausia ateina šeimos su mažais vaikais", – pasakojo dukart per dieną prakartėlę aplankantis K.Starkevičius. Jis pašeria avis, papildo jų vandens atsargas.

Prakartėlė pastatyta ir prie jos avys apgyvendintos Kūčių išvakarėse. Ją puošia ne tik minėti mieli gyvūnai, bet ir Marijos, Juozapo ir Kūdikėlio Jėzaus, piemenėlio, su šuneliu kūrenančio laužą, skulptūros, pagamintos Adolfo Teresiaus.

K.Starkevičius, trečiadienį priešpiet, kaip ir kasdien, atvykęs pašerti augintinių, pasakojo, kad trejų metų sulaukusi avis Eglutė ir trijų savaičių jos mažylis, laikinai gyvendami miesto centre, laikosi gerai. Jauniklis, kuris čia atkeliavo, kai jam buvo vos penkios dienos, per tą laiką prakuto, paaugo ir pastebimai sustiprėjo. "Paaugo gal net dvigubai. Iš pradžių jis tik žindo, net šieno nebandė. O dabar jau ir šieną ėda, ir traiškytus miežius bei pupas", – lygino ūkininkas.

Anksti ryte apsilanko tik vienas kitas žmogus, dažniausiai turistai, o po pietų jau būna eilės.

Anot jo, žiemiškas oras ir dargana avims yra nė motais. "Svarbiausia, kad nebūtų skersvėjų", – aiškino pašnekovas. Dėl visa ko prakartėlės gyvūnų patalpa yra automatiškai šildoma, priklausomai nuo oro temperatūros. Naujųjų metų nakčiai K.Starkevičius gyvūnus buvo parsivežęs į ūkį – nenorėjo rizikuoti augintinų gerove dėl naujamečio sautulio ir fejerverkų.

Lankytojų dėmesys aviai ir jos mažyliui, pasak savininko, nekelia jokio diskomforto, nes kaip ir kitos jo avys, Eglutė pripratusi prie žmonių dėmesio, bendravimo.

"Dėl kitų metų prakartėlės negarantuoju tik vieno, ar bus ta pati avytė, nes ne kasmet susilaukia jauniklių", – sakė ūkininkas,  kvietęs visus suskubti aplankyti prakartėlę, iliustruojančią itin svarbų tikintiesiems įvykį – Kristaus gimimą.

K.Starkevičius avį su jaunikliu prižiūri kartu su pagalbininkais, tačiau jau pirmadienį visą prakartėlę išsiveš namo.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Stabų šlovinimas tęsiasi: "Šlovė benkartui"!

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
suprantu gražu, o už kokias babkias

NESUPRANTU

NESUPRANTU portretas
NU baikit Zmogus tai daro is sirdies O jums vistiek blogai
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių