Bręsta pokyčiai: uždaroma požeminė perėja Karaliaus Mindaugo prospekte

 • Teksto dydis:

Nemuno krantinėje, ties Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pastatu, nuo vasario 1 dienos mažiausiai iki kitos žiemos aklinai uždaroma po Karaliaus Mindaugo prospektu besidriekianti požeminė pėsčiųjų perėja. 

Po rekonstrukcijos ligšiolinis „gaisrinės tunelis“ pasikeis iš pagrindų: Nemuno salos pusėje planuojama įrengti erdvę kavinės paviljonui, nukasti dalį krantinės pylimo, atveriant terasą su vaizdu į upės vagą šlaito apačioje. Darbai prasidės jau ateinantį pirmadienį.

„Ne paslaptis, kad šios požeminės perėjos būklė kasmet vis prastėjo. Paprastasis remontas čia jau nebūtų padėjęs – reikėjo imtis pokyčių iš esmės. Dažnai sulaukdavome užklausų, kada imsimės šios perėjos.

Darbai prasidės netrukus, todėl vardan patogumo ateityje kol kas reikės truputį pakentėti. Tačiau po metų tai bus ne vien praėjimas po gatve, bet kur kas vaizdingesnė erdvė“, – sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Ugniagesių tuneliu praminta perėja iki kitos žiemos sulauks didelių pokyčių: naujas grindinys, sutvarkytos sienos, šiuolaikiškas apšvietimas ir erdvės viešosioms paslaugoms. Čia galėtų įsikurti užkandžių prekybos paviljonas arba nedidelė kavinė.

Kauno m. savivaldybės vizualizacija

Upės pusėje numatyta daugiau naujovių. Viena tokių – aikštelė su amfiteatro tipo laiptais. Šie pasitarnaus ne tik poilsiui grožintis upės ir salos peizažu, bet tuo pačiu užtikrins patogų susisiekimą su krantine bei šalia naujai pastatytu tiltu į Nemuno salą. Perėjos prieigos bei vidus bus pritaikyti dviratininkams ir žmonėms su judėjimo negalia – suprojektuotos patogios nuovažos.

Nuo senamiesčio pusės į pėsčiųjų perėją patenkama iš praėjimų greta Puodžių ir Nemuno gatvių. Po rekonstrukcijos liks tik pastaroji – pietinę laiptinę numatyta uždengti šaligatvio praplėtimui.

Po metų tai bus ne vien praėjimas po gatve, bet kur kas vaizdingesnė erdvė.

Viešą rangos darbų konkursą laimėję AB „Kauno tiltai“ statybvietės įsirengimą pradės jau ateinantį pirmadienį. Gyventojus atitvarai pasitiks vasario 1 d., trečiadienį. Rangos darbų vertė sieks apie 1,6 mln. eurų.

Kol vyks rekonstrukcija, pėstiesiems kirsti Karaliaus Mindaugo prospektą rekomenduojama alternatyviais maršrutais: požemine perėja ties Birštono gatve arba sulig Maironio gatve besiribojančia šviesoforu reguliuojama pėsčiųjų perėja.NAUJAUSI KOMENTARAI

to Pikta

to Pikta portretas
Panašu, kad mūsų meras po miestą pėsčias nevaikšto ir jam tualetai mažiausiai įdomūs. Todėl yra spaudoje buvę ne vienas atsikirtimas - Laisvės alėjoje ir kitur centre tualetai statomi nebus.

Pil.

Pil. portretas
Slėptuves turėtu perėjose statyti.Pagrindas geras yra o toliau tik statyk.Kaip,mana dabartinio karo metu neapsaugotu slėptuvės.Idomiai ukrainiečiai saugosi nuo karo, vaikšto kaip kad pasivaikščioti išėja ,su šviesiais,ryšiais rūbais,jokios maskuotės,paskiau dejuoja, kad jų rusai nesaugo .Kare žūsta visi ir vaikai ir visokio amžiaus.Pražudys ukrainiečių tautą nevykęs prezidentas,juk jie pradeda karus nemokėjimu derėtis, nemokėjimas diplomatijos.Ne juokas čia, nejaugi ir kitos tautos ,kitos šalys nori to pačio.Labai gaila visai nekaltų žmonių ir vienos pusės ir kitos.Žūsta žmonės,juk tai didžiausia vertybė žemėje.

Emilija

Emilija portretas
Šis meras daug padarė kad Kaunas taptu gražesniu ūkiškas žmogelis o atėję į valdžia dauguma žiūri naudos kažką pavogti.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių