Atsistatydino Kauno arkivyskupas L. Virbalas

 • Teksto dydis:

Kovo 1 d. popiežius Pranciškus priėmė arkivyskupo Liongino Virbalo atsistatydinimą iš Kauno arkivyskupo metropolito pareigų, praneša „Vatican News“.

Portalo žiniomis, laikinai Kauno arkivyskupijos administratoriumi paskirtas vyskupas Algirdas Jurevičius, iki šiol ėjęs Kauno arkivyskupo augziliaro pareigas.

„Brangieji, popiežiaus Pranciškaus valia praėjusį laikotarpį skyręs vyskupo tarnystei, nuo kovo 1 d. jo leidimu grįžtu darbuotis pagal mano vienuolinį kunigišką pašaukimą. Iškylant sveikatos problemoms, o ypač matydamas vienuolinio pašaukimo prasmę ir reikšmę tikiuosi, kad taip galėsiu geriau tarnauti Dievui ir žmonėms.

Nuoširdžiai visiems dėkoju už laiką, kurį galėjau praleisti su Jumis Kauno arkivyskupijoje. Tai, kas buvo padaryta gero – tik dėka daugelio Evangelijai pasišventusių ir ištikimai Bažnyčioje tarnaujančių kunigų ir pasauliečių.

Prašau atleisti už mano trūkumus. Visada liksite mano maldose.

Su meile Kristuje“, – socialiniame tinklalapyje į žmones kreipiasi L. Virbalas.

Arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas BNS sakė, kad sprendimą arkivyskupas priėmė dėl asmeninių priežasčių, ir žada artimiausiu metu išplatinti jo komentarą.

L. Virbalas gimė 1961 metų liepos 6 dieną Biržuose. Jis dvejus metus studijavo Vilniaus inžineriniame statybos institute (šiuo metu Vilniaus Gedimino technikos universitetas).

1983 metais stojo į Tarpdiecezinę Kauno kunigų seminariją, bet dėl sovietinės valdžios trukdymo seminarijos vadovybė jo negalėjo priimti. Daugiau kaip dvejus metus dirbo zakristijonu ir studijavo filosofiją bei teologiją pogrindinėje kunigų seminarijoje.

1986 metais L. Virbalas buvo priimtas į kunigų seminariją, o 1989 metais įstojo į Jėzaus Draugiją. Naujokyną atliko tęsdamas studijas seminarijoje, nes tuo metu vienuolijos dar negalėjo veikti viešai.

1991 metais jis buvo įšventintas kunigu ir išvyko į Romą tolesnėms studijoms, 1994 metais gavo teologijos licenciato laipsnį. Studijų metais bendradarbiavo Vatikano radijuje.

2005 metais L. Virbalas apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Jis buvo „Bažnyčios žinių“ redakcinės kolegijos, Vilniaus arkivyskupijos kunigų tarybos ir Visuotinės Lietuvių enciklopedijos mokslinės redakcinės tarybos narys.

2010-2013 metais L. Virbalas ėjo Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektoriaus pareigas.

2013 metų birželio 6 dieną popiežius paskyrė dvasininką Panevėžio vyskupu.

Kauno arkivyskupijos vadovu L. Virbalas paskirtas 2015 metų birželį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lina

Lina portretas
Vyskupas Sabutis Mindaugas senai turėjo išlėkt iš savo posto, tiek prisidirbęs,o sėdi ,kai tiek rimtų kandidatų į vyskupus !!!!!Landsbergių klanas jį užstoja,o Vykupo Virbalo deja nieks...

Būkit ramūs mieli tikintieji

Būkit ramūs mieli tikintieji portretas
Gausite tikrai gerą arkivyskupo,kuriuo manau popiežius paskirs Vilniaus arkivyskupo augziliarą J.E vysk.Poniškaitį kuklus paprastas ir iš dabartinių visų vyskupų tinkamiausias kandidatas į sostą.sostas kaip žinia yra vakuojantis.Kan. 184 § 1. Bažnytinės pareigybės netenkama, pasibaigus nustatytam laikui, pasiekus teisės nustatytą amžiaus ribą, atsistatydinimu, perkėlimu, pašalinimu arba pareigybės atėmimu.Kan. 185 Asmeniui, netekusiam pareigybės dėl pasiektos amžiaus ribos ar priimtu atsisakymu, gali būti suteiktas emerito titulas.Kan. 187 Už savo veiksmus atsakingas asmuo gali dėl teisėtos priežasties atsistatydinti iš bažnytinės pareigybės. § 2. Galutinai apie kandidato tinkamumą sprendžia Apaštalų Sostas 108priežasties, nuoširdžiai raginamas atsistatydinti iš pareigų. Kan. 402 § 1. Vyskupas, kurio atsistatydinimas iš pareigų buvo priimtas, išlaiko savo diecezijos vyskupo emerito tit

jis nenorejo buti vyskupu

jis nenorejo buti vyskupu portretas
vyskupystei reikia pasaukimo,jam buvo siulyta tapti vyskupu bet jis atsisakydavo.juk neturint pasaukimo vyskupystei laimingas nebusi.Be to sunku buti kauno arkivyskupu kai visur lenda emeritas sigitas,backis isejo i pensija uzsidare vienuolyne ir niekur nesikisa,o va emeritas sigitas visada nori buti demesio centre.nors jau emeritas bet katedroje vistiek per misias sedasi i arkivyskupo sosta nors sis seniai jam nepriklauso,turetu sedeti sonineje kedeje.zodziu toje kauno arkivyskupijoje tikras intrigu dvaras,kas toli nuo jos virtuves net neisivaizduoja koks tai intrigynas.visiems rupi buti demesio centre,rupi postai,ir pinigai.tie kunigai kurie niekam tike aukoja ir toliau sau sedi parapijose nors neturi nei pasaukimo nei noro dirbti pasoracini darba.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių