Aktyviausios sodininkų bendrijos pakaunėje jau sulaukė paramos

Skirstydama šių metų biudžetą, Kauno rajono savivaldybės taryba pirmą kartą istorijoje patvirtino Specialiąją sodininkų bendrijų rėmimo programą – 50 tūkst. eurų. Komisija padalijo lėšas šešiolikai pakaunės sodininkų bendrijų, kurios buvo aktyviausios ir greičiausiai apsisprendė, ką norėtų atnaujinti padedant savivaldybei.

Planai – įvairūs

"Patvirtinome visas paraiškas, kuriose norima atlikti kadastrinius matavimus, įrengti vandens gręžinį, atnaujinti vandens tiekimo sistemas, remontuoti bendrojo naudojimo objektus bei vandens bokštą, lėšų prašyta kelių priežiūrai ir remontui bei vandens siurblinei statyti," – "Kauno dienai" sakė Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis. Viena sodininkų bendrija, pasinaudojusi savivaldybės parama, ketina atnaujinti gatvės apšvietimą.

Kauno rajono savivaldybė pirmajame etape sulaukė devyniolikos sodininkų bendrijų paraiškų. Vieną paraišką atsiėmė pati bendrija, dvi finansuoti atsisakė komisija. "Viena bendrija nori įrengti automatinius vartus, tai yra mėginimas uždaryti įvažiavimą, šiuo metu, kai Vyriausybėje diskutuojama dėl kelių perdavimo, toks žingsnis būtų netikslingas, sukeltų daug nepatogumų ir nesusipratimų. Kol kas susilaikėme ir dėl vienos bendrijos kelių kadastrinių matavimų finansavimo, nes šis klausimas yra nagrinėjamas Vyriausybėje, pirmiausia, būtina nustatyti tvarką, kokiu būdu – kaip kelio statinį ar kaip kelio teritoriją – tuos kadastrinius matavimus savivaldybė turės įregistruoti", – aiškino vicemeras.

Vanduo: nemažai bendrijų nori įrengti vandens gręžinį, statyti siurblinę arba atnaujinti vandens tiekimo sistemas bei vandens bokštą. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

Pasak A.Nesteckio, ne visos pirmajame etape pateiktos paraiškos buvo visiškai užpildytos ar suprantamos, todėl komisija skyrė pareiškėjams laiko duomenims ir informacijai patikslinti, trūkumams pašalinti.

Skelbs papildomą kvietimą

Kadangi iš biudžete numatytų 50 tūkst. eurų paskirstyti tik 45,5 tūkst. eurų, savivaldybė ketina skelbti papildomą kvietimą paraiškoms teikti. "Jeigu sulauksime didelio susidomėjimo, tikslindami Kauno rajono savivaldybės biudžetą, apsvarstysime galimybę minėtai programai skirti daugiau lėšų", – žadėjo politikas.

Paskelbus pirmąjį kvietimą, sodininkų bendrijos buvo labai aktyvios, netgi aktyvesnės, nei prognozavo savivaldybė. "Tačiau buvo tokių, kurios norėjo paramos individualiems sklypams pagerinti įrengiant valymo įrenginius ir panašiai, o programa numato paramą tik viešoms erdvėms ir bendro naudojimo objektams", – pabrėžė mero pavaduotojas.

Tikslindami biudžetą, apsvarstysime galimybę minėtai programai skirti daugiau lėšų.

A.Nesteckis įvardijo, kad finansuojant komisija prioritetą teiktų bendrijos teritorijoje kadastriniams matavimams atlikti, aikštelei atliekų konteineriams įrengti ir jai įregistruoti. Įrengus atliekų surinkimo konteinerių aikštelę, savivaldybė prioriteto tvarka spręstų dėl privažiavimo kelių perėmimo.

"Nemažai sodininkų bendrijų tokias aikšteles yra įsirengusios už bendrijos teritorijos ribų, privačiose valdose. Jų savininkai nepatenkinti ir ragina aikšteles perkelti į sodininkų bendrijų teritorijas. Kadangi prie įvažiavimo žemė dažiausiai yra privatizuota, reikėtų ieškoti laisvo ploto sodininkų bendrijos teritorijos viduje, įvertinant tai, kad atliekų vežėjams būtų patogu įvažiuoti ir įmanoma apsisukti", – problemą įvardijo vicemeras.

Taisyklės: specialioji sodininkų bendrijų rėmimo programa numato paramą tik viešoms erdvėms ir bendro naudojimo objektams. / Justinos Lasauskaitės nuotr.

A.Nesteckis priminė, kad Kauno rajono savivaldybėje esančios sodininkų bendrijos gali pretenduoti į finansinę paramą bendrijos kelių, gatvių, elektros tinklų, vandens tiekimo, nuotekų šalinimo ir valymo bei kitų objektų kadastriniams matavimams, inventorizacijai, teisinei registracijai reikalingai techninei dokumentacijai atlikti. Taip pat sodininkai gali prašyti lėšų bendrojo naudojimo objektams prižiūrėti ir atnaujinti, naujiems objektams statyti reikalingos techninės dokumentacijos rengimo išlaidoms iš dalies kompensuoti ar šių objektų statybos darbų ir paslaugų išlaidoms iš dalies kompensuoti.

Skiriamos kompensacijos dydis vienai bendrijai pagal atskirus darbų ar paslaugų prioritetus per finansinius metus negali viršyti 3 tūkst. eurų ir gali būti skiriama vieną kartą per trejus metus.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
taip bendruomenė, bet ne juridinis darinys bendrija, baikit tuos kolūkinius rezervatus ir kuo greičiau, gyvenviete yra gyvenviete ir turi būti savivaldybes darinys be jokiu tarpininku, kurias už papildomus mokesčius išlaiko sodininkai, kitaip žemes sklypuku savininkai

hm

hm portretas
ką gali nuveikti už tuos 3 t.eur ir dar kartą per 3 metus....

dar

dar portretas
vieni :"į finansinę paramą bendrijos kelių, gatvių, elektros tinklų, vandens tiekimo, nuotekų šalinimo ir valymo bei kitų objektų kadastriniams matavimams, inventorizacijai, teisinei registracijai" Sodininkų bendrijos senai gyvenvietes, pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus: elektros tinklai senai turi būti perimti, vandens tiekimą gali tik atestuotos /licencijuotos įmonės, bendrijų keliai perduoti savivaldybėms nuo 2009 m , klausimas kas čia per cirkas? ir kas iš to naudą srebia? greituoju būdu tai turi būti sutvarkytą ir sodininkų bendrijos perduotos kaip gyvenvietės savivaldybėms tvarkyti ar ten mokesčių mokėtojai kitokie?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių